2. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Goran

#15
Pitanje za forumase iz Novog Sada. Gde mogu da se kupe filteri (vazduh,ulje,gorivo) u Novom Sadu za  logana 1.4? Uzeo bih i filter kabine pa bih ga ugradio. U januaru mi istice garancija, pa cu onda to sve da uradim sam. Hvala unapred! Naravno, ovlasteni servisi ne dolaze u obzir .

scepo

Vihor hvala na detaljnom izvjestaju  :too: , za desetak dana trebam da radim II servis , sad znam otprilike koliko ce me kostat   :whistling:

Goran

Uzeo sam danas sva cetiri filtera i 4l ulja elf 5w40 sve ukupno 5500.
filter kabine unico ac 2243 tamo gde mi je Keka rekao a ostala tri (ulje,gorivo,vazduh) u euro 07 prodavnici u veterniku neka nemacka marka "hengst" ti su skuplji i kao kvalitetniji

Dachos

Sandero 1,4 ambiance, treba da mu radim drugi servis, presao 21000, treba mi konkretan odgovor da li treba da menjam svecice, ili mogu da sacekam 30000, a da naravno ne izgubim garanciju. Prosle godine kod Zive mi rekli da se menjaju na drugom servisu..Unapred hvala, poz!

kiconix

Da mi ovde filozofiramo nema vajde, jasno je da ti pise na koliko se svecice menjaju, ja licno moje menjam na 30k.
Ako ti u servisu kazu da je obavezno, jbg, sta da radis, jedino da probas da izguras pricu da se menjaju kasnije.

Keka

Po servisnom racunanju, drugi servis je na 30.000 (2x15.000) a covek je na 20.000. Ja tu nistan e bih dirao do 30.000.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

A sta da radim ja koji cu na drugom servisu da imam 15.000-16.000 km predjenih... :bonk:
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

perke21

Kaže meni majstor: Ti koji prelaze malu kilometražu bolje da nisu ni kupili auto. Može taxi da ih vozi za te pare gde hoće  :Smiley:

LeNgenda

 :-)1 :njanja:

"Vo Grcija na morence..."

Jednom sam isao na more busom i nikad vise. :banghead:
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Shone

drugi servis dacia sandero 1.4 posle 23000km
ulje totalQ9000 5W40 3,3lx935,83      3.088d
filter ulja                                          921d
filter zraka                                     1.159d
podloska kartera                                172d
antifriz total 0,4l                                195d
filter kabine                                       684d
rad mehancara  1.27x1.888               2.397d                           ukupno  8.619 din
servis radjen 29.03.2011.kod FRANCUZA JAGODINA zadovoljan
svecice se menjaju na 30000km tako oni kazu.

Keka

Skupo ulje, a za podlosku-nemam reci  :fiju:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Cudno mi je, drugi servis na 23k a sipas sintetiku  :huh:

Veterinar

Puni dve godine?
Ulje ima bas zestoku cenu.

Mandrak

Podloška je baš bezobrazno skupa.
Za ulje, aj da kažem, ok. Totalova su ipak skuplja od Elfa koji je kod Žive 750 din.

Evo cenovnika zvaničnog distributera za Mobil1 ulja:
http://www.plattner.rs/certifikati/MOBILcenovnik.pdf

Shone

Da na dve godine. 5w40 se sipa po preporuci servisa i u servisnoj knjizici tako pise.Na prvom servisu u kg 5w40 elf.