Sirena

prethodna tema - sledeća tema

Saputnik

Zdravo svima; bio bih zahvalan za savjet. Prije par sedmica, udari me tip dok je izlazio sa parkinga, ode prednji lijevi far i oko njega, između ostalog i sirena.

U ovlašćenom servisu to srede, sve odlično, međutim, primijetim da je nova sirena smiješna u odnosu na originalnu - i slabija je, tj. slabije se čuje, i ima niži ton, zvuk je drugačiji, bukvalno smiješan, kao kad dijete duva u trumpet. Prosto izbejgavam da je pritisnem, tačno mi dođe da se smijem kad je čujem.

Odem danas u servis i pitam za tu sirenu, oni kažu da se to naručuje po broju šasije i da oni tu ne mogu ništa. Pretpostavljam da jeste tako, servis nema nekog posebnog interesa da mi ugradi manje kvalitetnu sirenu, čak naprotiv, ali je činjenica da auto nije kao što je bilo! Je li neko imao slično iskustvo, mogu li da ih natjeram da ponovo promijene sirenu?

Nemam sad vremena da se bakćem time, odoh na vikend, ali sljedeće sedmice planiram da nađem neki kontakt na sajtu Dacije i pokušam da dobijem neki odgovor za taj detalj, da li su te sirene koje isporučuju dilerima drugačije od onih koje se ugrađuju u auto.

kiconix

Postoje dva tipa sirena koje se ugradjuju, razlika je u paketu opreme.
Ako si fabricki imao tu drugu, jacu, trebalo bi po broju sasije da ti ugrade istu takvu, osim ako to neko nije naknadno iradio.

Saputnik

Super, hvala za odgovor, nadao sam se tako nečemu. E još kad bi mi znao gdje da nađem tačne oznake tih sirena, pa da pođem u servis i tražim da uporedimo, da vidimo koja je sirena ugrađena.

Ovaj moj paket opreme je Laureate.

kiconix

Taj paket opreme sadrzi i dvozvucnu sirenu.
U pitanju je njihova greska.

Saputnik

Hvala! To ima smisla, vidim ja da je ton potpuno drugačiji! Dakle, ipak ću prvo poći do servisa.