"Autocentar-Živa" Pančevo

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

a el ima neko odgovor na moje pitanje? :wink:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

krle

Teško da ti  neko može odgovoriti.
Moje prvo iskustvo  je bilo da je Živa bio povoljniji u odnosu na Hit i sa cenom delova. Najbolje je da pozoveš telefonom, raspitaš se za cenu delova i pitaš Živu da li će prihvatiti delove koje ti doneseš.


Dachos

Razlika u ceni prvog servisa za Sandera 1,4 u martu je bila oko 2500 u korist servisa Ziva, tako da se ne opterecujes tom karticom..Ona ti daje 10% popusta, znaci opet je cena servisa veca u odnosu na Zivu. Drugo, kod Zive sipaju Elf ulje, u Hitu ne, tako da i to moze biti problem..Svakako je najbolje pozvati telefonom i raspitati se.

DrJekyll

Potpuno ste u pravu...dash srbinu karticu sa popustom i on ce glavom kroz zid da je iskoristi pa ako je i skuplje na kraju :banghead:
Klasichna navlakusha :) a ja isp'o magarac :bonk:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

snob

Ček', ček', zar nije kada kupuješ na karticu sve besplatno?     :cul:

Loganovac

Ja bih voleo da imam takvu karticu...  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

snob

Aa-uuu.... Ima odma' da je ugasim!    :ha:

neskafa

Citat: Dachos poslato 28.07.2010. - 14:04
Ziva je ovlasceni serviser samo za Daciju, nije za Reno. Mislim da je nekada bio i za reno ali sad nije.
Tako je!
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

Kako se stiže do Žive jel neko zna, trebao bih do Pančeva sledeće nedelje, pa čisto da vidim taj zoliko hvaljeni servis, i da se raspitam oko cena! tnx.

krle

Obilaznicom za Pančevo. Na prvoj raskrsnici u Pančevu desno (put za Starčevo). Servis je sa desne strane, stotinjak metara posle sledeće raskrsnice.
Najbolje je da nazoveš telefonom, raspitaš se za cene i zakažeš kada tebi odgovara. 

sale_u123

Mom LOGANu u oktobru isticu 4 godine.
Presao sam nesto manje od 30000km.
Po rasporedu servisiranja, sledi mi redovni veliki servis (na 60000 km ili na 4 godine).
Kazu da se menja vodena pumpa, zupcasti kais, spaner, stelovanje ventila....kao i redovna zamena ulja, i svih filtera.
Ne znam tacan spisak radova - ako neko to zna, neka ga navede. Hvala...

Tamo gde inace radim sve servise, u HIT-AUTU kod starog sajmista, kazu da to "zadovoljstvo" kosta oko 40000-45000 din !!???
Medjutim, kolega (sa istim 1.4MPI Loganom Preferance) je pre 3-4 meseca isao da radi veliki servis u AUTO-CENTRU ŽIVA u Pancevu i to ga je kostalo oko 30000 din sto je ipak poprilicna usteda.

Ja imam suvise malu kilometrazu za veliki servis ali ispunjavam 4 godine starosti vozila.
Na proslom servisu su primetili da malo suzi vodena pumpa ali mi nivo rashladne tecnosti nije spadao do sada.
Nisam primetio da vodena pumpa daje ikakve nenormalne zvuke.

Pretpostavljam da ce ipak morati da se odradi veliki servis i na nepunih 30000km.
Samo je pitanje gde da ga radim?
Da li kod Žive ili....
Šta vi, drugari, mislite o tome?

ppejic

Isti slucaj je i za radionicu gde ja odvozim auto na servisiranje. Na spisku su samo za Daciu, a majstori imaju sertifikate od Renoa  :fiju:

Peja

Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Mandrak

@sale_u123: Ja sam ove godine kupio 5,5 god starog Logana sa 41500km.

Prethodni vlasnik nije ni jednom radio veliki servis za sve ovo vreme, iako je išao samo u ovlašćene servise. Imam sve račune.
Kad sam ga uzeo počeo se malo čuti kaiš, a i vizuelno nije bio u najboljem stanju. Izgledao je kao da je guma počela da puca.

Možda bi mogao da izguraš još godinu dana.
Inače Živa jeste najpovoljniji. Što se beogradskih servisa tiče, zadovoljan sam Reno Savom (dobri a cene nisu paprene).