Problemi sa akumulatorom

prethodna tema - sledeća tema

cmiro

Evo samo da javim da je izgleda akmulator napuko!! Sa kolima je predjeno 16000 km, moram pod hitno da reklamiram u servisu!


Munze

Dobro je da si primetio.  :aplause:
Ja sam imao isto iskustvo kao ti samo sam kasno primetio :( Kiselina se slivala do hladnjaka i isti nagrizla. Sreća pa je to nekako zakrpljeno, inače nov je koštao ja mislim oko 400 evra.

Keka

Cini mi se da vidim na slici da se sliva odgore, ostao je kao vlazan trag.

Meni se pojavilo na Rombatu oko + kleme to belo cudo od sulfata, malo sam ocistio cetkicom pa cu da pratim. Nije bas u cvetu mladosti, dosao je sa kolima, oktobar 2004, ali radi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

Ocisti kleme i namazi ih tankim slojem tovatne masti,i to belo ne bi trebalo da se ponovo pojavljuje. :-)1
Kad se mora,sve  je tesko.

hobbista

I izmeri punjenje. Hoće da se pojavljuje beli sulfat od toga.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

david

To mora da je boljka nema sta sad cu da vidim kako to da se desava, Cmiro maistore...

cmiro

kad nadjem malo slobodnog vremena teram u servis!  :rtfm: neka oni rade sta oce

Keka

Posle nepunih 6 godina starosti, i stajanja 3 nedelje na parkingu ispred zgrade,cini mi se da se Rombat Calciu sprema da ispusti dusu. Osetno sporije je zaverglao, odmah se upalila ABS lampica i ostala da gori 10-ak sekundi nakon startovanja motora (nizak napon u sistemu).

O razvoju situacije bicete pravovremeno izvesteni.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

6 godina, pa to je odlicno, ja nisammao akum koji je potrajao preko 4 god
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

Panonija vs. Homolje?  :ces: Seti se onih slika od zimus...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

#11
Pu pu pu, da ne ureknem, eno ga ziv i zdrav i radi kako treba posle malo duze voznje do posla, valjda se siroce dopunilo. Prijavili su mi da je za vreme cestih nevremena alarm u kombinaciji sa shock senzorom registrovao svaki grom, verovatno ga je to malo ispraznilo  :ne:

Edit 11.08.2010. godine, 05:30: Urekao sam ga. Jutros je crkao.  :pop:

Umesto Rombata je legao Exide, 60 Ah, 600 A.


Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Raja

Ne kaže se džaba: ""Ide dobro k'o pred smrt."

Vihor

Mogao si da ofarbas taj nosac akumulatora nekom adekvatnom bojom, bas!
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

 :ces: kakvo farbanje? Nosac je plasticna tacna.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!