Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

goxy

bas me interesuje da li ce da pomogne.... :to:

ppejic

Imace cistiji motorni prostor :) i manje vibracije haube.

Aleksabgd

Da li negde u Bg u ima da se kupi taj samolepljivi keder u crnoj boji sto stavljate na vrata_Ako sam dobro shvatio treba da je d profil i 10mm u precniku

zac

Ima na Bubanj potoku..covek i z N.Sada donosi mnogo vrsta kedera...(razlicitih profila)

Keka

10mm je mnogo za vrata. To jedino moze na krov na lajsnu. Za vrata treba D profil za prozore, samo ne znam napamet kolika je sirina i debljina.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Turbo

Pocepala mi se keder guma na zadnjim vratima.Zvao ovlascene mogu da naruce,cena 8500din. :fiju:
Jel ima to negde da se kupi novo(po nekoj normalnoj ceni) ili da jurim po auto otpadima.
Ako sam promasio temu prebacite di treba,ja ne nadjoh.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleksabgd

Citat: Keka poslato 09.05.2016. - 18:37
10mm je mnogo za vrata. To jedino moze na krov na lajsnu. Za vrata treba D profil za prozore, samo ne znam napamet kolika je sirina i debljina.
Taj keder za stolariju treba da zalepim na ivicu vrata ili na neko drugo mesto? Koja bi trebalo okvirno da bude debljina d profila.

Keka

Okvirno malo veca od prostora koji hoces da zapusis, ali ne tolika da ne mozes da normalno zatvoris vrata. Okvirno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleksabgd

Iskren da budem mislio sam da iskoristim iskustva i resenja drugih kako su resili problem sa zvizdanjem vetra pri brzinama veim od 100km/h.
Da li je bolje u postojeci keder staviti dodatni ilitaj dprofil zalepiti na ivicu vrata?
Provodim dosta vremena na auto putu pa pocinje da mi smeta buka. :dance:

Keka

Primeniti oba resenja, ali ne zvizdi samo odatle. Zvizdi sa svih strana  :Smiley:

Za ozbiljnu izolaciju treba puno vremena, novaca i ozbiljno rasklapanje auta.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Kako izolovati prednja i zadnja vrata?Ne zanima me mnogo izlacija spoljasnje buke, vise me interesuje kako poboljsati akusticnost?
Jer mi komplet vrata i tapaciri vibriraju i tandrcu kad pojacam muziku...Stavio sam sasvim solidne zvucnike, medjutim ne mogu da iskoristim njihov potencijal jer se bass iz vrata cuje kao iz bureta...Iz toga razloga drzim upaljen high pass filter na 200hz na zvucnicima u vratima a sve ispod toga svira woofer u gepeku...
Ali je nekako lijepo cuti taj kick bass/mid iz vrata iako imam vufer...
Mislio sam da kupim 2x ovo za prednja vrata
http://www.ebay.com/itm/100x200cm-5mm-Car-Van-Sound-Proofing-Deadening-Absorb-Insulation-Mat-Roll-Foam-/311757239306?hash=item48962df40a:g:wAwAAOSwjDZYeKJc&vxp=mtr
i da lijepim na "unutrasnji zid" vrata(obiljezeno crvenim strelicama na sliku, komplet da ga izlijepim)...To bi trebao da rijesi metalne zvukove...E sad me interesuje da li bih morao da lijepim ovo i po poledjini tapacira/ovoj "ljusci" vrata na koju se montira tapacir? I kako i cime zakripiti rupe na njoj?(zaokruzeno zelenim) Jer u sustini ti otvori ne daju vratima da se ponasaju kao kompresiona "kutija" za zvucnik?



Keka

Treba ti ovo http://www.ebay.com/itm/Dynamat-Xtreme-Car-Door-Floor-Hood-Boot-Sound-Proofing-Deadening-45-7cmx81-3cm2-/321661958702?hash=item4ae48bfa2e:g:dQYAAMXQVERS3bA~&vxp=mtr

Postavis iznutra na lim i "spolja" na lim, cime zatvoris obelezene rupe. Ako ti odgovara cena. Pri lepljenju se greju fenom da bi ispratile postojece neravnine.

Da bi vrata sluzila kao bas reflex kutija, treba malo vise od izolacije. O tome ce pisati neko ko se bolje razume.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

#493
Citat: Keka poslato 09.02.2017. - 22:29
Treba ti ovo http://www.ebay.com/itm/Dynamat-Xtreme-Car-Door-Floor-Hood-Boot-Sound-Proofing-Deadening-45-7cmx81-3cm2-/321661958702?hash=item4ae48bfa2e:g:dQYAAMXQVERS3bA~&vxp=mtr

Postavis iznutra na lim i "spolja" na lim, cime zatvoris obelezene rupe. Ako ti odgovara cena. Pri lepljenju se greju fenom da bi ispratile postojece neravnine.

Da bi vrata sluzila kao bas reflex kutija, treba malo vise od izolacije. O tome ce pisati neko ko se bolje razume.
gdje me nadje sa dynamat izolacijom  :D
jedna od najboljih, ako ne i najbolja zvucna izolacija

ali bi mi trebalo nekih 200e materijala za cetvoro vrata...


Da se razumijemo, ne trazim neku ludacku izolaciju.Znaci bitno mi je samo da dampiram unutrasnji lim(da se ne cuje kao limenka koka kole) i da nekako zatvorim ove rupe...ili da ih prigusim sa necim...Jer citav tapacir krene da mi radi kao membrana

Racunam da bi onaj materijal sto sam okacio zavrsio posao dampiranja "unutrasnjeg" lima  a da na  "spoljasnji" lim stavim koji sundjer i onaj materijal nalik na tepihu/staklenoj vuni...vidio sam da je neko par stranica nazad to koristio  :ces:

azmafon cini mi se? da njega zalijepim na poledjini tapacira?
cisto da umanji "uvijanje" tapacira i plasticni zvuk?

Keka

Zaludan posao. U vrata prolazi voda pored stakla, treba i to imati na umu. Vrata nisu konstruisana po akustickim principima i od toga pita tesko da moze da bude.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!