Pranje automobila

prethodna tema - sledeća tema

MajorSoul

Hvala za info ovo vredi znati  :to:

Mene zanima:
- Da li ima neko sredstvo koje moze da se namaze preko volana, da se i volan odrzava ali da ne kliza?
- Da li koristite neko sredstvo protiv insekata za sofersajbnu?
:wind:
..need more buttons..

Loganovac

#31
- Lepak. Održava se, ne možeš da pustiš (ne kliza)  :Smiley:
- Raid. Dobar protiv insekata čak i van šoferšajbne.  :hihi:

Bez šale, veći mi je bio problem skinuti insekte sa prednje maske nego sa stakla, koristio sam koješta sa manje ili više uspeha (recimo, dobar je bio neki "Bug Remover", nisam siguran da li je beše Turtle...), sve dok nisam počeo da koristim kvalitetan šampon sa voskom. Od tada se skidaju bez problema.

Edit: a i manje se lepe, kao da udare, kliznu i otpadnu sami...

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MajorSoul

 :njanja:

Da to je tacno, sa maske ih je uzasno tesko skinuti. Znaci sampon sa voskom  :to:

Ako sad za vikend bude +9 kao sto su najavili idem da operem auto.
:wind:
..need more buttons..

Zoran

MajorSoul, jest volan neobično klizav, ako nađeš neko riješenje napiši i mene interesuje.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

MajorSoul, jel' kozni volan u pitanju?

Veterinar

Presvlake preko volana resavaju problem. Jeftine su, volan se manje haba, mislim da se odgovarajuce presvlake manje greju tokom leta, volan bolje lezi u ruci...

Da se vratimo na pranje, da ne bude off topic totalni... Da li je neko imao losa iskustva nakon pranja motornog prostora? Ne radim to nikad, ali da prosirimo temu da se ne otvara nova sa slicnim sadrzajem.

MajorSoul

@ Silent - Nije kozni volan u pitanju, ali je klizav.
@ Veterinar - Sve te presvlake koje sam gledao mi izgledaju uzasno. Jedino da mi platim da mi sasiju.
Da se vratimo na temu:
Meni kad otvorim haubu stoji jedna velika slicica gde je prectan cika sa crevom u ruci..

:wind:
..need more buttons..

Daniel

Znaci cika nikako, dolazi u obzir samo teta!  :cool:

Salu na stranu. Mene je to isto bas zanimalo. Posto mi je ono malo g*vance pod imenom presostat, kapajuci napravio prilican nered, razmiljao sam o pranju.
Dolazi u obzir samo pranje uz prethodnu zastitu osetljivih stvari po motoru.
:ces:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

dovla


boban66

Moj najveći problem s pranjem je: Kod zadnjih točkova prema braniku postoji prostor u koji lako ulazi blato.Prao sam ga često samo oko točkova i plastičnu zaštitu, kada sam jednom zavukao perilicu unutra, izbacio sam 10kg blata i nisam siguran da sam sve lepo oprao. Valjda bi se lepo videlo iz kanala ali ja ga nemam , a leđa me bole da se savijam do zemlje . A i u autoperionici to preskaču.
  U Nedelju svi na pranje, posle će opet mraz.
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Veterinar

Obrati paznju da kada pod pritiskom peres auto iza zadnjih tockova slucajno kroz ventilacione otvore ne ulazi voda u prtljaznik, ukoliko je na njima guma za dihtovanje popustila.

boban66

To nisam ni znao da moze da mi se dogodi. Prao sam par puta i čistio i gepek i nisam primetio da je vlažno, znači dihtuju.
Hvala!
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

david

Ja od kako sam uzeo kola nisam ga oprao u autoperionici. Sam ga perem kod kuce na ulici, sahta mi je ispred kuce, kanal od ulice ispod cuprije pa kad je lepo vreme i imam vremena sredim ga tip top. Zimi imam veliku cetku kao za krecenje i crevo i samo sa tim skinem blato i ocetkam ga kad je u plusu da skinem so. Ovde kam je sezona u njivama blata koliko hoces, selo jbg nije BG. Uglavnom imam prakstu sa tim tako da to volim, stedim pare, radnu robu taman iskoristim da se smocim i bacim na pranje. Sad kad otopli perem ga odmah..

mrmot12

Ma ja cu ga na leto oteram kod ujaka u dvoriste, crevo, sampon i u dri, ali ovako nema sanse. Parking mi je sa druge strane ulice u odnosu na zgradu, tako da bih morao da teglim kofe...

dovla

Jedna od samouslužna auto-perionica u NS-u.
Ko voli sam da pere-usisava, a nema gde.

http://www.facebook.com/pages/Samousluzna-auto-perionica-Zona/116599831710021