Senzor radilice 1.5dci LOGAN

prethodna tema - sledeća tema

dankole

#15
Ne znam.. Nisam pametan koji da menjam... Inace, jel imas neku sliku tacne pozicije senzora bregaste? Cisto da znam...

Veterinar

Senzor se nalazi otprilike na mesti na koje ukazuje smešna strelica.

dankole

Hvala, pogledacu.
Uzgred, ako nekoga bude nekad interesovalo gde se senzor radilice kod 1.5dci nalazi, evo malo bolje slike. Da se razumemo, ovu sliku sam nasao na netu, nisam rasturio logana  :-)1

Veterinar

Ovako izgleda senzor na bregastoj.

dankole

A ovako izgleda moj senzor radilice skinut juce.. Zaboravio sam samo da ga uslikam ociscen... Za sada nije bilo problema u paljenju, videcu narednih mesec dana kako ce da se ponasa.

Turbo

Da li ovaj senzor ima funkciju i u toku voznje ili samo pri startovanju motora?

kiconix


Turbo

Pitam iz razloga sto mi se u poslednjih mesec dana desava da mi se auto ugasi.
Dva puta se ugasio preko lezecih i jednom pri silasku sa ivicnjaka,pa sam utripovao
da je zbog drmusanja.Ali onda mi se ugasio jos dva puta pri stajanju u mestu.
Stajem na semaforu,stisnuto kvacilo i kocnica,prvo zatrokira kao da ce da se ugasi,proradi ponovo
i zatim se ugasi.Da li ima veze sa ovim senzorom ili je nesto drugo?Napominjem da auto normalno pali i na hladno  i na toplo.

Veterinar

Ovih dana ćemo to rešavati na 1.5 dci motoru, pa ću pisati izveštaje.

Turbo


kiconix

Znam da je na istom motoru sa tim simptomima problem bio u regulatoru pritiska, problem rešen u Bosch servisu na Umci, cena 50e.

Veterinar

Hm, na motoru koji sam spomenuo pre par postova zamenjen je senzor polozaja radilice i senzor na bregastoj, ali i dalje je bilo isto. E sad, auto nije moj, nego tastov, ali navodno je danas majstor krenuo da prati kablove koji idu od senzora (bregaste?) i na jednom mestu nasao ogoljenu žicu koju je izolovao i sad je (navodno sve u redu). Mene živo interesuje koja je žica i gde, ali se tast javio i rekao da mu auto napokon normalno radi (u smislu da se ne gasi), ali da obrtaji i dalje u leru variraju, što mene takođe podseća na regulator pritiska koji je Kiconix spomenuo. Videcemo narednih dana...