All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Citat: Keka poslato 14.10.2014. - 08:24Poenta je da ni jedna himera (da ne kazem Frankenstajn) nije dobro prosla.


Svaka guma,i zimska i letnja,je po malo himera ili Frankenštajn.Ili,da budem jasniji,veliki kompromis i velika mešavina kontradiktornih osobina (trajnost i grip na mokrom,recimo).
Kod nas all-season gume nisu popularne jer nisu bolje ni od zimskih ni od letnjih.Verovatno nisu popularne ni drugde,ali se ipak prodaju u milionskim tiražima i na vrlo zahtevnim tržištima zapadne  Evrope i Severne Amerike,pa čak i Kanade (grtalica!).I svaki veliki proizvođač guma ima all-season gume u programu,jedino što ih ne prodaje na svim tržištima.
Posebno mi je zanimljivo što se veliki SUV-ovi od 100 i preko hiljada evra fabrički novi prodaju sa all-season (ms)gumama.Pa čak i Daster!

drzarkod

 :too:....iako su Mishelinke nisu baš mi za sneg i blato ali ni za jurcanje....ali više i nego solidne za moje uslove korišćenja i deluju dugotrajno.

Pobeda

Kolika šara mora da bude na gumama za "sve sezone"? Imam dve na autu i dve zimske .

miki-bgd

Verujem da nema veze da li je guma zimska ili za sve sezone, 4 mm sara zimi, leti 2mm. :ne:

Vladan P

Da ,tako je.
Minimum 4mm zimi.
Zajedno smo skupa !

silent

#110
Danas sam prezuo auto u all-season gume, Sava Adapto 185/65 R15 88H
Dot 2714

Guma 6.810 dinara
Tubeles ventil 95
Demontaza, balansiranje i montaza, po gumi 490

Uradjeno ovde: www.planetaguma.com/planet-tyres-cerak

Ukupno 29.580 din

Prvi utisak je da je auto tisi (mada je padala kisa) i da je neuporedivo meksi. Vise ne osecam svaku rupicu i kamencic na putu.
Odmah sam otisao na pumpu, proverio zategnutost srafova i proverio pritisak sa ovim uredjajem  :) , i naravno, varirao je solidno, morao sam da doduvam sve 4 gume na propisani pritisak.

Zee

Ja ih imam vec godinu dana, meni se svidjaju, solidno tihe i veoma "udobne".  :wave:

drzarkod

 :lux:.....moja podrska za all season :aplause:

LeNgenda

I moja, stoprocentno.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

silent

Sava Adapto vožena po ovom snegu i ledu, i mogu reći da sam veoma zadovoljan, testirao sam je i po ledu na uzbrdici na parkingu i nije klizala. Kroz neugažen sneg kopa odlično. Simulirao sam i oštrije kočenje (u kontrolisanim uslovima), prošlo je bez ikakvih zanošenja i gubljenja upravljivosti, čak se ni ABS nije aktivirao. Ja sam zadovoljan.
E sad, ostaje da vidimo kako će se ponašati na leto na 40+ stepeni i na autoputu.

saša61beograd

Mislim da ćeš,ako si razuman vozač,biti zadovoljan i na leto.Trakcija je korektna,a trošenje kao i svaka druga guma.Takvo je barem moje iskustvo,pisao sam o tome ranije.Jedino što je vrlo primetno opadanje svih osobina sa vremenom,posle tri godine oseti se da to više nije ono što je bilo kad su bile nove.Ovo,uostalom, važi za sve gume iz ove cenovne kategorije,mada mi se čini i da skuplje gume posle 3 -4 godine postaju klizave i tvrde.
Da dodam da su i mene ovih dana moje Sava adapto lepo vozile po snegu i ledu,bukvalno bez i jednog proklizavanja,uz,naravno,mirnu nogu na gasu i kočnici.
Još nešto u prilog all-aeason guma.Reno Kaptur i Fiat 500l Treking fabrički se isporučuju sa all-season gumama (Good year vektor 4 season).To su sumanuto skupi,fensi automobili,pa to pokazuje da all-season gume nisu sirotinjsko nego racionalno,da ne kažem mudro rešenje.

ppejic


Andrix

Lepa reklama nema sta
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

ppejic

Svakako stoji da svaki ciga svoga konja hvali, ali ipak je dobila i pahuljicu, sto je već ređe.
Pojaviće se u prodaji od 2016 :)

saša61beograd

Čuo sam nedavno za ovu "revolucionarnu i genijalnu" gumu i slatko sam se nasmejao (ha,ha,ha).Mišelin oduvek tvrdi da je nemoguće napraviti dobru gumu i za leto i za zimu,da treba kupovati dva kompleta.Sada kad vide da gube dobar deo tržišta,sad je to moguće!A pošto all-season gume ništa ne valjaju,onda to nije all-season guma (nego šta je onda ?) nego letnja guma sa simbolom  pahuljice!Seronje!
Očekujem da i Continental uskoro prikaže nešto slično.
A svi oni sa njihovim tehnologijama i razvojnim centrima zapravo su za sve ove godine napredovali jedno 10-20% u odnosu na Tigar 621,koje bih i danas kupio kad bi bilo moguće.