filter ulja

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd


Aleksabgd

Da li je neki od ponudjenih filtera ok solucija?

-KNECHT-MAHLE OC467 ----- 500 din.
-BOSCH 0.451.103.336 ---- 500 din
-CHAMPION F136 ---------- 370 din
-SWAG 60927155 ---------- 350 din

Zoran

Uporedi u Unico katalogu sa  LI 750/3
Sam svoj gazda - vazda.

Aleksabgd

ovi su odgovarajuci, zanima me sto se tice kvaliteta da li su ok. Nemam u blizini da uzmem meca ili purflux filter pa bih uzeo neki od ovih ako su ok

Zoran

Prvi i treći sam ugrađivao u druge aute i bili su ok...
Sam svoj gazda - vazda.

Rimad

Ako se ne varam, KNECHT-MAHLE je vrh.

bmiillan

Citat: Rimad poslato 06.02.2015. - 07:23
Ako se ne varam, KNECHT-MAHLE je vrh.

ne varaš se zaista je najbolji koji može da se nadje kod nas, a i šire
nemoj na silu uzmi veci cekic

maestral5747

ja koristim Mann, nemam pritužbi

logan bg

#38
Potpisujem za mann,jos ima i upustvo za ugradnju.


@ logan bg:
Zabranjeno je citiranje prethodnog posta u celini

Rimad

U prodavnici su mi dali Mecafilter ELH4196, ali u Meca catalogu, za moj Logan je preporuka ELH4391. Filteri su isti, jedino im se dužine razlikuju za 2 mm.

E, sad ovaj što su mi dali, Meca preporučuje za Dokker i Lodgy (2012 pa nadalje).

Kada u MANNovom i Unicovom catalogu potražim crossreference za ovaj koji sam dobio, izbaci mi MANN W75/3 i Unico LI 750/3, što jesu odgovarajući filteri za moj Logan.

E, sada, da li mogu koristiti ovaj što su mi dali ili da vraćam?

Da li je bitno (pretpostavljam da jeste, iz nekog razloga) koji se filter uzima, ili je dovoljno "da se samo može navrnuti"?

Keka

Izmedju filtera za dizela i benzinca postoji razlika u pritisku na kojem otvara unutrasnji ventil.

Nisam uspeo da pronadjem u cemu je razlika izmedju filtera za benzince.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Branislav-NIŠ

I ja sam primetio razliku u dužini kod različitih proizvođača(dubini lončeta) što naravno neznači da ne vrše istu funkciju,čak mi se čini da je renoov originalni najkraći od svih(plitak je ko narezak od 150 gr).

jasho

Za ove duže imaće te problema kod demontaže, ako neće rukom tj. ako zapekne, pristup ključem je tad otežan, ako možete uvek idite na kraće! :wave:

glavonja3

Ovo vazi za vecinu, ali ne i za moj osnovni model koji nema dodatne opreme pa ima dovoljno prostora. Meni odgovara sto veci (dublji), jer ako zapekne onda imam vecu povrsinu za hvatanje/trenje.

Rimad

Znači, da navrćem.