Koji benzin za Sandero/Logan 1.4 - BMB 95 ili 98?

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

I ja sipam najcesce na Eku, najbliza mi je pumpa, i ide auto. Rekao bih da je bolji /95/ od OMV ovog. A ranije sam pisao o aditivima na Eku, sto mi rece covek iz Knez petrola koji za njih prevoze gorivo, da u cisternu kada stigne na pumpu dodaju aditiv, i to oko 2.5 l na celu cisternu, mada ne znam kako to sada prolazi sa markerima...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Posto mi se ubajatio benzin po ovim vrucinama, pa je duze verglao i anemicno palio, potrosio sam postojeci benzin i dosuo BMB98 za 2500 din, u okviru neke akcije. Jos mi drhti ruka, novcanik se grci, to je pun rezervoar TNG.

Posle sam na benzin presao nekih stotinjak km, malo ga przio na autoputu, u sustini nisam primetio nikakvu razliku u odnosu na 95 i TNG, jedino sto je svez, pa sad pali normalno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Biti ce da je jedina razlika na papiru, tu mislim i na papirne pare...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Ljota

Eh, kad bi motor znao da prica,....... znali bi razliku!  :ces:

silent

Je l' probao neko da koristi G-Drive 100 benzin koji se prodaje na Gazprom benzinskim stanicama?

Ili je to samo re-brendirana NIS-ova 98-ica ?

ziki_the

Ja sam sipao, oko 70 l.
Realno cini mi se da je bolji od 98 sto su imali.

Al da je papren, jeste.

Ljota

Motor 1.4 MPI ne pruza to zadovoljstvo da se moze osetiti razljika izmedju 95 i 98-ce! Pre ce se osetiti razlika izmedju dobrog i losijeg benzina iste kategorije!  :write:

Keka

Stiglo mi je u NS 40 litara benzina iz Srpske po ceni 100din/litar.

Kad isprobam, javljam utiske.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


oliver83

#114
Benzin iz Srpske je meni trošio nešto manje nego iz Srb ( na Loganu 1.4 ) ali je dosta opet lošiji od Austrijskog i bar 1 lit.vise  troši. Prednost benzina iz Srpske je ako se živi u pograničnom delu i isključivo  sipas pun rezervoar i na tank od 50 l  uštediš nekih 10 e.

silent

Vidim da je NIS polako izbacio BMB 98 sa skoro svih pumpi. Zamenio ga je G-Drive 100 (oktana).

Je l' neko probao ? :)

shole

Sipam od kad se pojavio. Cini mi se da je ostriji na gasu i mislim da malo manje trosi. I od drugih ljudi koji ga koriste sam cuo da im je bolji od 98-ce.

silent

Odlično, hvala ti.

Znači probam ga, sledeće sipanje  :to:

Ljuba_Zemun


shole

Mislim da je 100 oktana skuplji 2-3din od 98-ice.