Tandrkanje brisaca

prethodna tema - sledeća tema

Svarog

Ovo iskustvo prosto moram da podelim s vama. Elem, odvezem ja auto u neku perionicu tamo negde na kraj Novog Beograda, gde jedan moj poznanik pere svog keca redovno. Kaže on dobri su, a nisu skupi. 400 dindži obično pranje spolja i unutra. Kad sam ostavljao kola onako usput dobacim momku da mi dobro opere šajbu iznutra. Kad sam uzimao kola sijala su bolje nog kad sam preuzimao nova onomad u februaru, a sva stakla su bila kao čuveni češki kristal. I krene danas ova kiša, a ja se sav naježim od tandrkanja brisača još dok sam ulazio u auto. Kad ono, brisači klize po staklu kao da su podmazivani. I odlično brišu. I sve vreme su brisali sjajno i klizili bez ijednog zvuka. Moj brat, koji isto ima Logana, kaže da njemu brisači ne tandrču leti jer tada sipa običnu vodu s malo deterdženta za sudove u posudu za pranje stakala, a zimi mu tandrču kad koristi odgovarajuću nesmrzavajuću tečnost za pranje. Dakle nije sve u metlicama brisača.
Jedan moj drugar koji radi u prodavnici autodelova kaže da treba voditi računa koja se tečnost sipa u posudu za pranje šoferšajbne jer većina njih hoće da nagriza farbu.

Loganovac

Citat: Svarog poslato 04.08.2009. - 19:49
...treba voditi računa koja se tečnost sipa u posudu za pranje šoferšajbne jer većina njih hoće da nagriza farbu.

Ovo je živa istina, video sam u svoje vreme tragove na haubi iza dizni... Trenutno koristim neku tečnost iz Metroa (5l balon, plavičaste boje) koja je OK, ali tražim da kupim Wurth-ov koncentrat, čuo sam sve najbolje. I slažem se da mnogo zavisi i od stanja samog stakla, a ne samo od metlica.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Citat: Svarog poslato 04.08.2009. - 19:49
...treba voditi računa koja se tečnost sipa u posudu za pranje šoferšajbne jer većina njih hoće da nagriza farbu.
Ne da je istina, nego sam uništio haubu na Unu. Efekat je sličan prosutom ulju za kočnice. Te jeftine varijante (buvljak/5l iz megamarketa/jeftine tečnosti sa nekih pumpi) ne sipam više ni neprijatelju.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Daniel

Citat: Loganovac poslato 05.08.2009. - 05:31
Ovo je živa istina, video sam u svoje vreme tragove na haubi iza dizni... Trenutno koristim neku tečnost iz Metroa (5l balon, plavičaste boje) koja je OK, ali tražim da kupim Wurth-ov koncentrat, čuo sam sve najbolje. I slažem se da mnogo zavisi i od stanja samog stakla, a ne samo od metlica.

Nemoj onu plavu iz Metroa ko boga te molim. Uzas, katastrofa!!!!!
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

dukati

Kupio sam u Novom Sadu u Tempu, obicne grafitne brisace za 170 din (komplet) duzine 510mm i za sad nista ne tandrcu niti skripe, ni na tecnost za sajbu ni za kisu. Videcmo koliko ce trajati, ali za sad su ok. :kava:

Svarog

Moje originalne metlice su počele da škripe već posle dva-tri meseca, ali su dobro brisale. Negde sredinom septembra sam kupio Bosch, vidi se da su kvalitetno napravljene i odlično su brisale, ali... Pošto se leto odužilo baš i nije bilo mnogo prilika da ih koristim ali su brisale veoma dobro, a prošle nedlje kad sam se vraćao s puta one su prosto prestale da brišu i počele da razmazuju vodu po staklu. I to se desilo posle 30-40km puta tokom kojeg su brisači bili uključeni što na povremeno brisanje, što na manju brzinu. I prvo su počele delimično da brišu samo ponegde, a onda u potpunosti, i to leva i desna istovremeno. Vizuelno i pod prstima metlice izgledaju sasvim normalno, neoštećeno. Uostalom, nove su. Prosto imam utisak da je naglo oslabila opruga koja vuče poluge brisača, mada mi to zvuči baš onako neverovatno. Probe radi vratim stare metlice (nisam ih bacio nego sam ih ostavio u gepeku), kad ono isto, samo razmazuju i niti brišu niti škripe. Ima li neko neku ideju o čemu se radi?

Vihor

lose gorivo, ako mene pitas!  :hihi1:   :cul:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

Verovatno ti je staklo umazano od izduvnih gasova, nisi ga skoro dobro oprao. Uzmi neko sredstvo za pranje stakla u domaćinstvu (recimo Mer Glass, ima alkohola), našpricaj, obriši čistom krpom, ali očisti njime i metlice pa probaj ponovo.

... i pretiči odmah Golfove čim ih sustigneš, nemoj dugo da voziš za njima  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

... i pretiči odmah Golfove čim ih sustigneš, nemoj dugo da voziš za njima 


da se ne misli mozda na golf 3, 1.9 sdi?       :hm:                                             :ziveli:   :wink:    :Smiley:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

Savet je generalne prirode, ništa lično.  :ziveli:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

A u posudu za vodu za pranje stakala nemoj da sipas obicnu vodu, uzmi Sonax koncentrat (razredjuje se vodom), ima u sebi deterdzent, malo peni a dobro skida masnocu.

Da li su opruge dobre ili ne, to vidis pod rukom, brisac kad je podignut treba da bude lucno savijen sa stomakom na sredini, ili ravan, a kad se prisloni na staklo, da prati konture stakla.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


madridista

a da li mogu da se ugrade aero metlice one savitljive?

Keka

Da.
Ima na forumu, u Styling, ja stavio takve.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Deda

Od kad vozim logana meni metlice skripe i nerviraju me do bola. Sta god da sam probao nista nije pomoglo, a nisam kupio druge jer sam stipsa.
I uvek kad moram da koristim brisace kazem sebi kao Ruska Jakic: Deda, mnogo si velika stipsa, Je*ale te 200 kinte za nove gumice ili brisace...
I onda dodjem do pumpe, prodavnice i pogledam, ne kupim i teram dalje pa Jovo nanovo..
K*eten, sta drugo, a metlice samo vicu grrrrrggrrr.. Nek ide zivot...

Loganovac

 :bonk:


Deda, kad ti je rođendan?  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.