Pranje automobila

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Znam lika koji je n puta hodao simsom širine 30cm između prozora na petom spratu i ništa mu se nije desilo.  :hihi:

Svi serviseri do jednog savetuju da se motor ne pere, a vi kako 'oćete. Volem i ja čisto, ali ne baš toliko. :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dukati

Ja moj auto perem u NS na samoposluživanju samo sa onim prskalicama, voda-šampon i posle ispiranje. Bude čist ko suza za neverovati, a ne koristi se sunđer. :c:

Jelenko

Nesto razmisljam da kupim onaj sampon za bezkontaktno pranje automobila,pa me zanima jel to ko koristi i koji je naziv istog,da znam sta da trazim?Ne mogu po ovoj zimi da perem sa spuzvom,zima,a ne mogu ga gledati tako prljavog.

saša61beograd

Prvo se navuku vunene rukavice (sa buvljaka,100-200 din).Preko njih gumene rukavice (takođe 100-200din),što veće, XL.Stegnu se gumicom.Šta god radio ruke ostaju suve i tople,garantujem.Ne verujem u beskontaktno p(s)ranje.Možda tuđa,svoja kola ne,mnogo je tu agresivne hemije,a rezultat osrednji.

Loganovac

Za hemiju ne znam, verovatno je tako, ali moj auto par godina nije video sunđer ni krpu, pranje isključivo beskontaktno, rezultati odlični. Jako je važan pritisak perača, sa hobi varijantama otpada beskontaktno pranje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Jelenko

Toga sam se i plasio da ces reci  :place:.Danas sam kupio sonax sampon,njihovu spuzvu i udri.
A cistim ti ja danas unutra auto,uvjek prasina,pa nikada se nacistiti,sklonem presvlake sa sjedista prasine i kojecega jos koliko ti volja.Uzmem lijepo pocupam sve i jednu,usisam i sad je super.Presvlake nikad vise,radije u 2-3 mjeseca platim na praoni da to momci fino srede sjedista i  :cool:...

suncokret

Da li imate preporuku za dobru perionicu na teritoriji Novog Beograda? Pitam zato sto sam vrlo skeptican prema njima. Skoro svi traze da se ostavi kljuc, neki koriste bajate sundjere, a neki ispriaju patosnice smrkom i mokre ih vracaju u auto. Skoro svi peru smrkovima.

Dacija u prirucniku NE preporucuje sledece stvari kod auta sa mat farbom:

- Ne koristiti proizvode na bazi voska (za poliranje)
- Intenzivno trljati
- Vozilom prolaziti kroz cetke za pranje
- Prati vozilo uredjajem pod visokim pritiskom

Preporucuje: rucno prati uz puno vode i pomocu mekane krpe ili mekanog sundjera.
Posto to nisam u mogucnosti da radim, ne bi bilo lose ako neko ima preporuku za dobru perionicu da napise.  :wink:

dzule

sam svoj majstor, nadji onu na zetone, odmakni pistolj kako pise na propisanih 20 i kusur cm od auta, patosnice sam sredi kako hoces...
ja sam uzeo gumene original sanderove, i jednostavno ih istusiram kada perem auto....
jedino sto ja jednom u dva, tri meseca oteram auto u perionicu u komsiluku, da ga detaljno usisaju, posto mene nervira sto na tim usluznim perionicama ne uspem lepo da ga usisam kako bih zeleo....

Loganovac

Citat: suncokret poslato 24.06.2014. - 01:30
Dacija u prirucniku NE preporucuje sledece stvari kod auta sa mat farbom:

Verovatno si pogrešio, mat farba na Dačijama nije u ponudi. Ima akrilna i metalik.

Tehniku pranja je ovde detaljno opisao naš član rele koji se time profesionalno bavi.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

suncokret

#159



Mat boja je navedena u knjizici za novi Sandero i Logan, doduse na hrvatskom narecju, ali nisam nasao na engleskom da bih mogao da uporedim. Verovatno pod tim misle na sve sto nije metalik i sto nema dodatni providan lak preko.  :ne:
Sto se tehnike tice, to je super ako imas gde i kako. Ja za to nemam uslova. Odem povremeno na zetone, sto je pomenuo i Dzule, ali ne mogu tamo ici po svim vremenskim uslovima, posebno sto ne mogu da operem auto kako valja bez sundjera, tj. ovih rukavica.
Pretpostavljam da mora da ima neka proverena perionica koja dobro pere kola na ovaj nacin kao sto je Rele prikazao. Ili makar da svoj posao rade kvalitetno...  :ces:

Daniel

Moje 10 godišnje iskustvo sa usr*nom nemetalik bojom:

- nikako ne nanositi bezkontaktni šampon
- izbegavati MOL tečnost za brisače i slične
- poliranje 3M pastom, ništa mu ne fali za sve ove godine
- šampon sa voskom (kornjača) je odličan za domaću radinost
- u širokom luku izbegavati ne proverene perionice i njihove Bal-Baltazar smeše za pranje, i "uradi sam" metode brisanja raznoraznim krpama
Ovo govorim za staru crvenu boju, uzgred crvena boja nikad više u životu, oksidira kao luda. Nadam se da su neke stvari popravljene kod novih "renault" boja.

A ovo njihovo uputstvo za pranje, mislim, da neće da perem auto percem sa repa gusana?!?
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

suncokret

Meni su i u Komnenovicu govorili da u sirokom luku izbegavam crvenu boju za Opela, pogotovu ako se kola drze van garaze. Gubi sjaj i dubinu jako brzo i postaje cigla.

I bas zbog ovoga sto je Danijel pomenuo za Baltazar smese pitam - koje auto perionice preporucujete? :)

ppejic

Citat: PPejic poslato 26.06.2014. - 17:21
Mlad kao rosa u podne  :lau: samo dve godine mladji od Danijelovog rumunobila koji je i garaziran, pa opet ima drasticne razlike u boji.

Perem rucno. Dok je bio Sonax... kada je potrosen presao sam na neki sampon za kosu :)

kiconix

Sad malo da brišemo.
Držite se teme, ne pričamo ovde o farbi.

Pobeda

Pošto sam "svež" vlasnik Logana za sada samo čitam vaše utiske ali evo gde mogu i ja nešto da napišem. Pošto sam kupio polovan auto hteo sam i da ga detaljno "dubinski" operem i dezinfikujem. Iako je bilo puno ponuda preko ovih kupona za po 1600 dinara ja sam se ipak odlučio za Clean service za koji sam našao dosta preporuka sa nekih starih tema na nekim forumima. Oni to naplaćuju čak 3700 dinara ali sam se nadao da će to detaljnije da urade od onih koji to rade na veliko preko tih kupona. Iskreno, nisam uopšte zadovoljan, bolje da sam odradio 2 pranja kod drugih nego ovaj jedan. Skinuli su te neke fleke koje su bile ali su puno očiglenih mesta preskočili. Da ne govorim o tome da nisu hteli za te pare makar malo da ga isprskaju i spolja. U svakom slučaju, sada sam prao kod njih i nikad više. Još se i oseća neki čudan miris i dalje, nadam se da će barem to da ispari.