Problemi sa akumulatorom

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

 :ha: Exide? Posle svega što su na CBC pisali o njemu?  :lau:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Pisali su svasta o svima, po tome treba uzeti 2 crnca da guraju  :lau:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

Citat: Keka poslato 11.08.2010. - 20:23
:ces: kakvo farbanje? Nosac je plasticna tacna.

e to nisam znao   :respect:   :whistling:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

krle

Citat: Loganovac poslato 11.08.2010. - 20:26
:ha: Exide? Posle svega što su na CBC pisali o njemu?  :lau:

I ja se čudim. Nisam ovo očekivao od Keke.  :Smiley:

Mada, izbor od 600A je dobar. :to:


@Vihor:

Keka je u pravu ispod akumulatora je plastična kadica, a utvrđivač (označen crvenom tačkom) je galvanizovan. Tako da nema šta tu da se farba.



Keka

Sad je gotovo, sta je-tu je.  :ne:

Sta bi vi uzeli posle svih postova na CBC? Jednom je crkao Black Horse, drugom je crkla Varta, trecem Bosch, cetvrtom Exide, petom Topla...U konkretnim postovima akumulatori su kupljeni po Srbiji, i nije poznato koliko su stajali na polici u prodavnici. Ja sam ovaj uzeo u Temerinu kod generalnog distributera i svez je, proizveden pre manje od 6 meseci.

Poveo sam se logikom da ovaj akumulator ima veliki rezervni kapacitet i veliku startnu snagu, pa ce lakse podneti svakodnevno mucenje. U svakom slucaju ima garanciju 3 godine, nadam se da za to vreme nece biti problema, a nakon toga da cu opet voziti neki nov fabricki akumulator.

Uostalom, ako je Rumunski Rombat izdrzao 6 godina, i ako Black Horse kojeg svi pljuju izdrzi 3-4 godine i vise, zasto Exide ne bi izdrzao bar toliko?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

Jeste, u pravu si. Crkavaju svi akumulatori.  Naveo si i jednu bitnu stvar kod kupovine akumulatora, a to je kada je proizveden. U principu, treba gledati da akumulator bude što mlađi.

Ostao si "dužan" za cenu akumulatora.  :hihi1:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

#22
E, sada  ozbiljno  kažem da si me razočarao i da si napravio sledeće greške.

1. Za 2600 dinara manje mogao si uzeti Black Horse od 72Ah 620A.
2. Uzeo si akumulator star šest meseci

ppejic

#23
Šalu na stranu, ali dok sam sarađivao sa BlackHorse fabrikom, imao sam uvid koji akumulatori dospevaju na naše tržište. Pored redovnih serija za naše tržište, tu je i po koji primerak akumulatora koji nije prošao strožije uslove završnog testiranja  za rusko tržište. Tako je bilo pre 5 god, ne verujem da se nešto promenilo.

Peja

Keka

1. Nisam hteo da uzmem Black Horse, posto su mi svi do sada crkavali neposredno po isteku garancije.
2. Star je 3 meseca.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

@ppejic: ko zna do kakvih bi podataka došao da si zastupao Exide  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Deda

Natovarim auto i odem do pumpe da sipam plin u bocu, kad avaj: auto samo sakce, nece da upali.
Uhvatim rukom deo gde mi stoje osiguraci za alarm, on ponekad zeza, ali i dalje luduje. Brave se same zatvorile, cakću. Dam kontakt, samo se pali i gasi svetlo na brojcanicima, sama se pomera skazaljka za brzinu... LUDILO.
Izvadim kljuc, otvorim haubu da ividim jel gori nesto , nista. Odlicno.
Razmisljam, ili je kontakt kod alarma, ili akumulator. Nemam kable.
Zovem Vihora. Doso za dva , tri minuta. Uzeo da izmeri jacinu akumulatora i odmah mi kaze da nije u redu. Ajd do garze da uzmem kable, kad Vihor car poneo kable. Prespojimo automobile, kres bez problema.
Umem kable od njega o odem da zavrsim neke obaveze.
Kasnije odem kod jednog majstora, kupim i namontiram nov akumulator ( i on merio i kaze da mi je akumulator riknuo ), upalim auto i sada"
-nece na plin: pisti kao da ga nemam, a pun mi rezervoar sto i sijalice pokazuju. ALi treperi zuta sijalica i nece da prebaci na plin. Ugasim ga rucno na dugmence, upalim, on opet pisti i nece da prebaci, samo treperi ...
-alarm poludeo. Kad se upali i probam da otovrim auto, on umesto da zaurla, samo pisne i to je to.Ostalo normalno radi.

Pre dva dana sam bio na servis u Jagodinu i sve je bilo ok.
Tamo su mi menjali ulje, sve filtere i podesavali ventile.
Odjednom mi je riknuo akumulator star 4 godine ( rumunski kupljen sa autom) i sada mi poludeo uredjaj za plin.
Da li je problem sa plinom? Kupujem plin iskljucivo na Lukoil pumpi u Boru, stalno...Menjan mi je filter???
Da li je problem u instalaciji negde, plasim se da mi ovaj novi akumulator ne zezne ako je negde probilo??? Ne daj boze...
Da li je problem sto sam previse zabrinut i zato sto trenutno nemam para a on zeza pa mi i psihicki j=otezavajuca stvar? ( ovo ko ne prizna, taj ne voli svoj auto,lol :P )
Sutra cu da zovem servis da pitam. Mozda treba da se resetuje nesto, da se proveri komp??? Nemam pojma, osim sto sam puko ko bas po svim savovima...

Jelenko

Takva ista situacija sa mojim akumulatorom,potpuno isti slucaj,nakon zamjene sve bilo ok.U vezi plina..... :tel:,najbolje i najsigurnije servis,sa tim se nije igrati....sretno.
:offtopic:,Deda,bar kod mene kad je novcanik "tanak" uvijek se nekako bas tad potrefi da nesto rikne.jbg...

Loganovac

Zašto ne valja preterano hvaliti makinu (zna Keka  :hihi:):

Citat: Deda poslato 23.10.2010. - 17:11
...da sam obavio jos jedan servis juce kod Milosa Francuza u Jagodini...
Promena i provera svih tecnosti, zamena svih filtera, stelovanje ventila i bla bla 12300 dindzi...

Prezadovoljan sam. Proveren i tng, sve ok.
JUUUUUUUUUUURIS...

Šalu na stranu, prvo što mi pada na pamet (pored plinskog kompjutera, pu, pu...) je sezor pritiska u rail-u, jer kad je sve u redu upravo zbog toga pišti...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

#29
Cek, interesuj me sta se to desilo sa elektronikom kad je akumulator bio slab, i dali se moze ocekivati i slicna situacje posle zamene akumulatora, deda, nisi napisao da je na akumulatoru na onoj rupici bila zelena znacka?! Koji si akumulator sad uzeo?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.