Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Zoran

Njihove namjere su poštene,jer su stavili vodenu pumpu 1 dinar. Znači oni te ne nagovaraju koliko je važno vodenu pumpu promijeniti nego ćeš ti sam tražiti...
Sam svoj gazda - vazda.

Ivan

I bez akcije cena ti je od prilike ta za veliki servis, koja hiljada gore dole ali to je to. Može i malo jeftinije u ne ovlašćenom servisu.

vujanovgoran

A vodenu pumpu naplatili kroz set zubcastog i pk set...
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Keka

I jos im ostalo puuuuuuuno novaca.

Da ne spominjem da to navedeno NIJE veliki servis.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

Na to dodaj ulje,  filtere...
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Loganovac

@Goky: Kad sve ovo ponuđeno sabereš izlazi 38.605 dinara a ne 33.272 koliko ti napisa da je ukupna cifra...  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

 :doh:  Niko ne cita sta pise.

Citat: Goky poslato 28.03.2015. - 01:10
....u jednom od ovlaćenih servisa i rekli su mi da im od 1. aprila kreće neka akcija za vleki servis....:

Aprilililili   :njanja:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Pre par dana u AS-u su mi izbacili okvirnu cenu za set zupčastog, set PK, pumpu za vodu, diskove i pločice nešto ispod 20.000din.
Nisam pitao za detalje jer mi još nije na dnevnom redu veliki servis :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Goky

Moja je greška jer set PK košta 11.170 dinara... ovo je bila njihova ponuda, ja veliki servis planiram da radim tek naredne godine kada će ato imati 6 punih godina i nekih 65.000 kilometara.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

boban66

#714
Nakon 8, 5 g i pređenih simboličnih 48000 km došlo mi iz d... u glavu da je vreme da odradim veliki servis. Otišao do renomirane prodavnice, koja drži delove za sve moguće automobile i predao saobraćajnu da očitaju podatke vezane za auto. Inače vozim Dacia logan ambiance 1.4  Mpi. bez serva, bez ABS bez klime. Jedino što ga izdavaja od startne verzije je metalik boja ( mnogo nežna za moj ukus , mislim lako se ogrebe lak ). Inače Logan je 2005 godište. Predračun delova ( koje sam i kupio ) videti na slici.

Ali ono što me muči je sledeće. Gledao sam na youtube zamenu PK kaiša i tamo pstoji roler i španer rolera a kod mene , vidi sliku.

On je našpanovan direktno preko alternatora , da izvinete kao kod traktora. E sad to mi je jeftinije, ali ako se tu ne slažem kao na viđenom na forumima ili Youtube sumnjam da možda i još nešto nije isto kao što bi trebalo da bude. Inače PK kajš je neki japanski i na pogled i dodir je kao nov.Neću ni da ga menjam jer čak i da pukne jedino ću trenutno izgubiti punjenje akumulatora , Ne može da izazove nikakvu drugu štetu.  I još nešto, uvališe mi vodenu pumpu marke Metali ( pitanje za vas , vredi li nešto, pošto prvi put čujem za nju ) kažu da je dobra?
Dali je neko od forumaša radio Veliki servis sa ovakvim motorom?
Inače čekam majstora da dođe iz inostranstva za par dana pa da krenem. Fotografisaću proces pa okačinjem.
Mada ja radim i menjanje pločica kočnica kao i štelovanje ventila , što verovatno ne spada u veliki servis.
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Zoran

Ja sam imao vodenu pumpu Meteli , ima garanciju 20 000 km, ja je vozio 110 000 km bez ikakva problema.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

To jeste 4PK718, cena je suvise mala da bi se na tome stedelo.

Zaboravio si antifriz, ulje za kocnice i ulje u menjacu  :nami: :nami:

Cena ulja je za svaku pohvalu.  :aplause:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


boban66

Citat: Keka poslato 30.03.2015. - 19:26
To jeste 4PK718, cena je suvise mala da bi se na tome stedelo.

Zaboravio si antifriz, ulje za kocnice i ulje u menjacu  :nami: :nami:

Cena ulja je za svaku pohvalu.  :aplause:
Antifriz sam sam menjao prošle godine, ostalo mi jedan litar. sad ćemo da ga prihvatimo i posle dolijemo koliko treba. A za ulje kočnica si u pravu. U prodavnici sam 5 min lupo glavu, šta sam to zaboravio, eto ulje za kočnice. Kupiću.
A što se tiče ulja za menjač, treba li ga menjati na 50K km?? Znam prošlo je godina i godina al...??
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

ziki_the

Danas u Reno Sava(Pancevo) odradjena zamena:
- set zupcastog
- set PK
- vodena pumpa
- antifriz

Ukupna cena 33268,13rsd
Kilometraza 53930km

Ovo je u sklopu akcije "Veliki servis za male pare"(pumpa za 1 din).
Ujedno odradjen pregled 43 kontrolne tacke.
Cena jeste veca nego da sam kupovao sve sam, ali zbog nedostatka vremena odlucio sam se na ovo.

Stari kaisevi su Gates u vrlo dobrom stanju.
Ostali delovi isto u odlicnom stanju.

Keka

A ulja, filteri, svecice, stelovanje ventila...?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!