Tandrkanje brisaca

prethodna tema - sledeća tema

Keka

loganovac, neces valjda?  :doh:

Pokvarices coveku ustaljenu sado-mazo rutinu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

Deda, da ti nije rodjendan 01.11.2009?        :whistling:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

stojakovicv

Na metlicama  ima strelica kako da se okrenu. Prvi put kada sam ih montirao, nisam na to obratio paznju. Onaj plasticni uskocnik je stajao kako je stajao, a ja nsam previse zagledao i naravno namontirao naopako. S vremena na vreme je tandrkalo po staklu i ja sam mislio da tako mora.

Jednom prilikom sam siznuo i malo se udubio u temu. Primeto sam strelice, o okrenuo metlice tako da strelice ovaj put gledaju gore prema krovu auta.
Sada rade tako tiho da ih uopste ne cujem  :lux:

Eto... a i ja sam pokusavao uvrtanjem kompletnog brisaca, da dobijem pravi ugao,...itd ... :palica:


Vihor

Pa kad se ne gleda, oce to, ja sam kupio za golfa brisace, odem da montiram, kad onaj ispred vozaca, kraci, :ranting: poludeo sam, stavim drugi kad on brise krov  :ne: , posle malo ukapiram da im zamenim mesta i sve bude ok. Posle pogledam, i na kutiji sve lepo pise, al treba da se procita ponekad.   :doh:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Deda

....prosao mi rodjendan.
I nemam sado mazo probleme, nego sam lenj.
Cak i kad bi klupio nove brisace, verovatno bi mi stajali u gepeku dok se ne nadje neko da mi ih zameni.
Jedina fora je kad mi lopovi ukradu... E tad odmah stavljam druge, tek da imaju sta da rade iznova,lol...


..u nedelju odem do pijace i vidim one gumene zavesice na kojima je pisalo "lada" a ne zastava. I kupio bi ih ali onaj prodavac nije hteo da spusti cenu sa 250 na 200 dinara.
I posle sam se iznervirao i otisao u mesaru , kupio svinjske nogice, telecu kost i dve kolenice, i evo sad zavrsih sa spremanjem pihtija...
Nista od zavesica, ali zato super pihtije...


krle


kiconix

A zamisli kakve bi pihtije bile od lada zavesica.  :hihi1:

Veterinar

Ako biram izmedju pihtija i zavesica, radije jedem pihtije.

Deda

Tandrcu mi brisaci, nemam zavesice, ali su pihtije zaJe*ale vek... Razbio sam se, a zena mi kaze kako cu sada tri nedelje da smrdim na njih... Mislim , stvarno bre, kakav smrad, kakve zavesice...  :whistling: :whistling:

Constantin

Meni su originalne metlice potrajale skoro godinu dana. U stvari da budem iskren manje, nekih sedam meseci, ali je bilo leto pa sam skoro i zaboravio da je desni brisač počeo da škripi.
Na prvom servisu negde u oktobru, rekao sam da mi zamene i brisače, ali mi je čovek rekao da su renoovi brisači skupi, a da druge koje ima (inače su mu se pokazali kao dobri), trenutno nema na lageru. Cena im je bila oko 1000 dinara, a ja budala nisam ni pitao koja je marka.
Kada sam se vratio, naravno nisam odmah zamenio brisače, morala je da padne prva kiša da me podseti na problem.
Odem u Tempo i uzmem neke italijanske brisače. Sutra dan ih namestim, i oni super rade, ne čuju se uopšte. Kažem fenomenalno, a tek za par dana kada je ponovo počela da pada kiša, shvatio sam da mi uopšte ne brišu. Džaba što ne škripe kada razmažu sve po staklu.
Elem, prilikom naredne kupovine u Tempu, kažem, što sam uopšte kupovao te brisače od 380 din, pa lepo uzmem i kupim neke kineske za 170 dinara. Bili su super možda dve kiše, nakon toga su počeli da tandrču.

I sad stvarno ne znam koje da kupim. Video sam pre par dana na OMV-u na autoputu Valeo brisače (Cena im je  bila oko 1000 dinara, računam da je u gradu nešto jeftinije).
A ima i još jedna stvar, na staklu imate ona dva trouglića. Originalni brisači su mi išli tačno od jednog do drugog trouglića, a ovi su mi pomereni za po 1cm u levo (gledano sa mesta vozača).
Gore vidim spominju se i brisači od 53cm umesto 51cm. Ima li neko iskustvo za ove "veće" brisače na Sanderu?

Uh, nije me bilo dugo na forumu pa sam se baš raspisao. Valjda vas nisam smorio ovako rano.

sandero1.4mpi

Uh kakav proble pored cele muke ,pa jos brisaci kad krenu da skripe,ajooj.
Mada meni skripe neko vreme dok ne nalegnu ili se vec zagreju,sta li ne znam.
Malo nervira,ali radi.Brisaci su mi dobri lepo brisu samo malo trenja i to je to.
Podmazati se ne mogu kao vrata.Tako da se moraju trpeti.
Imam ja i one cele gumene,tek sto oni skripe ,jednom na sred puta sam morao da prebacim ove original,jer su pri prvom hlanom vremenu toliko skripali ,da su se svi u atu slozili da mi kupe nove ako nemam druge samo da ne slusaju.

p.s.

Iako skripe,bitno rade.

krle

Ja sam sa Valeo brisačima bio prezadovoljan, traju oko godinu dana.Promenio sam do sada tri kompleta. Cena im je bila oko 1.000.din. Letos odlučim da stavim aero brisače meni nepoznate marke, navodno iz Belgije. Kada sam ih raspakovao utvrdim da su u stvari made in PRC. Dobro, kažem ja, nije i neka velika para bila u pitanju . Dva meseca radili dobro, a onda  počeli da škripe. Taman kad sam odlučio da ih menjam  oni  počeše  lepo da rade. Uplašili se valjda  :Smiley:  Rade i sada dobro, ali ipak ću se vratiti na Valeo. 

kiconix

Moja preporuka, Valeo ili Champion. Ovi drugi su ti oko 550 din par, ja ih imam nesto vise od godinu i po dana i rade odlicno.

Constantin

E ovo je već savet za 10.
Baš mi je rešilo nedoumice.
A šta kažete za ovo "pomeranje" od onoga gde bi trebalo da stoje, i o veličini od 53cm?

hobbista

530/530 pasuju, ali još nisam probao 550/510
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D