Pranje automobila

prethodna tema - sledeća tema

Goky

Za 5 - 6.000 din ima da se kupe one mašine za pranje pod visokim pritiskom... pa onda pereš do mile volje... otplatiš je za manje od godinu dana
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Saša

Jeftine mašine za pranje pod pritiskom imaju jedan ali veliki nedostatak: plastičnu glavu.
Toplo preporučujem onima koji kupe ovakav uređaj da blokiraju prekidač na ručici u otvorenom položaju (može i izolir trakom).
Paljenje i gašenje uređaja se vrši isključivo na 0-1 prekidaču.
(Obratite pažnju prilikom pranja kola u servisu, isti postupak je sa veoma skupim uređajima za pranje)
Ukoliko volite da se igrate sa mlazom vode (pali-gasi-pali-gasi) imate realne šanse da vaš uređaj doživi lom plastične glave, a popravka je jednaka kupovini novog uređaja, što baš i nije lep osećaj.
Kao što rekoh već negde, "loš primer daje dobar savet". :bonk:
Ukoliko ne želite da vas iko ili išta ograničava u pranju, prilikom kupovine proverite da li uređaj ima mesinganu glavu.
Ne očekujte da takav uređaj košta 5-6 hiljada RSD.
Kao zaključak: može i jeftin uređaj, ali uz poštovanje gore navedenog.

Loganovac

Na preporuku prijatelja, pre skoro dve godine kupio sam jedan takav jeftin uređaj u Metrou, za oko 4.000 dinara, sa aluminijumskom pumpom. Pozajmljivao sam čak kolegi da pere stotinak kvadrata teraco ploča u dvorištu - još uvek radi (pu, pu).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

david

Evo nema lazi nema prevare...


Deda

Sinoc doso s puta, logi mi prljav za 5... Strasno...

saša61beograd

Da li u BG ima samouslužno pranje? Makar samo crevo i voda.Video sam to u Užicu:garaža za dva automobila,crevo,platiš vreme i polako sam pereš...Nudio sam u "Rodiću" da platim pranje ali da sam perem-ne može!

Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

MajorSoul

Da imas na OMV pumpama, znam za jednu kad krenes ka Zrenjaninu tj cim sidjes sa mosta i krenes Zrenjanincem imas sa desne strane.
Posle recimo 1-2 km imas i jedno 10ak boksova gde mozes da peres do mile volje, samo kupis zetone. Ne znam kako se zove ta perionica ali ne moze da se promasi.
:wind:
..need more buttons..

saša61beograd


silent

Ima i na Eko pumpi preko puta fabrike traktora na NBG-u. Zadovoljniji sam bio sa tim pranjem nego na OMV-u. A i jeftinije je, jedan zeton je 85 din.

Saša

Ima i Euro Petrol, lakat krivina NS autoputa u Zemunu.
Cenu ne znam.

MajorSoul

Posto sam bio u guzvi juce, oprao auto na cetke cisto da skinem blato koje sam doneo sa Save :)
Ako ovakvo vreme bude cele nedelje sigurno cu otici da ga komplet operu.

:wind:
..need more buttons..

silent

Koliko su te cetke dobre?  :ne: Meni se desavalo da, posle pranja tim rotacionim cetkama, vidim sitne vase po zadnjim svetlima, u vidu finih ogrebotina. Pitanje je koliko se cesto cetke menjaju, verujem da vremenom otvrdnu i da cak mogu i da ostete lak.

MajorSoul

Nisu savrsene naravno, ali nisu toliko ni lose.
Dobra je varijanta ako imaju da vam odmah posle pranja voskiraju auto. Na cetke idem uglavnom kad nemam vremena za perionicu, u vecini slucajeva idem u perionice.
:wind:
..need more buttons..

Loganovac

Kad već o tome pričate, da se pohvalim - u Požarevcu je jesenas otvorena super self-service perionica, varijanta sa žetonima, toplom vodom, voskiranjem, ispiranjem. Tri žetona su mi obično dovoljna za spoljno pranje i voskiranje, zimi 4. Pet mesta, non-stop radi, automat za žetone (22 komada za 1000 dinara), ima i tri mesta za usisavanje auta. Ekstra urađeno, odlično pranje i voskiranje. Beograđani  :njanja:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.