dnevna svetla - LED DRL

prethodna tema - sledeća tema

maestral5747

imam još jednu rezerve pa ću to probati sutra, direkt na aku preko unimjera. Btw, Kinez mi je ponudio 3,5 $ povrata love od releja

maestral5747

#76
Evo konačno DRL radi kako sam i zamislio. Za to mi je bio potreban još jedan relej iz Chipoteke koji gasi sve kada upalim oborena svjetla. Stavit ću i video kako sada funkcionira, mada nije neka kvaliteta. Uzmite u obzir da je rađeno u 9 h ujutro, vedar i sunčan dan, malo mi je pobjegao lijevi žmigavac iz kadra.
Dakle prvo palim auto i nakon nekoliko sekundi pali se drl, palim poziciju, ništa se ne događa, palim oboreno, drl se gasi, gasim glavna svjetla drl opet radi, zatim palim lijevi, pa desni žmigavac, pa sva 4, na kraju gasim auto i čekam dok se DRL sam ugasi. Zaključavanjem na daljinsko, drl još jednom ili dvaput žmigne, ovisno koliko je ostalo napona.





Keka

Svaka cast na trudu, jedino sto bih ja napravio sa se DRL ugasi kad radi zmigavac, umesto da i on zmiga.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


maestral5747

#79
ma vjerojatno ću to i napraviti, samo otkačim žicu i to je to

Citat: nik poslato 18.11.2014. - 19:09
Najbolje bi bilo da izmeris struju pojedinacne LED. Onu jednu spoj na aku I serijski unimer. Tako ćemo rešiti enigmu ima li ili nema 9W.

Evo spojena jedna direktno na akumulator, auto ugašeno

nik

 :aplause:
110 mA, ukupna snaga nešto manje od 1,5W po lampi. Daleko manje od deklarisanog, ali I bolje po pitanju trajnosti u plastičnom kućištu.
Okvirno oko 100 I nešto lumena po lampi. Sasvim dovoljno za namenu.

lovac

Maestral - meni se dopada ono što si uradio, i ja lično razmišljam o nečem sličnom. Nervira me stalno paljenje svetala, posebno leti, u gradu,  na +40 i kada sunce blješti iz sve snage.
Baš me interesuje kako će ta tvoja inovacija da prođe na tehničkom pregledu ili kod prve stroge patrole policije?
Već sam rekao da kod nas u CG, kada se policijska patrola nactra pokraj puta, osnovni razlog za zaustavljanje vozila su neupaljena svetla. I to se obavezno kažnjava - opomene nema!


maestral5747

Kod nas su svjetla obavezna za zimsko računanje vremena, ljeti ne. Za tehnički imam prekidač pa ću ih gasiti, a ionako imam vezu za xenone pa sam prolazio do sada bez problema. Policija više voli spuštene s širokim šlapama nego nas civilne 8)

maestral5747

Citat: nik poslato 23.11.2014. - 17:57
:aplause:
110 mA, ukupna snaga nešto manje od 1,5W po lampi. Daleko manje od deklarisanog, ali I bolje po pitanju trajnosti u plastičnom kućištu.
Okvirno oko 100 I nešto lumena po lampi. Sasvim dovoljno za namenu.
Danas sam prao auto i miniwashem malo jače po ledicama, i u jednoj se pojavila omaglica. I dalje rade ok, ali nabavit ćemo koju rezerve i malo silkonizirat

lovac

Citat: maestral5747 poslato 23.11.2014. - 19:18
Policija više voli spuštene s širokim šlapama nego nas civilne 8)

Vidiš, kod nas je obrnuta situacija: obično strada obična raja.
A što se tiče tehničkog pregleda - ne daj bože da ti nešto nađu na autu što nije originalno, fabrički ugrađeno!

Ipak, i dalje razmišljam da ugradim nešto od LED ponude, jer me užasava paljenje svetala pri letnjem žaropeku!

acalisse

Stigle juće iz Kine. Moj video.
https://www.youtube.com/watch?v=t1c_toOht3Q&feature=youtu.be

Kad budu postavljene na auto, jednog dana, pa ću i to podeliti sa vama.

Sijalice su: http://www.ebay.co.uk/itm/271655298571?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Kontroler je isto sa eBay-a kupljen pre 3 godine,



maestral5747

lijepo izgledaju, samo nek budu dovoljno jake za dan

mali update na moj DRL, isključio sam paljenje žmigavaca i DRL-a u kombinaciji, ostalo radi kao i prije

acalisse

Stigli su i Led migavci.
Još da malo otopli, pa da se igram.

lovac

Vidim da postoje raznorazne LED konverzije, za mnoge tipove sijalica.
Da li ima LED konverzija za H4 sijalice. To bi možda bila bolja ideja za ugradnju, nego dogradnja sa dodatnim LED dnevnim svetlima.

ppejic

#89
Pogledaj kod mog rumunskog prijatelja, cini mi se da je ovo odgovor na tvoje pitanje.



http://www.tutorialelogan.ro/2014/12/bec-cu-led-h7-3200-lumeni.html