Kuka za vuču

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

Takvu istu kuku imam i ja na svojoj SN. Stvarno se brzo montira i skida, što je meni praktično jer mi povremeno treba.
Na toj naljepnici se nalaze podaci o proizvođaču kuke ili servisu koji je ugradio kuku (tako je kod mene). Ja sam kuku dao raditi po modelu auta (u radionici specijaliziranoj za kuke i auto prikolice), dakle nosači između šina i poveznica su ručni rad, a sama "kuka" je orginalna. Zanimljivo je da recimo na SuperNove nikada tvornički nije išla kuka, a na tehničkom postave uvjet da kuka mora biti EURO, a nisu me tražili nikakve papire ni ništa slično prilikom upisivanja odnosno registracije, a upisana je bez ikakvog pitanja osoblja.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

kori

Pošto sam rešio da ugradim kuku za vuču prikolice na STEPWAY-u, pozovem AK Kompresor za zahtevom da mi dostave ponudu sa ugradnjom i popustom na ime njihove kartice (10% za ruke i 5% za delove).
Cena prava sitnica: kuka za vuču + el.instalacija + ruke = 29.865,00 din (proizvođač BOSAL što sam naknadno doznao) trenutno je nemaju na stanju i mogu je nabaviti za 3 dana ( znači nije uvoz nego dostava paketa iz Srbije  :cool:) .
Lepo im objasnim da nisam želeo da kupim prikolicu nego kuku ali.... :banghead:
Revoltiran tom cenom krenem da tražim po internetu i nađem firmu u Bečeju, ista ta kuka sa ugradnjom 13.800,00 din.
Razumem da firma treba da zaradi nešto ali  116% više stvarno za svaku "pohvalu"  :badmood:

Veterinar

Slobodno navedi koja je firma u pitanju, verujem da će biti zainteresovanih.

kori


roolet

ja kupio u ttd-u kuku sa instalacijom (rumunska) oridjidji za logana, 10.000,-.
sam je ugradio, nije veliki posao. dobrog je kvaliteta i euro je, skida se.

Keka

Ove sam video na sajmu, imaju svasta, ali ne znam za cene.

http://www.eurokuka.com
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


roolet

bosal-ove cene su kuku ali i lele, za ove ne znam. mislim da nema jeftinije od ove oridjidji iz ttd-a. jos kad stavim casicu od sladoleda na nju, il tenisku lopticu...

kori

Čuo sam da je potrebno uraditi atest za kuku i pored toga što se od prodavca dobije INO atest proizvođača. Da li je to tačno? :rtfm:

Loganovac

Koliko ja znam, tačno je. Doslovce svaka modifikacija na vozilu podleže atestiranju. Nisam siguran za zamenu radija u kolima...  :badmood:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Da, tačno je.  :to:  Pao mi je na pamet i patent za dnevna svetla, ali ako se nekom čini da bismo trebali o ovome (svetlima) nastaviti prepisku, imamo temu za to.

Vihor

Ja montirao kuku u ovlascenom servisu, bese cena neko ludilo, 25-26000, ali dobro, prebolelo se, na samu pomisao da treba da vozim cement u gepeku najezim se.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Vladimir

Citat: kori poslato 01.06.2013. - 22:11
Čuo sam da je potrebno uraditi atest za kuku i pored toga što se od prodavca dobije INO atest proizvođača. Da li je to tačno? :rtfm:

Juce sam radio reatest za gas u AMD i ispred mene u redu stoji Golf 3 sa kukom.
Cekamo mi tako i kroz neku pricu rece nam radnik koji radi na tehnickom pregledu da su dobili obavestenje da ne pustaju vozila bez atesta za kuku na tehnicki pregled prilikom registracije vozila i jos kaze da je Policija krenula sa kaznjavanjem a da je kazna 20.000,00 dinara.
Sad, ne znam za Policiju i kaznjavanje ali nema razloga da laze za atest za kuku.

nik

#42
Imaš odgovor odmah ispod tog posta koji si citirao

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=99.msg123893#msg123893

i po n-ti put da ponovimo.
Svaka modifikacija na vozilu mora biti:
-  atestirana (ukoliko se radi o ugradnji dela koji je prošao proveru saglasnosti sa zakonskim propisima - pojedine firme uverenje o atestu proizvoda uvaljuju kao atest za ugradnju(atest za folije, atest za kuku i td), ali taj papir samo govori da je navedeni proizvod izradjen u skladu sa tehničkim uslovima koje propisuje država i da proizvod može da ide u prodaju, ali i ne pokazuje da je proizvod ugradjen na način koji propisuje proizvodjač i da vozilo sa ugradjenim uredjajem i dalje ispunjava propisane tehničke uslove)
- homologovan (ukoliko se radi neka modifikacija na vozilu koja podrazumeva ugradnju delova koji nisu prethodno atestirani ili su izvršene neke druge izmene na vozilu, ali je za sve takve modifikacije neophodno priložiti i tehničku dokumentaciju).



mali.alen

Planiram sam ugraditi euro kuku na svoj Sandero. E sad pitanje. Gledao sam malo i vidim da dole imam priprema gdje se kuka ušarafi i to ne bi trebao biti problem, ali ne mogu naći gdje bi mogao spojiti struju. Ima li negdje dovedena instalacija za kuku ili se jednostavno treba prikačiti na instalaciju od svjetala? Na staroj Feliciji sam to radio i sve je funkcioniralo. Hvala unaprijed na odgovorima.

nik

#44
Nema posebne instalacije za kuku. Kao što si i rekao, kači se na instalaciju svetala. Najčešće se potrebni konektori prodaju uz kuku prema tipu vozila, tako da samo konektor(e) kuke ubaciš izmedju fabričkih i izvučeš instalaciju van vozila.