Propusti i neprofesionalnost ovlašćenih DACIA servisa - slučajno ili ne?

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

khm, khm
Citat: Jeca poslato 17.05.2011. - 17:07
...steta nije bila strasna,zamenjeni delovi,stavljen na pantera...
:ces:   kakva li je onda strašna šteta?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Jeca

pa to se ja tako tesim,lakse mi je...62.300din kostala zamena potkrila,branika a ispravljan patos gepeka,nosac rezervnog tocka i tako....Ovde nov auto traje 6-8meseci,onda dodje neka teta sto ne gleda i gotojo...

mrsp


Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


david


Jeca

ja stvarno ne znam,ali sam pod garancijom te sam morala kod oficijelnog servisera,a kakvog sam majstora imala pre toga-ici cu u zvanicni i po isteku garancije....
eto mog iskustva pa da nekom sluzi za ubuduce... :wave:
Sva sreca pa je teta platila stetu inace nista od mog odmora i ove godine...

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

glavonja3

Moj rodjak koji zivi u Republici Srpskoj vozi vec dve godine Sandera 1.4 Holidej. Neki dan je hteo da krene, bio parkiran na nizbrdici, ali se lampica od ulja upalila. Izadje napolje, iscurilo nekoliko litara ulja na zemlju... Zove neki 0800 broj jer mu je auto u garanciji. Operater ga je ispitao o svemu i poslao je za sat vremena da iz obliznjeg veceg grada dodje autoslep i odveze u ovlasceni servis (10 sati navece je bilo). Tamo su utvrdili da je filter za ulje nakrivo i na silu postavljen i da moj brat ne mora platiti slepovanje, ulje, filter i ruke (270KM). Za 2 sata sve je sredjeno! Besplatno! Cak su mu nudili lanc paket!

E sad, a kakav je to ovlasceni majstor koji ne zna filter za zavrne? Kazu, odbice mu od plate... Posto ide uskoro na mali servis, brat ce ipak morati promeniti sve kako nalaze servisna knjizica, iako nece preci ni 500km. Inace je auto sa takvim naopakim filterom preslo 12 hiljada km i tek onda je filter Motrio popustio.

Keka

Desavalo se da neki filteri popuste, Kiconix je imao slicno iskustvo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bmiillan

ne tnam da li je ovo pravo mesto za ovakvu temu, ako nije molim moderatore da je prebace gde treba.

dva, tri zadnja meseca, razmišljm o zameni megana za novog klia, obilazio razne dilere(hit auto, kompresor, itd) ali niko
nema nov auto na lageru, već je potrebno da se čeka. pošto mi je besmisleno da čekam automobil dva meseca, skoro
sam odustao od ideje da uzmem nov auto. u pitanju je staro za novo ali neću komentarisati ponude ostalih kuća koje
sam dobijao (manje više korektne). vidim početkom decembara reklamu auto kuće reno sava da imaju novog klia na stanju,
pozovem da se raspitam, imaju auto i to dva benzinca i dizela. ok mene zanima 1.2 16v, crvena boja, imaju, može li staro
za novo (reno megan generation, 1.6 16v, 2012, 46000 km, nije udaran, zimske i letnje gume), može, dovezite auto na procenu
da se dogovorimo. dovezem automobil u njihov servis u prošli četvrtak, odmah ga uzeli, podigli ga na dizalicu, pregledaju ga
više od sat vremena, za to vreme supruga pogleda klia, sve ok, odgovara, onda ispiranje mozga dok se ne završi pregled megana.
konačno se i to završi i onda priča ne možemo da vam damo odmah procenu, poslaćemo vam na e-mail u toku dana ili najkasnije
sutra. ok, nema problema, pri tome dobijem kopiju pregleda servisa gde je sve štiklirano kao ispravno jedino u napomenama
piše da nema tečnosti za pranje stakla???? i da je potrebno planirati veliki servis???? (auto ima 46000 km, veliki servis se u srbiji
radi na 60000 km. u uslovima koliko se vozi megan jedno godinu i po dana ali nema veze).

