4. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

sasa petrovic

Radio sam redovne sevise svake godine dok je bio u garanciji, znaci uja i filtere. Svakako cu menjati opet ulje,filtere ulja i vazduha, rashladnu tecnost, mozda i kociono ulje i filter klime.HVALA!

zveki66

Blizi se za koji dan cetvrti mali servis po redu. Zvao Reno Sava i kazu s obzirom na 28000km sledi samo redovna zamena svih filtera i ulja i kontrola vozila. Cena oko 9200din. Zatim kazem da mi ne radi sirena i da je verovatno kvar u rucici, i da li sledi njena zamena posto je auto u garanciji. Dobijam odgovor da tu treba prvo ispitati sve moguce uzroke kvara, kablove, kontakte pa onda proveriti da li kvar podpada pod garanciju. Sada se pitam da li da uopste nastavim sa servisiranjem u ovl. servisu jer zasto bih placao duplo vise zamenu filtera i ulja da bih imao garanciju, a onda mi recimo nakon ustanovljenog razloga zbog cega ne radi sirena kazu da to ne podpada pod garanciju. 

Loganovac

Četvrti servis (u tvom slučaju) znači 4 godine, dakle po servisnoj knjižici sleduje veliki servis. Ljudi u ovlašćenom servisu zbog zaista male kilometraže odstupaju od toga (?) i to u tvoju korist (? da te servis manje košta, pitanje je da li bi time formalno mogao da izgubiš garanciju) :ces: , a ti postavljaš pitanje zbog čega oni nisu 100% spremni da na tvoju reč promptno zamene ručicu već hoće da izvrše defektažu pre toga? Još uvek nisu odbili da to urade niti su ti osporili pravo na otklanjanje kvara u garantnom roku da bi tako reagovao. Šta ako nađu mehaničko oštećenje na ručici, na sireni, na instalacijama? Šta ako je nešto drugo, recimo crko osigurač?
Posle 4 godine po servisnoj knjižici trebalo bi raditi veliki servis bez obzira na kilometražu, baš kao što i svake godine radiš mali servis bez obzira na pređenu kilometražu. Ne ulazeći u opravdanost zamene kaiševa i pumpe za vodu, posle 4 godine trebalo bi menjati bar antifriz i kočionu tečnost.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zveki66

Loganovac nikoga ne napadam pitam za misljenje drugih ako ne priznaju. Ne mogu da tvrdim pogledacu sutra ali mislim da u serv knjizici ne pise da se na 4tom servisu menjaju kaisevi spaneri vodena pumpa. Antifriz i koc tecnost da.  Zaista sumnjam da ima neko na ovom forumu ko bi dao oko 30000din kako bi uradio vel servis na ovu km da bi zadrzao garanciju jos godinu dana jer mi tada istice. Toga su svesni i u servisu pa razmisljaju da je bolje i 9200din da uzmu nego nista. Nisu oni toliki dobrocinitelji nego je besparica pa se bore za musterije.

kiconix

Loganovac je lepo objasnio, veliki servis se radi na 60000km ili na 4 godine, šta pre istekne.
Tu je sve jasno, e sad ko, šta i koga hoće da izvaćari to je druga priča.

dzule

ja sam u drugoj temi pisao o mojim iskustvima sa garantnim rokom... poslednji put su mi zamenili kraj spone i popravili bravicu na prljazniku, bez ikakve nadoknade, uz sve smesak....
kao sto rekoh i tada, pitao sam ih cime oni mene mogu da zainteresuju da i dalje obavljam redovne servise u ovlascenom servisu....
rekose mi tada da renault ima neku politiku  lojalnosti i posle garantnog roka i da ne daj boze da crkne nesto skuplje moze da se racuna na veliki popust na cenu tog dela, sklopa ili ostalo... rekose da to moze u zavisnosti od cene ( sto je skuplji deo , veci je popust ) da ide i do 50% na cenu.
plus sto imas pecate da si odrzavao auto u ovlascenom servisu, a to u nasoj zemlji itekako vazi za one koji polovna kola kupuju za sebe a ne za preprodaju....
ja bih uvek pre kupio polovni automobil koji je odrzavan u ovl.servisu nego kod djure na kanalu....
ali, kao sto rekoh svako ima svoju racunicu i rezon....
p.s. i meni su radili veliki servis na 4 godine i na 50-tak hiljada....

zveki66

Ako treba evo da se izvinim kolegi Loganovcu, pogledao sam i stoji da se na 4 tom servisu radi zamena kaiseva i svecica, ali kociona tecnost i rashladna se menja na 90000km ili 3 godine. S obzirom da sam treci servis, a to je bila treca godina radio isto u Savi, tada mi nisu ni pomenuli zamenu tih tecnosti sto po meni znaci da servisna knjizica i propisani zahvati ipak nisu sveto pismo i da u obzir uzimaju i broj predjenih kilometara.
Dzule, tvoj veliki servis je radjen maltene na oba ispunjena uslova, i po godini i predjenim km. Ako si procitao moj post, ja sam presao nepunih 28000km tako da nije nikako isto i za poredjenje, a i sama reakcija u ovl. servisu kada su culi kilometrazu je da nema potrebe raditi veliki servis.

