4. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Zee


silent

Zato volim Dačiju, održavanje je zaista povoljno  :too:

dzule

odradio prosle nedelje 4 servis. 27.000,00 dinara
racun je u prilogu....
nisam se javljao ranije, isao sam na put u RH. jos jednom se dokazalo ono cemu sam se nadao...da mogu da krenem na put i da predjem 1500 km u cugu, tamo i nazad sa pauzom od par sati bez ikakvih trzavica,( jer sam nazalost  isao da zavrsim nekle obaveze i poslove ), nas 5 u autu, odraslih, pun gepek, 130 na autoputu, u povratku po danu klima skoro ceo put, potrosnja 7,6 litara/100. prosecna brzina je po bordu bila 98 i kusur....
nije da se hvalim: posle servisa sam pitao momke u kakvom je stanju auto, da li ima nekih problema i sl., rekose samo: "kao nov, ako resis da ga prodajes, dodji prvo kod nas, da njim kao pojedincima ponudim".... :lau:,

Keka

Nisu normalni sa cenama. Set zupcastog 17.000  :fiju:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Goky

Da li su ti 0,7l ulja spakovali ili su ti naplatili 4l a sipali 3,3l?
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Keka

Da, da.....i zaprali mu....

Mene zanima zasto se fiskalni racun i racun-otpremnica razlikuju. U fiskalnom su navedene cene koje su u otpremnici navedene kao cene bez PDV, i jos su umanjene i zaokruzene.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Još jedan slučaj da se menja zupčasti bez promene pumpe,i to u ovlašćenom servisu!?Možda tako treba. :ces:

Keka

Ni spaner ni roler PK kaisa nisu promenili.....sigurno i to tako treba  :bullshit:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Ne vidim logiku, rasturis sve i zbog 30e neces da zamenis pumpu a onda treba da razmisljas pri svakoj voznji da li ce pustiti. A ako pusti, placas ponovo ruke.

dzule

pitao sam ih zasto ne menjaju i pumpu odmah, kazu, mala je kilometraza i nema potrebe. to ce za cetiri godine raditi....
sto se tice racuna, to sam i ja primetio, ali tek kada sam skenirao racun, posto mi se suma slagala na oba..... nisam ih pitao o tome....
sto se tice 0,7 litara ulja, naravno da mi nisu spakovali....
dali su mi novi protivpozarni aparat S1, doduse za ovu cenu je to i bilo za ocekivati...
ja to posmatram sa skroz druge strane, ja sam za cetiri godine do sada na odrzavanje auta potrosio samo 3 redovna servisa i ovo sada, tako da meni kada sve podelim na broj godina, nije strasno....
ja sam se plasio da ce servis da bude 50-60.000 kako je neko pricao...
takodje, kada resim da prodajem auto, to sto je odrzavan u ovlastenom servisu samo ce biti plus...
a i u garanciji je jos godinu dana....
eto....

ivan-bgd

Kod svakog servisa ,a odrađeno ih je 4,dobio sam ostatak ulja koje nije sipano.Ne znam kako tebi nisu dali kusur od ulja......

sphex

Meni se isto približio redovan 4. servis, zovem AK Kompresor pošto sam kod njih radio sve ranije da mi kažu šta ide 4-te godine, i kao iz topa odgovor je bio "veliki servis", ili 60.000 km pređenih ili 4. godine navodno (namam sad servisnu kod sebe da proverim), elem ja pitao da mi kažu okvirno koliko je to para i šta obuhvata, kad mi je rekao oko 40 do 45.000 din rekoh hvala doviđenja....zamena filtera, ulja i kaiševa...auu
we brake for nobody!

saša61beograd

Citat: dzule poslato 14.05.2014. - 07:52
pitao sam ih zasto ne menjaju i pumpu odmah, kazu, mala je kilometraza i nema potrebe.
Ima logike.Španeri i pumpa nemaju vremenski resurs,zupčasti ima.
Meni su na oko 35.000km u garanciji,zbog curenja ulja, zamenili samo zupčasti i linijski i evo,tri godine i blizu 45.000km to radi (da ne ureknem).
Sve ću menjati za godinu dana;da je situacuja bolja,menjao bih ove godine.
Moguće je da serviseri redukuju sve što nije neophodno da ne bi gubili mušterije.

Keka

Redukuju ono sto je skupo, da ne bi gubili zaradu. Spaner PK kaisa u normalnoj prodavnici kosta 7000+ dinara. Set zupcastog kosta oko 4500 din, kod njih 17.000!

Stvaraju privid da su povoljniji u odnosu na druge servise, a pola stvari ne zamene.

Bas me zanima kakav je stav centrale Renaulta po tom pitanju. Takodje me zanima stav finansijske inspekcije po pitanju onakvih racuna.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drzarkod