"Kućna" dijagnostika

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

#255

Imam vise poznanika koji su kupili Carly zbog mogucnosti programiranja BMW-a, i kodiranja raznih opcija...
Samo cu reci da su 3 auta zavrsila sa brikovanim canbus modulima i kvarovima od po par stotina eura.


Prsnuo sam kontakt cleaner u obd2 port, i na ELM 327, i ubacio-izbacio 5-6 puta i evo sam na 100 jada uspio da povezem ovaj jedan V1.5 adapter.
Cak ne radi normalno sa obicnom komunikacijom, nego mora da stoji strikirano "faster communication"  :cekicem:

Upsio je da mi obrise greske, jer sam eksperimentisao sa skidanjem dzeka sa EGR ventila

nik

Drugari, ako neko ima iskustva da pomogne.
Kada Torque dijagnostika prijavi missfire na 1. cilindru, da li je broj cilindra po RenLo sistemu (prvi od zamajca) ili kao sav normalan svet (prvi od razvoda)?

Jbg, nije mi ovo do sada trebalo, ali počeo da mi javlja na Loganu, pa da ne kupusam pogrešan cilindar.

saša61beograd

Prvi je do menjača.Možeš da proveriš ako pratiš kabl sa bobine,tamo su brojevi cilindara.

nik

Znam ja to, to je Reno sistem obeležavanja cilindara. Pitanje je da li dijagnostika prati takvu numeraciju, jer recimo kada sam nedavno imao problem na Kia Pikantu sa prijavom izostanka paljenja na 2. cilindru, problem je bio kabl na 2. cilindru od razvoda.
Da je fabrička Reno dijagnostika, ne bi bilo dileme. Ovako sa univerzalnom  :ces: .

saša61beograd

Ok,razumem problem,možda se javi neko ko je već probao.

Zoran

Namjerno skineš kabal sa 1. Dok motor radi pa vidi hoće li prijaviti 1. ili 4.
Sam svoj gazda - vazda.

nik

To mi je poslednja opcija koju ne bih probao ako ne moram.

glavonja3

Ako se plasis da skidas kabl sa prvog/poslednjeg jer vec ima problem, mozda da probas da skines sa 2./3. pa tako da ustanovis numerisanje?

slavko_bgd

Citat: nik poslato 03.09.2023. - 20:18To mi je poslednja opcija koju ne bih probao ako ne moram.
Dešava se na plinu, benzinu ili na oba goriva? 
Svaka univerzalna dijagnostika sa kojom sam do sada radio tačno daje broj cilindra na kojem je greška.