AC Marković, Beograd- Vidikovac (od 20.08.2011.g. neovlašćen servis)

prethodna tema - sledeća tema

Svarog

To "besplatno" kod Markovića je mene svojevremeno koštalo oko 2.000 dinara. Kad sam kupio kola kod njih oni su mi ponudili da mi "besplatno" obave prvu registraciju, tj. njima ne plaćam ništa za uslugu. Tada (februar 2009) su mi uzeli nešto malo manje od 22.000 za prvu registraciju, a kad sam ja sabrao sve takse, saobraćajnu, tablice itd, ispada da je prva registracija koštala oko 20.000 dinara. Naravno, kada sam ih zamolio da mi daju i sve uplatnice oni su se pravili blesavi, kao negde se zaturile. Za mene su oni obični vaćaroši i ništa više.

Jovunalola

Ma ni ja im ne verujem, ali su mojoj sestri uradili registaciju bez problema, što ja nisam mogla ni sa rodbinskim odnosima u SUP koji je u štrajku. A pri tome sam okvirno računala da će da me izađe oko 26.000 da sama završavam, a na kraju je izašlo kod njih 24.200.
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

Tchitcha

smo da se zna registracija za 1.4 je oko 17 i nesto hiljada a za 1.6 oko hiljadu vise. Preko se dodaje oko 4 i nesto hiljade za nove tablice i saobracajnu. I to je to sve preko uzimaju iz agencije. A sto se tice strajka u supu licno iso da registrujem u savski venac i cekao 0 minuta tj bio prvi na redu oko 9 h ujutru, al mi falio neki papir pa doso popodne i opet bio prvi na redu!!! Par ljudi je doslo posle mene ali radila dva saltera tako da guzve nije bilo.
Tchitcha

LeNgenda

Malopre stigli od Markovica, komplet pranje i voskiranje za 600 dinara, auto kao iz fabrike, za svaku preporuku. Obicno komplet pranje je 350 dinara.

Jeste da vam bez pitanja uvale i jelkicu sa njihovim logoom za 110 dinara, ali nema veze, lepo mirise na jagodu...

Montirali komplet zavesica za 600 dinara, tj. pola radnog sata, da vidis kako su posteni sad kad nisu ovlasceni... Ovlasceni servisi su se frljali od 10 do 20 evra po paru.

Slike zavesica u odgovarajucoj temi, kad slikam, naravno...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

LeNgenda

Nije poliran, mada se i to planira, ali je cinjenica da se zbog voska dosta manje vide risevi od sundjera po laku.

Ajde sto ce auto da se razmazi, nego sto cu i ja da se razmazim... Slikam sutra, pa da vidimo.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

LeNgenda

 

Slike nekih detalja jer je jedna noc dovoljna da drvece i razne atmosferske fekalije ukenjaju auto. Oko auta se siri miris voska i dalje.

Da je zasluzio poliranje, zasluzio je, pogotovo vrata koja su sistematski upropascena na parkingu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

LeNgenda

Posle tri meseca ja opet otisao na pranje i voskiranje za 600 dinara, jeste da sam dzodzio tamo sat i 20 minuta, ali, brate mili...

Ljudi, ako vas ne mrzi da se cimate do Ibarske magistrale, navratite, rezultati su stvarno izvanredni.



EDIT: Za one koji se dvoume, na drugoj slici se vidi kako stoje metlice od 53 cm, bez ikakvih problema.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

silent

Danas sam uradio treći servis u AC Marković i opisao to u odgovarajućoj temi.

Generalno sam zadovoljan servisom.
Došao sam u zakazano vreme, i odmah su me primili, stavili zaštitu na volan i sedišta i odvezli auto u servisnu halu. Dozvoljeno je da se bude pored auta i razgovara sa majstorom :)
Prvi utisak je bio da je majstor vrlo pedantan i da obraća pažnju na detalje. Pre bilo kojih radova izduvao je kompresorom motorski prostor, a posebno oko svećica, pre njihovog menjanja. Detaljno je očistio kućište filtera vazduha pre montiranja novog. Inače, stari filter vazduha je bio nagnječen i pocepan na nekoliko mesta i delovi sunđera/gume koji su visili su lako mogli da upadnu u motor.
Prilikom zamene antifriza, izduvao je kompresorom ostatke starog iz sistema, i sačekao da se ventilator upali nekoliko puta, uz dosipanje, dok nije postignut nivo.
Zamena kočione tečnosti je obavljena uz vađenje stare usisavanjem i ispuštanjem na svakom točku posebno.
Tokom radova je koristio i neki sprej i prskao po motornom prostoru, koliko sam razumeo, za odmašćivanje, verovatno od ostataka antifriza i kočione tečnosti.
Još jedan detalj, zaštitni pleh ispod motora je nakon skidanja očistio i oprao, nije ga mrzelo.
Par sati nakon servisa sam se vratio da mi dospu antifriz, jer je nivo opao, i to mi nisu naplatili.

To je bilo ono što mi se svidelo.

Ono što mi se nije svidelo je:

Ulje (sintetičko Elf 5w-40) je doneto u neoriginalnoj posudi uz tvrdnju da ga drže u burićima. Teoretski, mogli su da mi sipaju bilo šta. Ostaje mi da im verujem. Na specifikaciji i računu je navedeno da je sipano to ulje. 
Rashladna tečnost, ista stvar. Jedino u šta sam mogao da se uverim je da je narandžasta i na specifikaciji navedena kao Totalova.
Kočiona tečnost - isto. Jedina informacija koju sam dobio je da je DOT 4.
Svećice, tražio sam Eyquem (fabrički ugrađene), dobio sam Motrio, doduše isto dvokrake.


Ja sam odlučio da im ovaj put verujem.
I sledeći put ću ići u ovaj servis, ali sa svojim materijalom.







silent

Danas sam uradio 4. redovni servis u AC Marković, ali ovaj put sa svojim delovima.
Pojavio sam se u zakazano vreme, odmah su me primili i počeli da rade. Sve je vrlo korektno, majstor Zoran je pedantan i prijatan čovek.
Radni sat u servisu je 1062 dinara.
Doći ću i sledeće godine ovde, Bože zdravlja.