Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

#30
Velika potražnja za gumama je već 10-tak dana. A dimenzija 185/65-15 je tražena ko `leba. Nego, stavio sam Tigra danas (proizvodnja 5009 :D ) i odma je palo iživljavanje po snegu. Za neverovati je koliko je mekša guma prilikom prelaska preko neravnina/rupa  :hall:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Daniel

Dobrodosao u klub vozaca sa zimskom obucom.  :aplause:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Mihajlod

Michelin alpin a3. Stavio sve 4 pre 20tak dana. 185/65/R15 ideks brzine T
Jesu malo skuplje od ostalih ali strasno dobre. 6500din/kom
Ovih dana su se bas pokazale narocito na neociscenim delovima. Prolazio sam i kroz dubok sneg i na parkingu kroz kombinacije leda/snega. Probao sam i kocenje pri 40-50km/h, stao je posle 15tak metara (sa ABS-om naravno)
Jutros  komsija sa nekim besnim fordom pokusava da se uparkira i ne moze da mrdne.Ima nove michelin ali letnje. Sara je odlicna ali izgleda da je u pitanju smesa od koje se prave gume. Ove zimske su mekane na niskim temperaturama a letnje se stegnu.
Neko je u prethodnom postu rekao da je bilo kakva zimska guma bolja i od najbolje letnje. Slazem se.


Daniel

Gledam ove redove za gume. E bas mi drago...mislim, ne zbog redova, vec sto masa ljudi pocinje da razmislja glavom a ne guzicom. I sto nakon 5 godina prozivki pod naslovom "koja si ti budala, ko jos stavlja zimske gume" od tih sto razmisljaju guzicom  mogu da uzivam gledajuci ih u redovima.  :too

@Mihajlod   :ziveli:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

DarioGTI

ja smatram da se zimske gume ne trebaju stavljati zbog zakonske obaveze, vec zbog vlastite sigurnosti i sigurnosti drugih ljudi, kako suputnika tako i ostalih sudionika u prometu.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Vihor

Citat: DarioGTI poslato 18.12.2009. - 22:20
ja smatram da se zimske gume ne trebaju stavljati zbog zakonske obaveze, vec zbog vlastite sigurnosti i sigurnosti drugih ljudi, kako suputnika tako i ostalih sudionika u prometu.


:respect:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

david

Sve je tacno sto ste rekli ali rekoh nova kola nove gume pa da se proguram ove zime a dogodine cu da vidim zimske. One su predvidjene za hladnocu, led i sneg tako da je komentar suvisan. Pre neki dan sam stavio lance pa sam se malo izivljavao po snegu...

kiconix

Posle vecerasnje voznje, sto po sporednim putevima sto po snegom prekrivenom autoputu, wintera je zakon!!!!!!!!

Veterinar

Isto tvrdim za P400 Pirelli. Imaju oznaku M&S, mada je original naziv Aquamille, sto ne asocira toliko na zimske, koliko na jesenje radosti. Nemaju mnogo poprecnih rebara, uzduzni kanali dominiraju. Prosla i ova zima sa njima na prednjoj osovini i guram bez problema. Ovih dana Zrenjaninac posle Borce nije bio bas u najsjajnijem stanju, ali Loggi jurisha samo tako. Nazad Kormoran prosle, a Sigura ove zime. Iduce godine cu prebaciti ove P400 nazad, a napred staviti nove.

Loganovac

Ja još uvek bez problema prtim pedalj snega letnjim kontinentalkama (ima i većih nanosa), po Požarevcu. Penjanje na zaleđene trotoare bez šlajfovanja... Imao sam malo klizanja u toku poslepodneva na poledici preko koje je vetar nanosio snežnu prašinu, ništa strašno. Bio sam na dve slave svojim autom, iako sam planirao da idem taksijem, nisam mogao da navatam ni jednog pola sata - znači alkohol ništa, što zbog ZOBS-a što zbog kasko polise po ovoj klizavici.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

wintera je wintera, prezadovoljan sam, sve 4, nema da mu mislim, e sad, putevi su nam kao oranje, kad vozim, kao po njivi, strasno!   :mad6:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Daniel

video bi sta je da preko tog "oranja" teras na letnjim. Tesko da bi zadrzao volan u rukama
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

sandero1.4mpi

Danas sam teci kupio Yokohama 175/60/14 F601 Zimske(ne za Daciu),jedva sam ih nasao,pomama je tolika da ne mogu da verujem,prvo sam jedva dobio Beogumu,pa kada sam dosao u servis isto tako cekao.De su ti ljudi bili dosad,izgleda da kada je dzep u pitanju svi su savestni i odgovorni.
Bolje tako nego nikako.
Elem poceo sam post zbog sledeceg.
Cekajuci u redu da platim cujem razgovor prodavca i kupca,kupac pita da li treba da ima sve cetiri iste gume zbog ABS-a,odgovor prodavca je bio da,sto mi nije bas najjasnije zasto.
Pa molim neki odgovor od vas.


Inace Wintera je stvarno zakon vec drugu zimu.Svakodnevno oprobano jer zivim u planinskom kraju i Vranje je svo u brdima,tako da itekako su testirane.

hobbista

Uvek je bolje imati sve 4 zimske gume.
A za tu priču za ABS i ja bih voleo da čujem obrazloženje. Ali, neko racionalno. ABS služi da "popusti" pritisak u cilindru kada neki točak zablokira. Ukoliko su letnje gume pozadi, pri kočenju (na snegu) će češće zablokirati neki zadnji točak, pa će ABS imati više posla.

Inače, ovih dana slušam teorije kako je bolje imati zimske gume pozadi (ukoliko su samo dve), zato što "napred imaš volan, pa možeš da upravljaš, a pozadi samo gume mogu da spasu od klizanja"  :bonk: :banghead:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

ppejic

Citat: sandero1.4mpi poslato 21.12.2009. - 14:03
De su ti ljudi bili dosad,izgleda da kada je dzep u pitanju svi su savestni i odgovorni.
Bolje tako nego nikako.

:offtopic: ali, novim Zakonom i odgovarajucim Pravilnikom zimska oprema nije obavezna osim tamo gde je odgovarajucim znakom propisana. Dok se ne usvoji novi Pravilnik o potrebnoj opremi, na stazi je stari.

Druga je prica sta znaci zimska guma na temperaturama <10ºC

Peja