1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

krle

#30
Citat: expadobranac poslato 21.04.2010. - 12:24
Serviser mi rece da na mom Loganu nema filtera za gorivo (kakvog nemam pojma-u mehaniku se razumem ko magarac u kantar) i da nema potrebe za panikom.Rece da su se vec sretali sa takvim slucajevima i da je to odluka proizvodjaca a ne fabricka greska cime mi je zapuisio usta.   medjutim sad me kopka da li sam trebao da insistiram na ugradnji tog filtera i kakve posledice mogu da nastanu na automobilu ako nastavim da vozim bez njega.Ako neko ima iskustva sa ovim nek kaze neku rec bicu mu zahvalan.

Tačno je to da pojedina vozila nemaju filter benzina. Kod tebe je drugačiji tip pumpe za gorivo pa ugradnja  filtera povlači i zamenu benzinske pumpe, što je velika invensticija.
Tvoj model ima pumpu koja u sebi ima filter-sito. Ono što sam uspeo da saznam je da je potrebno na 120000km otvoriti pumpu i očistiti ovaj filter.




sasa petrovic

U servisnoj knjizici pise za logana benzinca prvi servis na 15.000 ili na godinu dana. Verovatno necu preci 15.000 za godinu dana, pa da li treba da postujem uslov od godinu dana .

bmiillan

nemoj na silu uzmi veci cekic

kiconix

Pa sam si odgovorio na pitanje.

Svarog

U principu treba ispoštovati termin godinu dana, ali to i nije baš tako strogo. Ja sam na prvi servis išao posle 13 ipo meseci, s pređenih 8.000km. Kad sam zvao AK Kompresor rekoše da treba da se dođe na godinu dana iako je pređeno manje od 15.000 km, jer onda garancija više neće da važi, ali kad im rekoh da je meni prošlo 13 ipo meseci oni rekoše da nema veze. Naravno, u servisnu knjižicu su upisali sve kako treba.

Loganovac

Šta to "sve kako treba" podrazumeva - datum kad si otišao ili kad je trebalo da odeš?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Svarog


vojo76

#37
Meni servis LPG-a i standardan servis padaju u isto vreme.
Pitam u Ruskai servisu koliko je prvi servis i kažu oko 15.000din  :ha:

Nisam imao vremena da pitam šta su uračunali jer sam žurio i daleko sam od tog prvog servisa (tek 2000km na satu)
Za servis lpg su mi rekli da je 3.500din i da je štelovanje ventila obavezno pri svakom servisu. I znam da su spomenili filter klime.
Svakako mi je mnogo napram cifre koju su mi rekli u MASTER Group - 3.500din (bez lpg i stelovanja ventila)

srbenda

Danas uradjen prvi servis nisam bas najzadovoljniji, prave magarca od mene. Ulje i filter ulja su promenjeni i to je OK sipano je m... 5w40 3.5 litre. Promenjen je i filter vazduha bar tako kazu nisam jos stigao da otvorim da vidim. Gledao sam sipku od ulja i izgleda mi da su sipali preko max, ali to cu proveriti jos posto mislim da nisam bio parkiran na ravnom terenu.

Nego ono sto me iznerviralo, naplatili su mi tecnost za pranje prozora i to 3 litre :ljut:, a ja sam sipao punu pre nedelju dana i jos u gepeku imam dve boce od dve litre neotvorene (na eko pumpama se dobija tecnost kad sipas preko 25 litara). Plus su mi menjali i antifriz ??!?!?  u po leta? :ljut: Uglavnom na to su mi uzeli preko 500 dinara.

Ceo servis je kostao 4.451 dinar, nemam ovde racun u kolima je, sutra cu ga prepisati posto nemam skener.

Keka

Kakva je to zamena antifriza? Litar koncentrata je oko 450 din, tako da sumnjam da su menjali, ne uklapa se u cenu. Inace je cifra razumna, ako odbijemo tecnost za stakla.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Svašta!!!  :ljut:

Prvi servis podrazumeva zamenu ulja, filtra ulja, filtra goriva, u većini servisa menjaju i filtar vazduha - kakav antifriz, kakvi bakrači??? Možda su ti dolili rashladnu tečnost, a drugi put da znaš da pre odlaska proveriš nivo i ove kao i tečnosti za pranje stakla.

Cena koju si platio je smešna ako je sve odrađeno. 4,5 l ulja košta preko 3.000, filtar ulja 650, filtar vazduha 1.100 - to je već više od onoga što si platio. A kamo ruke? Da li si siguran da ti je zamenjen filtar ulja? Jako je važno...
I na kraju, u kom si to servisu bio?


Zato ne idem u servise u kojima ne mogu da budem pored auta dok rade...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DarioGTI

sa tim redovnim servisima sami problemi......  :ljut:

zato poslje garancije - sve u svome dvoristu!!  :dobro:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

edc

Evo ja sam danas radio prvi servis u Kompresoru, cena 3942 din. Za te pare su mi samo zamenili filter ulja i ulje, promenili zaptivku motora (koja se menja svaki put kad i ulje, tako mi rekose) i izvrsili dijagnostiku vozila.
Ulje sam uzeo ELF Competition 10W40.
Stavke na racunu su sledece, sve cene su bez PDV-a:

Filter ulja i ulje zamena:          768,00 din
Pregled vozila:                      256,00 din
ELF Competition STI 10W40:   1654,80 din
Filter ulja:                            589,08 din
Zaptivka motora:                   73,50 din

Ukupno:                               3341,38 din + PDV = 3942,82 din

Da li su me zeznuli sto mi nisu promenili filter vazduha?

Loganovac

Nisu, u servisnoj dokumentaciji piše na 30.000km, sa skraćenjem intervala servisiranja ispada na drugom servisu, odnosno na 20.000
Naš je problem što volimo da menjamo filtar vazduha na svakom servisu, a mislim da i treba jer ne možemo ni mi da dišemo od prašine, a kako li će tek motor...
Uostalom, filtar vazduha se lako menja, možeš da ga i sam zameniš kad god ti padne na pamet.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Da li su to podigli cene ili se meni cini? Filter ulja sa PDV-om izadje preko 700 din, a nekad je bio 300 i koji dinar  :place:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!