Računi sa servisa

prethodna tema - sledeća tema

ijanjic

Evo racuna sa treceg redovnog servisa. U pitanju je moje vozilo tj. Dacia Logan 1.6mpi koja je presla 45.000km. Nadam se da ce i drugi postaviti svoje racune kako bi mogli da izvrsimo poredjenja i utvrdimo razlike izmedju cena u servisima.


Keka

1. Racun za ulje (pise excelium, sipan evolution), filter ulja i ruke za zamenu i stelovanje ventila, AK Sekulic Veternik  :mad6:
2. Racun za veliki servis na 60.000 km AK Vidakovic Subotica, cene su za delove, ruke su jos 8.000 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Ovo u Subotici je džabaka, u AK Kompresor su mi rekli da je servis na 60000 između 24000-27000 dinara cc 300 evra.

Jel ima neko još kakav info vezano za cene redovnih servisa dok je makina u garanciji!

Pozz

Munze

Citat: jasho poslato 10.06.2009. - 13:44

Jel ima neko još kakav info vezano za cene redovnih servisa dok je makina u garanciji!

Pozz

Ista je cena servisa kada je auto u garanciji i kada prođe garancija :zloca:

jasho

Citat: Munze poslato 10.06.2009. - 13:47
Ista je cena servisa kada je auto u garanciji i kada prođe garancija :zloca:

Mislio sam ono moji delovi, ulje itd... , njihove ruke!!!

Ima tu uštede!!! Veruj mi!!!

Munze

U tom slučaju ima uštede. :cul:

Keka

#6
Evo taze racun, jos se mastilo nije osusilo. Promenjeno ulje, filter ulja, obe spone, sredjen cvrcak u zadnjem levom tocku, prekontrolisani nosaci motora i menjaca i proverena klima.

Ruke za sve to su 2540 din, a optika je 1000 din, sve kod njih u servisu (AK Vidakovic Subotica). Jedino sto su ofuserisali pa nisu zapisali u servisnu knjizicu pa sam morao da ih vijam za to  :zloca:

Cena je za zamenske spone Francuskog proizvodjaca "Sasic", za kojeg do sada nisam cuo....videcemo kako ce se pokazati. Originalne su 4000 din komad.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

#7
Moram se ponovo vratiti na pitanje koje sam ti postavio na starom forumu vezano za kataloške brojeve španera i zupčastog kaiša:
Citat: krle
   Nisu mi jasni kataloški brojevi  za španer i zupčasti kaiš,    pa molim za dodatno objašnjenje ( originalni delovi ili zamenski, pošto vidim da garancija važi samo za originalne delove).
Citat: KekaOriginalni, ne smeju u ovlascenom servisu da stavljaju zamenske.

http://daciafanclub.6.forumer.com/viewtopic.php?p=2719&highlight=#2719

Pošto spone nisu originalne  njima kao  i španeru i zupčastom kaišu   kat.br.  počinju sa 00 00.

Po ovome ispada da ako kataloški brojevi počinju sa 00 00 onda se radi o zamenskim delovima koji nisu originalni.

Šta znači napomena da garancija važi godinu dana na originalne delove ugrađene u servisu? :ces:



Keka

#8
Znaci upravo to, da imaju godinu dana garancije na nedostatke, kao i na sve ostale kvarove koje naprave svojim otkazom. Pise na poledjini radnog naloga, ako je neko citao ;)
Ne znam za kataloske brojeve, i ulje pocinje sa 00.
Mozda Renault delovi pocinju sa 77, a Dacia sa 00?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

#9
 

- Kat. br. Dacia počinju sa 6;7 i 8.
- Ulje može biti bilo kog proizvođača ukoliko zadovoljava norme ACEA pa zato i nema kat.br. Dacia ( možda ima kat.br. ono njihovo ulje Dacia Oil).
- Prema onome što piše na   računu garancija  se odnosi na   originalne delove.

Mislim da si u servisu trebao da proveriš za  garanciju na  neoriginalne delove. Uostalom, zašto nisu napisali da garancija važi na sve delove koje su prodali i  ugradili?

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Keka

#11
Juce obavih servis na 90.000 km.
Cene delova u prilogu, za ruke jos 4.000 din  :banghead:

Filter ulja i vazduha su Renault, filter goriva je Motrio, kao i svecice.
Antifriz je Glacelf supra.
Ulje je Excellium NF 5w40, nisu imali Evolution.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


david

Cene kao cene mogu da se nadju mozda nesto jeftinije ali to nije toliko bitno ali da za to uzmu 4000 to je vec puno...

mladja73

Stavka bakarna podloska me odusevljava svaki put kad je vidim...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

kiconix

Slazem se cene, vrlo su korektne.
Ruke  :ranting: