Ugradnja zavesica za blato(prednjih)

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Mislim da kod Željka nema za sandera, samo logan. Koliko se sećam :ces:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

miki-bgd

Nema, kaze da ce nabaviti kada budu rumuni ponudili po razumnoj ceni...  :rtfm:  :D
Tako da cu svratiti uskoro do Spidera pa kod njih da pazarim ako su ok  :ces:

peras

Koliko je meni poznato(probao sam)  na stepway se ne mogu ugraditi zavesice za sandera.

silent

Da li je neko montirao zavesice koje nudi Spajder? Da li su dobre?

miki-bgd

Uzeo sam jedne, nisam montirao, gumene su i meni izgledaju super, samo sto ne bi mogle da se stave na prednje tockove bez busenja plastike, jer su srafovi napred na stepi malo uvuceniji. Imas PM  :wave:

mali.alen

#50
Tema odavno neaktivna al eo samo info. Naručene zavjesice za sandero, 50eura 4 komada original. Sad kad je ovaj zadnji snijeg bio, do pola auta bude nabacano bljuzge i soli. Nemam srca to gledat.

nik

Ocekujemo slike kada postavis i iskustva/resenja eventualnih problema u toku postavljanja. Ipak je ovo DIY sekcija.
:ziveli:

mali.alen

Bit ce kad stignu naravno. Naručio preko neke njemačke stranice Daciamag.com. Kod nas u ovlaštenom skoro duplo skuplje.

mali.alen

Evo kako sam i obećao. Napokon postavljene originalne zavjesice na prednje i zadnje točkove. Ugradnja je vrlo jednostavna, u setu se dobije sav materijal za montažu zajdno sa detaljnim uputama. Ja sam skidao zadnje točkove jer se mora bušiti rupe pa je lakše prići bušilicom. Inače zavjesice su gumene i prilično elastične tako da mislim da ne bi trebalo biti problema oko pucanja ako negdje malo zapnu.





LeNgenda

Moje originalne su zapele milion puta na milion mesta i najgore sto se desilo je da ispadne sraf sa unutrasnje strane, koji se lako vrati.

Ove zavesice, narocito prednje, su nezamenljive ako hocete da sacuvate pragove i donji deo vrata od svega i svacega sto tockovi mogu da podignu.

Smanjuju mi klirens za pentranje, ali su za sve ostalo odlicna stvar.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

speedo

@mali.alen Odlično su čučnule. Ostalo sve kako @LeNgenda napisa. Samo treba obratiti pažnju kad se silazi ili penje negdje prednjim točkovima ići ukoso, a ne istovremeno sa oba. Po mom ličnom sudu malo mu smanjuju sportski utisak i daju neki ležerniji izgled..ali to je stvar ličnog doživljaja.

nik


mali.alen

Hvala hvala. Ja sam prezadovoljan. Najviše sam ih kupio radi toga sto bljuzge po zimi bude do pola praga i vrata. Koštaju, ali vrijede sigurno.