Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

 :to: U Italiji su pale cene. U Madjarskoj visoka cena u odnosu na (recimo) RH, s tim sto se mora uzeti u obzir da je pazar izrazito nepovoljan ako se na autoputu gorivo plati u evrima. Cena u HR koja je navedena odgovara mom prethodnom postu, a koliko znam, nije bila 3kn skoro, a ne verujem ni da ce biti. Moj subjektivan stav.

Ivan

Danas NBG petrol Čukarica preko puta Ade tng 84.90 din, cena manja za dinar u odnosu na pre dve nedelje, za BG cena nije loša.

Aleks

Kod nas Knez otvorio pumpu pre neki dan i cena je 84.90.  Malo pre me zove zena s posla i kaze da je dobila neku sindikalnu karticu sa kojom ima popust kod Kneza 10% (na gorivo  :Smiley:)  Samo ne znam da li vazi za sve vrste goriva?

vladimiris

Imam i ja tu istu sindikalnu karticu, samo je nisam koristio...ne znam koliko se može verovati kvalitetu goriva na pumpama manjih distributera, tipa knez Petrol?E. sad tu su i markeri, pa ne znam. Inače, koliko bi bila cena gasa bila sa tim popustom na Knezu?

Andrix

Koliko znam kod mene na karticu ide popust za plin i BMB, ne bih znao koliko, jer mi je najblizi Knez na 10 km od kuce
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

samsung

Receno mi je ako je istina da je taj popust simbolicnih 2ipo dinara po litri....
pozdrav iz St.Pazove

Loganovac

Imam karticu Knez Petrola. Popust nije fiksan. Bio je 5 dinara po litru, pa sam ih "uhvatio" na 3.90, pa 4 i nešto... U nedelju sam kod njih platio gas 83.8 din/L, a mislim da je redovna cena bila oko 89, znači opet je popust oko 5 dinara po litru. Sve u svemu, na jednom rezervoaru uštedim putarinu do Beograda (u jednom pravcu). Bitnije od toga je da sam kvalitetom gasa zadovoljan. Nema pumpe na kojoj kvalitet ne varira, generalno sam odustao od NIS-a na kome sipam godinama. Baš sad u nedelju bio sam u velikoj žurbi pa sam vozio veoma brzo, to će jednom da me košta dozvole... U proseku na svim deonicama bar 30km/h brže od uobičajenog - do izlaska na autoput 110-120, na autoputu 150-160, kroz Beograd 100-110 (uvek vozim 80-90). Jedino po beogradskim ulicama nema vrdanja. Prosek po BC (koji mi mesecima, sa Knez Petrol gasom pokazuje 0-10% manju potrošnju od količine gasa koju naspem) bio je 10.2/100km, a obično je oko 8. Dakle, ovoliko jurcanje potrošilo mi je oko 3L gasa više na pređenih oko 160km, ali sam put završio sa prosekom 110km/h umesto uobičajenih 85, izlazi da sam u putu uštedeo 25 minuta - eto vam kalkulacije.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

drzarkod

Kod mene identično samo dodaj još litru više u tim uslovima vožnje.....koju volim.

hobbista

Danas:

EKO YUBC - 89,40
EKO Tošin Bunar - 89,90
OMV Blok 70 - 88,90
EKO Blok 70 - 88,40 (možda i nije Blok 70 - malo posle OMV pumpe u smeru ka gradu).

MBG Čukarica - 84,90
Petrol M.Tolbuhina (preko puta Đelmaša) - 83,90
OMV Ibarska - Vidikovac - 85,90
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

bratislavbelic

Sr. Karlovci- Knez ( pumpa je vizuelno EKO Hellenic, ali znam da je Knez ), danas sam u prolazu video na totemu cenu za gas od 83,90. Nisam stajao da proverim, već sam imao pun rezervoar gasa.

Loganovac

Sve je jasno  :agr:

Ista fora svuda. Kao što trgovci prodaju robu na poček "bez kamate" a daju kao sanćim popust za gotovinsko plaćanje, pumperi nas zaj*bavaju na sličnu foru - tamo gde je slabiji promet daju nižu cenu a gde im dobro ide dižu cenu (normalno, ovo razumem), a zaj*bavaju nas sa nekim kao akcijama, karticama ili već čime, da bismo im na kraju ipak platili cenu po kojoj ga prodaju na manje prometnim pumpama...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

samsung

Knez petrol Batajnica 84,90din.....pojeftinio gas 1 din....
pozdrav iz St.Pazove

Aleks

Citat: Aleks poslato 26.11.2014. - 18:18
Kod nas Knez otvorio pumpu pre neki dan i cena je 84.90.  Malo pre me zove zena s posla i kaze da je dobila neku sindikalnu karticu sa kojom ima popust kod Kneza 10% (na gorivo  :Smiley:)  Samo ne znam da li vazi za sve vrste goriva?

Nije bas 10% nego 4.2%, sto mu opet dodje najjeftinije u mom kraju. Zvanicno je cena 84.90 a sa karticom 81.40. Unazad dve godine iskljucivo sam kupovao gas na Nis-ovoj pumpi ne gledajuci koliko kosta, a uvek je bio najskuplji i bio pezadovoljan kvalitetom.
Videcemo, ako potrosnja ovog kupljenog na Knezu bude ok, saltam se kod njih.

Keka

ENS gas i dalje 84,40. Potrosnja 8,2 standardne voznje na otvorenom (100-110 km/h uz nekoliko izleta do 140).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

OMV Ibarska - Vidikovac - 83,90
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D