Zamena antifriza

prethodna tema - sledeća tema

kovdejan

u Reno Sava. Da me ubiješ ne mogu sad da se setim koliko je tačno koštalo. Čini mi se da je oko 1800 dinara.

madridista

hmm kod markovica na magistrali je 900 zamena,  plus 4.5l antifriza koji je oko 450din  :huh:

dsit


DarioGTI

ja sam prosli tjedan zamjenio antifriz, dakle 100% novi...

uzeo sam Total-ov 3litre, kostalo me oko 35eura....

zamjenu sam izvrsio u svom dvoristu  :to:

sam postupak i nije toliko kompliciran koliko se cini....

dolje kod hladnjaka ima jedna mala cjevcica koja sluzi bas za ispustanje anftifriza, dakle, otvorite nju, pustite motor da radi kako bi istekao sav antifriz(sto vise to bolje), kada izade, dolijete vode u posudu za antifriz(kako biste isprali posudu i same kanale  i crijeva).... kasnije samo zacepite cjevcicu, i dolijete novi antifriz koji se zavisno o modelu mora razblaziti sa vodom....

to bi otprilike bilo to....

ps: neznam dali na novim motorima ima ta cjevcica kod hladnjaka, ali mislim da bi trebala bit...

:to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

e ,da luftiranje,

dakle, kada stavite novi antifriz i upalite motor, motor ce povuc odredenu kolicinu antifriza, maltene cijelu posudu, tada otvorite posudu i nadolijete jos antifriza... i naravno pripazit da kolicina ne bude ni na max niti na min, meni je sad negdje izmedu 3/5 i 4/5 bocice(od min do max).

spreman sam za -30  :woo-hoo:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

hobbista

Pa za luftiranje s otvori prozor, valjda  :lau:

Dario, vrati se jednu stranu nazad, tj. ovde. Imaš li ti šraf za odzračivanje? http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=228.msg4598#msg4598
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

DarioGTI

imam, ali ja to radim na svoj nacin...  :D :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

LeNgenda

Citat: DarioGTI poslato 18.11.2009. - 18:52
pustite motor da radi kako bi istekao sav antifriz(sto vise to bolje)

Jel ti stvarno pustas motor da radi bez rashladne tecnosti?  :doh: :c0:
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

david

Sad cu da napisem nebulozu na parodiju rada bez antifriza, mi smo jednom poslusali jednog maistora kako da operemo motor pre zamene ulja tako da je posle toga zavrsio kod drugog maistora da ga otvara a mi ga poslusali, mislim komentar je suvisan, kaze on kad ispustis ulje sipaj 5L benzina neka radi na kratko i tako saperes motor iznutra i ispustis i sipas novo ulje i to je to, rec je o Volvu 340GLD tako da se cuo samo 1sec i  :amen: i malo je falilo da dodje  :pop: tako da je tada to zezanje kostalo 1300DM ajmo sada malo me   trpajte  :mojeovce:   :whistling:

hobbista

Off:
Davide, molim te, koristi malo više tačke. Rečenice su ti predugačke, pa gube smisao  :to:
Niste se dobro razumeli sa majstorom! Ne sipa se benzin nego nafta. I motor se ostavi da radi na leru par minuta. A sve to se radi pred otvaranje motora (generalnu)!
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

david

Znao sam da me nesto zeznuo ali skupo je kostala zezanciija...

Logi

Radio sam veliki servis pre par dana. Menjana je naravno i vodena pumpa i antifriz. Od tad mi auto gubi rashladnu tečnost.Majstor kaže da su se verovatno napravili vazdušni čepovi, da dospem destilovane, biće to ok. Prvo sam dosuo više od pola litre i nivo je opet opao. Dosuo sam još jednom isto toliko i opet je malo opao. Moram još malo provozati auto da vidim kako će se ponašati. Interesuje me vaše mišljenje, šta je razlog tome?

kiconix

Nije sistem ozracen, za svaki slucaj, pogledaj pre voznje ispod kola, ako ima baricu- curi.

Loganovac

Jak je to majstor kad nije odzračio sistem. I ne preteruj sa destilovanom, moraćeš onda pre zime da meriš tačku smrzavanja.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.