Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Citat: Zoran poslato 11.08.2015. - 20:57
Sretno da ti bude ali mi nekako puno 113 eura?

U Deutschland nije! :-)1

DarioGTI

98 eura akumulator, 14 eura ugradnja, 1 euro mast za polove. Znam ja to i sam uradit, ali nemam niti vremena niti uvjeta.

Ostavio auto u 9:30, otišao na posao (sreća pa radim 500m dalje), na pauzi u 16:30 otišao ga pokupit.  :kava:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Logan1.4MPI

dao si 14e za ugradnju akumulatora??? sta ti je standard!  :Smiley:

krdzan

Nisam redovan u pisanju ali ajde da se ukljucim u temu. Cini mi se da je velika filozofija oko izbora akomulatora za vozilo kakva je Dacia.Moja prica ide ovako. Rombat se upokojio nakon nepunih 8 godina. Svaka cast. Za vreme eksploatacije mislim da sam mozda dva tri puta ocistio kleme i to je to. Sigurno sam 10-ak puta pozajmljivao struju ljudima u nevolji, racunajuci da se dobro dobrim vraca i da ce onaj krojac odozgo da me pogleda kad ja budem u problemu. Rumun se upokojio u sred leta prosle godine bez najave. Samo cvrc. Najbolji deo price je taj da  se taj dogadjaj desio na 20 metara od prodavnice auto delova, tj onaj odozgo me ispostovao. Udjem u prodavnicu i kupim akomulator koji su imali, proatomic od 45aH. i radi bez puno razmisljanja, montiram i vozim. Cena je bila oko 4500 din. Radi evo vec godinu. Koliko ce trajati...pa to je teko reci...

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Pre sam za neke iole poznatije marke, makar da mirno spavam, a koliko ce potrajati, to ni proizvodjac ne zna. Davno je bilo kada sam u ladi 1200 imao trepcu od 78 aha, palila 15 god...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

VeDuS

Posle 6 godina prvougradjeni Rombat akumulator od 60 Ah je poceo da posustaje.Ni posle punjenja na punjacu nije mogao da ima vise od 12,5 volti "na prazno" Ostavljen preko noci ... padao je na 10,5. :pop:
Kupljen akumulator firme BAREN (Italy) od 64 Ah sa startnom strujom 610A (oni tako kazu) pa ce da vidimo. Tri godine garancije, 7500 dinara (sa vracenim starim akumulatorom za kog sam dobio 750 din). BAREN je proizveden u aprilu 2015. godine. Javicu kako je posluzio (nadam se kao i Rombat za jedno ... 6 godina  :hihi1:

Zoran

VeDus, svaka ti čast kako si to lijepo opisao. Znači ima Rombata koji crkavaju polako. Izgleda da je i moj takav.
Ujutru ima jedva 12.3 V  :huh:
Sam svoj gazda - vazda.

VeDuS

#158
Zorane, kakva mu je dalja sudbina ... :ne: , otisao je prilikom kupovine novog. Samo jos da napomenem da je za vreme od 6 godina koliko je bio u pogonu dva puta doziveo totalno praznjenje (zaboravljena svetla) . Oba puta je napunjen u voznji ( do mora 650 km i Praga 800 km). Bilo je to pre 2-3 godine. Sve u svemu ... sto se mene tice nek mu je slava i hvala.
p.s.  Jel' ima(o) neko ove BAREN akumulatore i kako su se pokazali?Kupljen BAREN Polar Plus L2 64+  (64Ah / 610A) .

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

mladja73

Citat: VeDuS poslato 07.09.2015. - 13:16
(sa vracenim starim akumulatorom za kog sam dobio 750 din).
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

ex-user

 Kakva su iskustva sa Renault-ovim akumulatorima kojih ima kod zvaničnih servisa, cena im je otprilike kao Varta ili Bosch...?
bla bla bla

hobbista

Citat: VeDuS poslato 07.09.2015. - 22:31
... Jel' ima(o) neko ove BAREN akumulatore i kako su se pokazali?Kupljen BAREN Polar Plus L2 64+  (64Ah / 610A) .
Polar 54Ah. Uskoro navršavamo prvu godinu, a to je rano da bi pokazao eventualne probleme :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

saša61beograd

Danas na Lukoil pumpi primetim da prodaju Lucas akumulatore,zemlja porekla Češka.Cenovno su neka srednja klasa,kakvi su zapravo,ko zna.Na istom mestu prodaju i Lukas brisače,po ceni kao Alca (51cm oko 250din,kineski,naravno).