3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

#60
Citat: Veterinar poslato 22.11.2010. - 12:46
Ne bih rekao da bi u servisima prihvatili reklamaciju u slucaju veceg kvara u okviru perioda garancije.

Samo to. Ne mislim da gresis, ali sam si u drugoj temi pomenuo garanciju. Mada, naveo sam nas da skrenemo sa teme. Postoji tema o servisnim intervalima, pa se tamo moze nastaviti.

Prasnjavi

#61
OK. Ja sam se malo zanio :) U Pančevu mi riječ nisu rekli što dolazim na 15 hiljada a radio sa i drugi servis kod njih.

irenat

#62
Šta mislite da li je u redu ovo ulje za Dačiju Logan 1.6MPI benzin. +TNG

Zoran

 Ovo je MB 229.1 - polusintetika. Mijenjaj na 10.000 km i ne brini ako budeš mijenjao i na 15.000 km nisi ništa pogriješio jer INA ZA deltu sint piše da traje čak i do 20.000 km a to je isto ulje.

                                                                                                                                                                                                        Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


irenat

  4L - 2692  Din   Agrohim Niš

Keka

Ranije je za te pare mogla da se nadje Elf sintetika, sto je svakako bolje.

Da li jos uvek moze, ne znam.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bobanvesna

4l sintetica ELF u Pozarevcu kosta 3200

wvojin

4L Elf sintetike 2800 din u BGD.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

kiconix

Potpisujem ovih 2800, ja sam platio toliko krajem 10 meseca.

wvojin

Hvala Kiconix
Ja sam toliko platio 14.12.2010.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Keka

NS, RV auto u Partizanskoj, 4l Elf excellium NF 5w40 2150 din  :whistling:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


wvojin

Nema sta, NS je NS  :njanja:
Kada dodje sledeca zamena ulja, Keko, tebe zaduzujem da mi isporucis... Za 2150!  :)  :Smiley:  :too:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Raja

Kupi i meni, samo pazi da te ne uhvate. :wink:

gromovnik

Treba da radim 3. servis a auto je već napunio 5 godina i 34000km (vlasnik sam tek 4 meseca i prvi put radim servis). Pošto je filter goriva zamenjan na 26k (na drugom servisu) zanima me šta bih sve trebao da uradim sada? Ono što je osnovno je zamena ulja, filter ulja, filter vazduha, svećice. Gledao sam u servisnoj knjižici da bih trebao i ovo da radim:

- razvodni kaiš                              60k ili 4 godine
- kaiševi dodatnih uređaja               60k ili 4 godine
- kaiševi dodatnih uređaja CD/DA     60k ili 4 godine
- kočiona tečnost                         90k ili 4 godine
- klima uređaj: provera i dopuna rashladne tečnosti      4 godine
- tečnost za hlađenje motora          90k ili 4 godine

Je l sve ovo obavezno posle 4 godine ili mogu koju paru da uštedim? Kolko bi me otprilike koštalo to nabrojano za preko 4 godine? Otići ću u neki servis, ali bih voleo da se unapred pripremim koliko će da me košta i da me ne navuku da radim nešto ako ne moram. A ne razumem se mnogo u održavanje kola, ovo mi je prvi lični auto.

Hvala unapred