Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Black horse is on the road again!
Danas vidim u već pominjanoj radnji "DrHouse" kod Zmaja na auto-putu, Black horse akumulatore.Oživeli posle stečaja,kupio ih Viskol.
Cene vrlo zanimljive;otprilike 55-60% cene plave Varte sličnog kapaciteta.Stoje jedni pored drugih,pa sam uporedio.BH od 63Ah je oko 5.300,a Varta 60Ah 9.400 dinara.Garancija je dve godine.Made in Srbija.Na uputstvu koje je zalepljeno na svaki, uredno stoji datum proizvodnje;svi su avgust-septembar ove godine.Piše da su bez održavanja,ali su na njima klasični čepovi koji se lako odvrću.

Aleksabgd

Da Li neko ima info vezano za Midac akumulatore?

Ayrton

Mesecima (ako ne i godinama), kad god zaverglam palila mi se lampica od ABS-a na inst. tabli. Naravno čim motor startuje lampica se gasi. Kad mi je fabrički Rombat otkazao, dobio sam za "prvu ruku" neki polovni (skinut sa nekog Clio-a) "Tesla"- Brčko (45Ah, 400A). Iako vozim dizelaša taj akumulator me je dobro služio skoro pet godina. U poslednje vreme je počeo da zakazuje, posle nekoliko dana bez paljenja, napon je znao da padne na 12 i manje volti i teško je verglao, skoro i da ne uspe da startuje motor. Probao sam da ga punim, ali se stvar vrlo brzo ponovila. Znači mora novi! Kupio sam Polar Plus (žuti medved) 64Ah i 610A. Garancija 3 godine, bez održavanja. 7700 dinara, ali stari akumulator izmere i smanjuju cenu. Po kilogramu računaju 70 dinara. Izmerili ljudi 32 kg.( dva akumulatora), pa me je akumulator koštao oko 5400 dinara. Vergla odlično i ne pali lampicu ABS-a na tabli.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

saša61beograd

Citat: Ayrton poslato 30.03.2016. - 14:13
Kad mi je fabrički Rombat otkazao, dobio sam za "prvu ruku" neki polovni (skinut sa nekog Clio-a) "Tesla"- Brčko (45Ah, 400A). Iako vozim dizelaša taj akumulator me je dobro služio skoro pet godina. U poslednje vreme je počeo da zakazuje,
Ne znam za navedeni Polar,ali meni ovo citirano zvuči kao debela preporuka za "Teslu-Brčko".Prošle godine sam uzeo njuhov akumulator za Zastavu koju sam odmah prodao."Tesla" je bio ubedljivo najjeftiniji akumulator koji sam tada našao (jeftiniji i od onih "no name" iz super-marketa).Bio sam skeptičan,ali mi je bilo svejedno.Nakon ovoga što je Ayrton napisao,možda "Tesla-Brčko" treba ozbiljnije uzeti u razmatranje.Posebno jer mu je cena 60% cene izvikanih,fensi marki (Varta i sl).Možda slično važi i za Black Horse koji se nedavno opet pojavio na tržištu (sa cenom sličnom kao "Tesla").
Ako ništa drugo,i "Tesla" i "BH" na sebi imaju pošteno istaknut datum proizvodnje i normalne čepove za dolivanje vode.I to je nešto.

Ayrton

Jeste, ispade preporuka za "Tesla"-u, ali ta fabrika je u međuvremenu promenila vlasnika, pa se i tehnologija i (verovatno) i kvalitet promenio. Dugo sam obilazio prodavnice, upoređivao amperaže, cene i dužine garancije i naslušao se raznih priča, ali se ipak nisam opredelio za "Tesla"-u.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Deki

Posle prošlogodišnjih problema sa akumulatorom koji su privremeno rešeni pa se kupovina prolongirala Rombat crko a osvežavanje, koje je već jednom rađeno, ne bi dalo adekvatan stepen oporavka.

Kupljen: Exide Premium EA640 64Ah 640A sa garancijom od 40 meseci za 8500,00 din. uz odbitak za stari od oko 1500,00 din.

Ako posluži bar ko Rombat biće to dobra kupovina.

Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

astmario

Hmm a da li postoji razlika izmedju Rombata za prvu ugradnju i retal verzija? Vidim da ih ima i u Srbiji:

http://www.e-akumulator.com/Akumulator-Rombat-Tornada-12V-70Ah?search=rombat

Ako i ovi traju kao oni iz prve ugradnje, besmisleno je eksperimentisati sa drugim brendovima kada je ovo proverena stvar.

Loganovac

Citat: Deki poslato 01.04.2016. - 08:59
Kupljen: Exide Premium EA640 64Ah 640A sa garancijom od 40 meseci za 8500,00 din. uz odbitak za stari od oko 1500,00 din.

Đes' to kupio bolan?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Deki

Exide Malo-Veleprodaja i Servis, Autoput Beograd-Novi Sad 2E, tel: 011/31-66-357 ; 061/82-08-698
Rad. vreme: Radnim danima: 09-17 Subotom: 09-13

Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dekiv68

Danas na Puntu nakon 7 zima i 82.000 km otišao fabrički Magneti Marelli od 12V/40Ah. Kupljen Tenax istih karakteristika za 3.820 din (4.120 din - 300din za stari) u Autokešu u Borči. Prvi put čujem za te akumulatore. Garancija je 28 meseci. Ugradio ga na auto, pali bez problema. Javljaću kako se ponaša.

manijac

Moj Logisha dobio zamenu - sa white horse 56amh na Energizer 60amh (37 mes. garancija 7285 din).
Videcemo koliko ce da izdrzi...

ex-user

Fabrički Rombat 60Ah se i treći put ispraznio, i upalio na kablove, normalna vožnja je usledila sledećih mesec dana. Napon pokazuje 12,8V. Kako mu je peta godina, ipak sam odlučio da ga zamenim, jeftina varijanta VP Power, 55Ah 500A. Majstor kaže da je to dovoljno za Sandera, da ne mora 60Ah, i da je VP madjarski brend. Ima li neko iskustva sa tim VP? Da li je 55Ah, ili sam trebao da tražim 60Ah?
bla bla bla

Lazar@

Fabricki rombat poceo da posustaje, 6 godina starosti
Moze da upali auto tacno jednom, ili muzika da radi tacno 5 minuta
Fora je u tome sto i dalje svijetli zelena lampica na njemu( mada mi se cini da curi po malo kiseline oko nje)i pokazuje 13v cak i kad nee da upali auto...Izgleda da je izgubio kapacitet?
upali po nekad jedva iz prepada, na 2-3 verlglanje



Sta mi preporucujete?U ponudi imam bosch i vartu za oko 58-65e u zavisnosti je li 55 ili 62ah....
Mogu li da stavim 55ah?

speedo

Najbolje stavi kakav je i došao u njemu. Kod mene je, npr. 60Ah i 600A, na 1.4 MPI motoru.