Crevo za gorivo

prethodna tema - sledeća tema

juga

Da li je neko imao probleme sa nabavkom creva za gorivo Logan 1.4MPI (2006)? Kod mene ispade veliki problem. U ovlascenom servisu u Nisu ne mogu ni da ga nadju u katalogu. Telefonom sam kontaktirao i HIT, oni su nasli katalosku oznaku (6001 547163) ali ga nema na stanju, koliko sam shvatio, ni u Novom Mestu. Sta sad?

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Kako izgleda to crevo? Jel' ima holendere na krajevima ili ne?

juga

Da, rekose u servisu da ima prikljucke na krajevima. I nije gibljivo (iako ga zovu crevo), nego je kruta forma koja ima nekakav oblik. Nasao sam na netu jos jednu Reno oznaku: 149120148R. Cak se mogu naci neke slike (uglavnom na ruskim i ukrajinskim sajtovima). No to mi deluje prilicno cudno, jer je cena za prvu oznaku 6001547163 reda 150 Evra, a za ovu drugu 20 Evra ?!?

http://vegaauto.com.ua/search/149120148R/RENAULT.html

glavonja3

Ima negde na forumu jedna moja tema o problemima sa ovim crevom, a u njoj su i slike...

Raja


zac

@juga. prijatelju, ako nadjes za 20 e..kupuj, ali ako je 150 e... batali te gluposti, kupi bakarnu cev za gorivo, i dobro staro armirano gumeno crevo za gorivo. Sa stare cevi odseces krajeve sa konektorima i uvuces ih u gumeno crevo, selna i gotovo.... i sve to lepo kupis za mnogo manje para od tih 150 e..  :wave:

Aleks

Zato sam i pitao. Najbolje bi bilo kada bi imali sliku tog creva pa da konstatujemo da li je bilo kakva budzevina moguca.

Keka

U Srbiji sve moze da se nabudzi  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Keko brate, pa mora..pa zamisli da da 150e za cev od plastike koja je dugacka 2-3 metra..uzas... sto kazu, od blata bi je napravio ali im ne bi dao te pare..  :doh:

bmiillan

odneseš u hidraulik kod hotela srbija (beograd) i naprave ti po uzorku, verovatno ima i neko u
novom sadu ko pravi slične stvari cena ne može da predje petnestak eura.
nemoj na silu uzmi veci cekic

dzule

mislim da kod cubija moze da se napravi sve sto treba....
prijatelj skoro radio neko crevo za forda, po uzoru na njegovo staro, ali treba pitati, da ne dajem lazne nade....

juga

Ovako izgleda nabudzeno. Da budem iskren, ne uliva mi poverenje.

Loganovac

Ovako nabudženo ne bih vozio ni do kuće. Ne igraj se sa benzinom, ovako sj*bano i skarabudženo crevo garancija je požara u motornom prostoru, pre ili kasnije.

Budibogsnama  :doh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

juga

Zar nije @zac predlagao bas ovakvo resenje?