3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

speedo

Jutros odrađen treći servis u autocentru Ovnak u Vitezu.

Protekle godine auto i nisam mnogo vozio, tako da je kilometraža od prošlog servisa nešto ispod 6000 km, ukupno 18547 km. Zamijenjeno ulje, elf 5w 40, filter ulja i filter klime. Filter zraka mijenjan na prošlom servisu, ovaj put samo kontrolisan. Kočiona tečnost kontrolisana (na moje insistiranje), ali njihov mjerač kaže da je ok. Da nisam spomenuo oni bi samo provjerili nivo iste. Antifriz također kontrolisan, temperatura ok, a za količinu kažu da je ok, međutim o tome ću pisati u temi o antifrizu. Ostalo sve ok! Eh, da, spustili su mi i kvačilo tako da je sada mnogo ugodnije da se vozi.

Cijene - brtva motora (podloška) 3,59 KM (1,85 €),  ulje 12KM/l (cca. 6€), filter ulja 20,64 KM (10,4 €), filter klime 30,53 KM (15,6 €), ruke 18,72 KM (9,6 €). Sveukupno 115,48 KM ili 59 €.

Moram reći da sam zadovoljan cijenama filtera klime i ruku, u Beganoviću u Zenici, također ovlaštenom servisu, filter klime je 45,9 KM (23,5 €), a ruke 30 KM ( 15,35€), a i ulje je skuplje za oko 4 KM ili 2€ po litri. Doduše, a kao što se i vidi na računu, u Ovnaku su mi dali i 10% popusta na cijene filtera.



ex-user

Urađen servis u AK Kompresor (promenili ulje i filtere), bili su jako ljubazni, cena 8.600 din.
bla bla bla

miki-bgd

Uradjen mali servis u Reno Sava Pancevo, na 39600 km. Filter kabine menjam sam, oko 800 din. Majstor rece da plocice mogu jos 3, 4kkm, pa sam menjao i njih.












Ulje ELF NF900 5W/40 4l
3255 din
Podloska
244 din
Filter ulja
1278 din
Filter vazduha
1485 din
Antifriz 1l
868 din
Motrio kocione plocice
2527 din
Usluga servisa 1.5*1920din   
2880 din
---------------------------
Ukupno
12536 din

zac

 :ha:   sto bre bar podlosku nisi uzeo od mene..imam ih tuce...za dzabe. Za te novce ladno dva mala servisa.. i da ostane za pljkeskavicu.

drzarkod

Kad student voli da baca pare....jos kad plate dosipanje tecnosti za vetrobransko staklo i antifriz...muka mi... :peglanje: :peglanje:

miki-bgd

U garanciji sam pa moram igram kako mi sviraju. Mada za antifriz mogao sam da prodjem par stotina dinara manje (ako se ne varam kosta oko 600), ali kad sam vec tamo da zavrsim i to. Ostalo je normalna cena, manje vise.

Kad sad razmislim, naplatili su mi i menjanje plocica pola radnog sata. Ajde sto je majstor zamenio za manje od 5 minuta, nego sto je u toku bio mali servis gde je vec uracunato sat vremena rada, pa je tu moglo da se ubaci  :glare: Eto, nisam menjao filter vazduha, znaci ustedeo sam vremena tu pa su mogli da isto to vreme iskoriste za plocice  :D

kiconix

Servis naplacuje ruke po normativima i tu je kraj price.
Mene izludjuje ova pljacka na delovima, oba filtera i podloska 3000 dinara.
Pa da su od zlata manje bi kostali.
Da me ne shvatis pogresno, cena garancije je tolika, razimem zasto ides u ovl servis.

zac

Cena garancije..kad to cujem   :suicide: 

Znaci.. rezime... generalna motora i menjaca kosta ..lupam 1000 e.  E sad posto u garantnom roku nece moci da vam uzmu pare za generalnu motora oni naplacuju filtere, ulje i podlosku kao cetvrtinu generalne motora.....a vlasnik izlazi  srecan iz servisa...jerbo nije izgubio garanciju, iako je kroz servise platio generalnu motora, limarske radove, dobru muziku i najbolje gume.  :fiju:

Nisam ja lud sto sam se odricao garancije...i to do sad an dva nova auta, a moj otac na svio mod 1968..  :zloca:

kiconix

Znamo, napisao si to jedno 50 puta.
Ne kazem da nisi u pravu, ali ne mozes da raspolazes tudjim novcanikom.
Ako neko hoce da zadrzi garanciju, njegov izbor.
Ja sam samo napisao da je cena filtera tri puta skuplja nego u slobodnoj prodaji.

zac

Pa da, upravo to...deru mamu im samo tako... u garantnom roku uzmu za generaqlnu...  :banghead:

miki-bgd

Meni se garancija do sada isplatila, i sa njihovim cenama servisa. Menjana je letva volana (sa obe spone), menjao sam sediste, termostat i bio na centriranju trapa mislim 2 puta, o trosku garancije, kacen i na dijagnostiku nekoliko puta (ovo spominjem samo zbog toga sto i to kosta). Lep je osecaj da odes u servis kad na nesto sumnjas, samo kazes garancija, i ne razmisljas kolko ce da kosta dijagnostika i radni sat servisa. :too:

S druge strane, oko mehanike i nisam nesto vican, imam zelje i volje ali nemam vremena da se tu posebno angazujem, za sada, kasnije bih veoma voleo. Sitnije probleme probam da resim sam, i da cackam oko kola, ali posto radim od kuce vise me kosta da potrosim vremena jureci veci problem nekoliko dana, nego da odem kod njih par puta po 1 sat, primera radi.

drzarkod

Svaka medalja ima dve strane......i tvoju i Zacovu...i zato je ovaj forum super jer se neko nadje na jednoj ili drugoj strani.

dejan.bg

Uradjen treći servis  u  Reno Sava. Cena 10500 dinara. Prijem izvršen u dogovoreno vreme I po ceni koju su mi najavili. Zamenjen zadnji brisač I naplaćen oko 750 dinara. Sve je trajalo oko sat vremena, a na moj zahtev radjena I dijagnostika. Iskustva koja imam sa ovlašćenim servisima su pozitivna. Posebno su uslužni I pravi profesionalci u servisu u Vrnjačkoj Banji (EurocarStanić). Cene servisa za naše osiromašene dzepove su jedina zamerka. Uostalom - svaki mesec ["za ništa" mi otkidaju "neki" drugi mnogo vise...

Ljuba82

Pozdrav ljudi!

Istekla mi je garancija, nemam nameru više da idem u ovlašćene servise, pa me zanima da li neko može da mi preporuči kvalitetne servisere u BG? Takođe servisiram i plinski uređaj.

Zvao sam servis Mijatović u Višnjićkoj Banji, jer su dobili preporuke sa više strana  za rad i cenu, ali oni ne rade servis plina...

Loganovac

Dok ne napišeš koji uređaj imaš, teško da možeš da dobiješ konkretnu preporuku.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.