ponedeljak: dobar dan, ja sam taj i taj bio sam u četvrtak, rekli ste najkasnije sutra, danas ponedeljak šta se dešava?
baš sad smo hteli da vas zovemo, direktorka ne zna, direktor Neša dolazi iz inostranstva u sredu poslaćemo vam ponudu.
ok, hvala, dovidjenja

petak: dobar dan, bio u prošli četvrtak, zvao u ponedeljak, rekli ste sreda, danas petak? direktorka ne zna, direktor Neša je došao,
ali verovatno treba da se odmori od puta, šta je sa ponudom?
jao ne znam, došao je ali nije još odlučio kakvu ponudu da vam damo.
ja: da li samo meni ovo zviči neozbiljno ili i vi imate takav utisak? oni; evo sada ćemo da pitamo još jednom pa vam se javljamo.

petak malo kasnije: dobar dan, evo direktor nam je dao ponudu, koju vam prenosimo. ok, da čujem. vaš automobil smo procenili
na 4200 e, pa ako vam odgovara možete doći da se dogovorimo. e tu mi je malo pukao film, ali sam ostao u granicama pristojnosti,
sem što am ih okarakterisao kao neprofesionalne i bezobrazne. ali imam razumevanja, možda je u španiji (gde je direktor Neša bio
što sam saznao iz priče zaposlenih u reno sava, iako me nije zanimalo) jako sunce pa je dobio sunčanicu.

ne znam zašto su me uopšte dovlačili na procenu ako nisu zainteresovani za takav vid prodaje, u krajnjem slučaju da su rekli da ih
moj automobil ne zanima i to bih razumeo, ali ato da se ne jave kada kažu i izmišljaju neke idiotske priče ne mogu da shvatim i
prihvatim. takodje ne znam da li su shvatili moju ponudu da im za neki sličan megan kao moj isplatim odmah 4500 e, a ako slučajno
imaju više komada uzeo bih sve.

e sad što bi rekao lane gutović, ne znam zašto sam ovo ispričao, ali me vređa, bahatosti i bezbrazluk (manje više procene) nego tudjeg
vremena i nepoštovanje dogovora. ne znam koliko vreman treba da nekome pošalje sms ili e-mail ako ih je već sramota da pozovu, a
verujem da je nekoga bilo sramota.
nemoj na silu uzmi veci cekic

Veterinar

 Za ovo forum služi. Pored ostalog, nekom će uštedeti nedelju dana nerviranja i gubljenja vremena.

bmiillan

nemoj na silu uzmi veci cekic

Zoran

 :to:, svaka čast za text.
Neće proći puno vremena i taj će nestati ispred onih koji će raditi savjesno i pošteno. U Bosni i Hercegovini Guma M Doo zaslužuje svaku pohvalu...
Moguće je da pored svojih 4 servisna centra u BiH otvore (kupe neki propali) i u Srbiji.
Sam svoj gazda - vazda.

dzule

Cuj, evo ideja:
posalji kopiju pregleda i drugim kucama, koje vrse prodaju, u n.sadu to rade sekulic i onaj na rumenackom putu, verujem da u svojoj blizini, imas jos takvih kuca....
pa vidi sta oni imaju da kazu....
meni su u sekulicu rekli da otprilike nude 500- tinjak eura manje od prave trzisne vrednosti jer je to njihov rizik za post prodaju.....
a ti se ne cimas sa raznim likovima koji eto traze dlaku u jajetu i nerviraju te, jer znas kakav auto prodajes....
sada im prodaja bas i ne cveta tako da mislim da ces se lako dogovoriti sa iole ozbiljnijom kucom.....

zuja

Evo da Vam ispricam i svoje iskustvo.
Subotica, auto kuca Vidakovic. Cujem se telefonom sa njima, kazem im da bih Dastera 1.6, jun 2011 sa ugradjenim plinom, klimom i duplim felnama sa letnjim i zimskim gumama i 56000 km. onda placen 12600 eur, zamenim za Sandera 0.9.
Dodjem u zakazano vreme, majstor za dva minuta pogleda i kaze oko 5000 eura, nema zainteresovanih kupaca kaze. Ja mu kazem, da ne bih dalje da se vredjamo, odem i odustanem od ideje zanavljanja auta.
U povratku u Yusku kupim dva duseka 200x90 i u pruzenom stanju ih ubacim u Dastera, zatvorim peta vrata i pravac kuci.
usput razmisljam:
a, u koji bih to auto stavio ta dva duseka.
Eto mog iskustva, a u isto vreme sam kontaktirao Kia BGD i rekose mi da pregled vrse u 110 tacaka i tako donose odluku o ceni auta. Delovali mi mnogo zainteresovanije i poslovnije. No ja odustao.