Grejači kod Logana i Sandera 1.5 dCi

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

Grejač treba da se užari od vrha ka telu grejača, tako da
Citat: Zoran poslato 11.04.2011. - 20:48
Grejač radi isto kao i sijalica (radi ili ne radi, ako radi nikada neznate kada će pregoreti...)
ovo nije tačno. Odnosno, najčešće crkava ceo grejač, a ređe se dešava da greje, ali se žari od polovine ka telu grejača.

Zamena svih grejača podrazumeva preventivu, jer se uzima da su svi grejači isti vremenski period u eksploataciji, pa ako je prestao da radi jedan, verovatno će i ostali uskoro.
Ukoliko zameniš samo jedan grejač, to neće smetati motoru (odnosno instalaciji). Jedino što može da se desi, to je da za par meseci crkne neki drugi grejač, pa ponovo da tražiš koji je i da ga zameniš.
Da je moj auto u pitanju, zamenio bih samo taj jedan.

Razlika u dužini ne predstavlja problem (u ovom slučaju) obzirom da 3mm može da se podvede pod statističku grešku. Pogotovo što je to dužina celog grejača sa telom, a ne dužina dela grejača od navoja do vrha grejača.

I podatak o naponu ne znači mnogo, bez podatka o snazi (P=UI), odnosno podatka o otporu grejača (R=U/I).

Ukratko, mišljenja sam da nećeš pogrešiti koji god da uzmeš, pod uslovom da nije plagijat  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

bmiillan

uzmi DENSO i ne razmišljaj, najkvalitetniji je od svih, a ta cena koju si naveo je više nego povoljna
nemoj na silu uzmi veci cekic

ivan-bgd

Ako hoćeš da menjaš sva 4,ja bih zamenio sa densom.Bolje nego da dam 4000 za jedan renoov. :ne:
p.s.denso za te pare nije original garant mada ko zna....prave se kopije na Tajvanu,u Kini....Maleziji i svuda gde se japanci voze.

kiconix

Zameni taj jedan i vozi.
Pred zimu samo proveri sve i ne brini.

Keka

Radni napon moze da bude bitan. Hobbista je lepo napisao formule za proracun snage, ali u istima figurira struja. Medjutim, u grejacu (i svakom potrosacu) napon varira, dok je unutrasnji otpor konstantan. Tada je P=U*U/R.

Npr. proizvodjac deklarise grejac na 144 W pri 12 V (unutrasnji otpor je onda 1 om), pa ce ovaj grejac pri 11 V imati snagu od 121 W (ili 16%) manje. Ukoliko je pad napona jos veci, snaga ce biti jos manja.

Ja bih uzeo onaj koji je po naponu deklarisan kao i fabricki (11 V), ali da sam siguran da nije kopija.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Deki

#20
Svratio sam do prodavnica delova kod Reno Save i Hit Auta da pogledam grejače jer me je kopkalo koji proizvođač isporučuje grejače koji se prodaju (i ugrađuju) kao original Reno za tip motora K9K 792.

Na oba mesta sam utvrdio (pročitao na samim grejačima) da su: Beru GN 018

Interesantno je da se original Reno grejač u ovim prodavnicama prodaje po ceni od: 2500,00 RSD (Reno Sava) i 2900,00 RSD (Hit Auto) a da original original Beru grejač kod ovlašćenog uvoznika (Gazela Komerc) ima cenu od: 1600,00 RSD

Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Loganovac

Pa moraju i ovlašćeni od nečeg da žive - od ovlašćenja. Opet pitam šta se plaća u kafani - piće ili sedenje?    :cool:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd


Keka

Citat: Deki poslato 29.03.2013. - 14:20
Interesanto je da se original Reno grejač u ovim prodavnicama prodaje po ceni od: 2500,00 RSD (Reno Sava) i 2900,00 RSD (Hit Auto) a da original original Beru grejač kod ovlašćenog uvoznika (Gazela Komerc) ima cenu od: 1600,00 RSD

Ali Renault grejac je u Renault kutiji....to kosta  :lau:

Ista prica je i za svecice, filtere, ostale delove....
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


samsung

pozdrav iz St.Pazove

zac

Pa to su neki zamenski, ali ciji????  Sta pise na grejacu?

samsung

U garazi su mi ....koliko se secam nista ne pise....stigli su u nekoj kesici svaki pojedinacno...
pozdrav iz St.Pazove

Andrix

proveri ti to na suvo da li svi rade, da ne bude posle iznenadjenja. Tako je meni sa step motorom od Zeljka bilo, kad je stigao vec je bio raspadnut i normalno da ne radi
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

sibelius

da li  neko od forumasa ima iskustava sa brisk grejacima
inace trenutna cena je 1190din/kom

staracstol

Koliko bi trebali da "zive" ti iz prve ugradnje? Sad vec duze vreme nisam vozo Logu al sam povezo da nikad nisam menjao grejace a preslo se cca 110Kkm.