Retrovizor za Logana II

prethodna tema - sledeća tema

VaskezNS

@nik - veliko i najlepše hvala na krajnje detaljnom uputstvu za detekciju kvara  :aplause:
Ovo je ali zaista do najsitnijih detalja ono što mi je trebalo a što nisam mogao da nađem u pdf manualu koji ja imam (šeme, skice) + tvoje detaljne instrukcije. Imam i unimer i probnu lampu, sada čekam samo pogodan momenat za "ogledalce, ogledalce, kaži ti meni..."  :wink:
Dakle - hvala još jednom !  :wave:

@žac - palo mi je to na pamet i što je takođe vrlo moguće, zato i napisah da bih prvo počeo detekcijom kvara od ogledala. Opcija je i da nazovem prethodnog vlasnika i prosto ga pitam, ali mi je malko samostalnog "čačkanja" interesantnije  :lazy:
Svakako, i tebi veliko hvala   :wink:

Čim budem imao neke odgovore, postujem ih ovde...  :nami:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

VaskezNS

#16
Toplo vreme uz malo neprijatnog vetra me je izazvalo da već danas postupim po nikovim uputstvima i žacovoj preporuci. Prva operacija u detekciji kvara je bila skidanje ogledala retrovizora i provera grejača. I - bingo - grejač na ogledalu je neispravan  :cul:

Ovih nekoliko koraka sam "ovekovečio" i fotkama pa ću ih podeliti sa vama:



1. Izgled ogledala otkačenog sa žabica:


2. Provera grejača (unimerom - otpor je beskonačan) koji je u očiglednom kvaru:


3. Provera instalacije probnom lampom:


Dakle, sledi nabavka novog ogledala i demontaža/montaža koja ne bi trebalo da traje više od cca 10min. Još jednom hvala svima na savetima i pomoći  :wave:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

zac

Povodom Vaskezovog problema sa grejacem desnog retrovizora, juce sam svratio u TTD, da vidim da li imaju takva ogledala sa grejacem. Pokaza mi prodavac originalno ogledalo koje kosta 4000 din.  :doh: , ali kaze da imaju i zamensko...Made in Korea za 1000 din po komadu. Tek kada sam ih pazljivije pogledao video sam da u stvari nema razlike izmedju levog i desnog ogledala u obliku ni u odrazu, uporedio sam ih i na kolima..Kod mene na autu oba ogledala su ista..desno mi nije umanjujuce kao kod Clia. S`obzirom da sam vec bio u prodavnici, a i plata legla  :hihi1: onako na brzaka se odlucih da kupim oba ogledala. Ovih dana cu se malo igrati sa pravljenjem instalacije za grejne retrovizore, posto to nisam imao u opremi.  :woo-hoo:

Evo i slicice Korejskih ogledala.... 


Alexa

Lepo to izgleda i nema razloga da ne radi kao i original. Ja sam danas porucio retrovizore sa grejacima i bas sam razmisljao kako i sta oko instalacije, posto nemam fabricke. Pricao sam pre jedno mesec dana sa momcima iz TTD i rekli su mi da pogledam da na glavnoj ploci postoji rele koji ukljucuje te grejace. To je ustvari isti rele od grejaca zadnjeg stakla, ako sam ja dobro razumeo. Posto vozim VAN, nemam ni zadnje staklo :) pa moram da vidim sta cu. U svakom slucaju su mi rekli da ako ne vezujem grejace na plocu, da ih vezem preko nekog tajmera, jer je tako i fabricki da ne ostanu slucajno ukljuceni ili da ne rade dugo. Tako da bih ti bio zahvalan, a verujem i jos neki ovde, da ako nesto uradis pre mene, dokumentujes i podelis sa nama. :ziveli:

zac

Svakako, ja uvek dokumentujem i prezentujem radove na autu....  :nami: 

Kada cu ih ugradjivati, jos ne znam, trenutno me mrzi da skidam oba tapacirunga sa pr. vrata, a i dan je kratak pa jedino za neki vikend...kada se nakanim.  :D

VaskezNS

#20
A evo i španske verzije ogledala sa grejačem - "Alkar" - i zanimljivo - spoljnji ćošak ogledala ima zakrivljenje za bolji pregled mrtvog ugla  :cul:

Ovo je mesto za sLogan ;-)

zac

@VaskezNS, jel si to uzeo od Zeljka? Koliko si platio?  :too:

VaskezNS

Nije od Željka druže...  :nocomment:

Ovaj je iz jedne stare i poznate radnje Renault-Dacia delova u Novom Sadu - "Malcom"-a, i koštao je 1.250 RSD.

Dobio sam lepo pakovanje, pravu "rođendansku kesicu", a i red je - danas je Zlaji prvi rođendan kod mene.  :torta:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

zac

Super, drago mi je da si nabavio ogledalo.... ajde molim te ako ti nije problem, postavi sliku poledjine ogledala, zanima me kako izgleda grejac.... da li je kao kod ovih Korejskih...sto sam kupio.  :wave:

VaskezNS

Aoj, ja ga već ugradio danas  :ne:

Ali po sećanju, to je to, princip isti - grejač izgleda kao zatvoreni strujni krug na štampanoj ploči  :ces:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

zac


Da li su vodovi grejaca kao kod ovog mog Korejanca .... crni... ili beli..bezbojni...  kao kod iriginala?

VaskezNS

Znam sigurno da nije kao kod originala, jer je štampana ploča na originalu prekrivena belom lepljivom trakom, pa se ploča i grejač zapravo i ne vide. Original (bar ovaj na mom modelu) je proizvodnje Magneti-Marelli, sa Renault pečatom naravno.

E sad, da li je na novom vod grejača na ploči bele ili crne boje, bem li ga...ne sećam se, bezbojni nije sigurno  :ces:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

dovla

Da li može prebacivanje retrovizora (električni) sa Logana 2008-2013 na Logana 2004-2007 ?
Ako može da li je neko to uradio ?

Keka

Ako mislis na komplet retrovizor, verovatno moze, sumnjam da su menjali raspored srafova i konektore.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

Verovatno moze,  ali nisam siguran.  Pitanje je zasto bi to radio?  Kod tebe su zaobljeni retrovizori i manje strujanje vetra imaju,  kod modela 2008-2013 je vece strujanje vetra koje se cuje u kabini na brzinama preko 100km/h.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!