Dacia Lodgy 1.6 mpi iz rent a car-a molim mišljenje

prethodna tema - sledeća tema

kapsid

Drugari,
lagano sam počeo razmišljati  da zamjenim auto.Još sam strpljiv i neću pretjerano žuriti.I dalje sam u "polju" dacie samo se interesujem za malo veći model,zbog brojnije porodice i sve viših omladinaca  :whistling: .
Naletio sam na oglas prodavca,koji je inače ovlašteni za Dacu u Bih za polovnog Loggya.

http://www.olx.ba/artikal/23821340/dacia-lodgy-1-6-mpi-85-ks/

Skužio sam da je iz rent a cara,ali mislim da mu je na prvu ,realna cijena.Vjerujem da je baš ovdje dobro održavan jer je renta a car u sklopu ovog distributera,renault i dacia vozila.
Kakvo je Vaše mišljenje o kupovini auta iz rent a cara,i imate li o ovoj ponudi konkretan stav.
Hvala svima unaprijed.
:aplause:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

Veterinar

Kontam da se tuđi auto gazi više nego svoj. To nije nikakva kilometraža za taj auto, ali mi je sumnjivo da je auto prelazio 18000km godišnje, jer sam, kad sam koristio auto samo u privatne svrhe, prelazio više. Ako je sve kako piše, sve je korektno. Motor je proveren, jedan od pouzdanijih.

shole

Do prije par godina sam radio u jednoj rent-a-car agenciji,gdje su auti prelazili oko 20000km godisnje,a vozila odrzavana po ps-u. Klijentela je bila iz uglavnom iz Kanade, i dolazili su na godisnji odmor u Srbiju. Kada je dolazilo vrijeme za prodaju,preporucivao sam ih bliskim ljudima koji su htijeli da kupe auto,čak sam jednog logana htio za sebe da uzmem,jer sam znao sta je kad rađeno na autima. Moguce je da je prava kilometraža,ali bih iskreno bio skeptičan sad da kuoim auto iz rent-a-car agencije.

Zoran

Ja mislim da se vozilo koristilo na relaciji aerodrom Mostar - Međugorje (vjerski turizam). Ja sam svoj auto kupio od njih i kao trgovci su najbolji u BiH, za brend Dacia.
Sam svoj gazda - vazda.

kapsid

Hvala Vam na komentarima i smjernicama,poslao sam im  pitanje pa ću se vjerovatno čuti i oko ostalih detalja,pa ćemo vidjeti.
Veliki pozdrav svima(ako bude još kakvih komentara molim napišite,svako mišljenje je dobro došlo)! :wink:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

speedo

Lodgy je veći od Sandera i Logana. Ja bih ti savjetovao da isprobaš kako ide prije kupovine, da se ne razočaraš.

kapsid

Hvala na savjetu,svakako ću probati,ako dodjem do toga,  :too: , naravno da ne očekujem preveliku prodornost,inače vozim po ograničenjima i drzim se savjeta za rentabilnost pri vožnji, samo laganica i opušteno  :woo-hoo:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!