cika mili

Citat: zveki66 poslato 12.03.2015. - 21:54
Blizi se za koji dan cetvrti mali servis po redu. Zvao Reno Sava i kazu s obzirom na 28000km sledi samo redovna zamena svih filtera i ulja i kontrola vozila. Cena oko 9200din. Zatim kazem da mi ne ...
Zakaži pregled zbog sirene prije četvrtog redovnog. Rješavanje tog problema bi trebalo ući u garanciju. Meni su odbili  reklamaciju volana (gumeni, počeo se guliti) s obrazloženjem da to ne pokriva "produžena garancija", ali su mi besplatno zamjenili komplet ručice za svetla, brisače sa sve špulnom jer je puckala pri uključenim pokazivačima. To nije jeftina stavka; otprilike 30 000 dinara u oktobru 2014.
Bio sam u istoj priči oko servisa. Četvrti redovni servis uraditi na 52 700 km, i sačuvati garanciju još godinu dana ili u sopstvenoj režiji i ostati bez iste. U Reno Savi su mi rekli cjenu malog servisa, ali znam da ide veliki. Nisam išao kod njih, već sam uradio mali servis. Veliki ću u petoj ili šestoj godini.

Keka

Reno Sava kao i svi ostali ovlasceni znaju vrlo liberalno da tumace servisnu knjizicu, da bi sto nizom cenom (naravno, na ustrb obavljanja propisanih radnji) privukli musterije.  Sa druge strane kraduckaju na sitno i na kvarno. Kad uzmu da zamene to ulje za kocnice, naplate 0,5 l, dospu 0,2 l, za ostatak se prave blesavi ako se musterija ne doseti da trazi svoje ulje da ponese kuci.

Servisne knjizice i propisani intervali radova se razlikuju od godine do godine. Objasnjenja nema.

Takvom filozofijom mozes da teras auto bez servisiranja dok ne stane, pa onda da ulozis samo u ono sto je bitno da ponovo bude u voznom stanju.

O svemu tome je vec bilo reci.

Mali offtopic-zasto Loganu sa skoro milion km nisu u onom ovlascenom servisu uradili realnu procenu nedostataka...mazu oci sus plehom i cevima za klimu.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


neskafa

Citat: zveki66 poslato 12.03.2015. - 21:54
Blizi se za koji dan cetvrti mali servis po redu. Zvao Reno Sava i kazu s obzirom na 28000km sledi samo redovna zamena svih filtera i ulja i kontrola vozila. Cena oko 9200din. Zatim kazem da mi ne radi sirena i da je verovatno kvar u rucici, i da li sledi njena zamena posto je auto u garanciji. Dobijam odgovor da tu treba prvo ispitati sve moguce uzroke kvara, kablove, kontakte pa onda proveriti da li kvar podpada pod garanciju. Sada se pitam da li da uopste nastavim sa servisiranjem u ovl. servisu jer zasto bih placao duplo vise zamenu filtera i ulja da bih imao garanciju, a onda mi recimo nakon ustanovljenog razloga zbog cega ne radi sirena kazu da to ne podpada pod garanciju.
Skoro ista priča: 4 godine i 30.000km.
U servisu su mi rekli (zvali su centralu Bgd) da ako ne uradim veliki servis gubim garanciju.

Prošle godine su mi zamenili ručicu zbog sirene.
Bio sam kod Reno Žive (tada je bio ovlašćeni servis) izvaćarili me, pravili se ludi. Čekao sam dva meseca, onda su me posavetovali da odem u drugi servis.  Zakazao sam termin kod RSave, pregledali su ručicu i sirenu, naručili deo i za deset dana mi zamenili - u garanciji.


Prošle godine u RSavi na trećem servisu  nisu menjali kočionu i rashladnu tečnost.

When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

kiconix

Da vas zamolim da ne pišete identične stvari u dve teme.

zveki66

Da li si na kraju uradio veliki servis ili su pristali da odrade samo mali.

neskafa

#117
Servis treba da radim krajem aprila, samo sam se raspitivao kod njih.

Citat: kiconix poslato 13.03.2015. - 20:54
Da vas zamolim da ne pišete identične stvari u dve teme.
Postovi nisu identični. Sigurno ne bih pisao na dve teme isti post.
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

zveki66

Danas u Reno Sava uradio cetvrti servis na predjenih 28.389km. Sipano i zamenjeno sledece:
ELF EXCE/EVOLUT NF900 5W40W  3X735,00=2.205,00
PODLOSKA                                                      100,01
ULOZAK FILTERA VAZDUHA (KLIME)               1.952,00 :ha:
FILTER ULJA                                                  1.299,11 :fiju:
FILTER VAZDUHA                                           1.509,91
SERVISNA USLUGA                                         2.169,60
                                                            ______________
UKUPNO                                                        9.236,25
Pisao sam vec da mi je sirena prestala sa radom. Konstatovan je kvar rucice i ista je promenjena u okviru garancije.

Zoran

Po 100 ti put, podloška 100 dinara.
Sam svoj gazda - vazda.