Felne

prethodna tema - sledeća tema

Zee

Da nije malo mnogo kume ???
:ne:

Aleksabgd

 Kad sam isao po ulje i filtere za vw video sam kineske alu felne po jako pristupacnim cenama u radnji Lugi San. 50 ak eura su bile 15ice.

petarkarma

Pozdrav momci hteo bih jedna konsultacija sa vama!
Zelim da uzmem felne od renault 4x100 e sada interesuje me dali trebam uzimati i nove srafove za alu felne il pashu ove fabricke sta su na celicne felne??? Molim vas vasa iskustva . Felne su 120 eur mislim da je cena ok.

miki-bgd

Ako fabricki srafovi imaju konus (a trebalo bi) nema problema

Nesto ovako

petarkarma

Imaju ali vulkanizer mi rekao da kao su kratki  ali proverio sam po ebay sve sta prodaju su sa M12x1.5 i  26mm navoj, sutra cu da izvadim jedan i da proverim mada najbolje je kad stignu felne u sredu da vidim kolko mm izlaze na drugu stranu :)

zac

Svi zavrtnjevi imaju konus...tebi za Alu. felnu trebaju zavrtnejvi sa konusnom podloskom a duzina treba da ej duza od onih za celicnu felnu onoliko koliko je Al felna deblja od celicne...sve se to moze lepo premeriti i kupiti odgovarajuce zavrtnjeve.

petarkarma

Svakako cu da izmerim lepo javim sta cu da uradim i iskustvo ali bogami nisu te srafove jeftine oko 25 do 30 eur komplet..

staracstol

Srafovi nisu jeftini? Pogledaj to ovako: Koliko vredi tvoj zivot?
Eto vidis da nisu skupi  :to:

petarkarma

Naravno da je bezbednost na prvo mesto inace nebi kupovao novi auto  :to: samo eto izadze neki neplanirani trosak mada videcu mozda i odgovaraju :D

staracstol

Ako su fabricke celicne, 100% ne odgovaraju.

zac

Pa i logicno je, zavrtnjevi za celicnu su uvek kraci od onih za aluminijumsku....i nema sta da vidis da li odgovara..  :fiju: lepo te covek pitao kolik oti kosta zivot...pa aj`jos jednom sracunaj...  :whistling:

petarkarma

Ja sam nasao da se prodaju na ebay ove za dacia 16 komada :

http://www.ebay.com/itm/16-Wheel-Screws-for-Alloy-Rims-Steel-Rims-Dacia-Sandero-Incl-Stepway-SD-SR-/191436152438?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2c927bde76

16 Wheel bolts M12x 1,5 x26 Cone

Surface: Zinc
Office: Kegelbund 60 °
Thread width: M12
Thread density: 1,5
Length of shaft: 26
Width across flats: 17
Grade: 10.9

Dakle nasao sam podatke da ukupna duzina je 50mm i resio sam da izvadim jedan sraf iz auto pa da proverim i ustvari dolazi da su to te srafove: ukupna duzina 50mm , navoj 25mm , sve isto kao srafove sta prodaju za alu felne...

Znaci necu vise da spekuliram provereno odgovaraju :)

:cool:

zac

Meni ovi zavrtnjevi i ne lice da su za ALu felne....nemaju konusne podloske, to jest, isti su kao za celicnu felnu.  :ne:

perke21

Zavrtnji za čeličnu felnu (kao na linku ispred) su različiti od zavrtnjeva za alu felnu. Žac je lepo objasnio, za alu felnu imaju konusnu podlošku na vrhu.

petarkarma

Epa drugari moram da vas razocaram niste bili u pravu !!!

Dakle srafove sta stavljaju iz fabrike a i nemci iste prodaju odgovaraju na reno felne..

Dakle felne imaju konus kad se stavi sraf nalegne skroz kako treba.

Na drugu stranu navoj izlazi skoro ceo 25 mm sto je isto kao sto stoji na celicne felne...

Ako mene pitate kao inziner ja srafove sa podloske konusne nebi stavio zato sto onda taj konus gubi funkciju  onda imate najobicnis sraf i to jedino sto je bolje lakse se odsrafe

Dakle neke slikice u prilog

Za druge felne sta nisu original neznam kako je ocaj je post za reno felne...