Motor 1.0 SCE

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

Zadnjih dana sam pomagao jednoj rent a car firmi i izvozao sam jos par dacija i pomenutu fabiu 1.2htp...
Moja je 1.5dci 70ks, a vozio sam 0.9tce i 1.2 16v....

1.2 16v po meni jako trom motor,  apsolutno nista se ne desava ispod 4000 obrtaja...Po meni izuzetno nepraktican za gradska ukljucivanja kad su guzve(jako mali obrtni moment na nizim obrtajima), ili za preticanja preko 60km/h...Buka nepodnosljiva kad se vozi preko 3500 obrtaja...Potrosnja osrednja...Po meni je moj 1.5dci od 70ks munja za njega...Iz razloga sto ima vise obrtnog momenta na mnogo manjim obrtajima i daleko je ljepsi za voznju.Potopis gas i on ide to sto moze vec od 1700 obrtaja

0.9tce prosto sam iznenadjen...Mnogo zivahan i rekao bih zabavan motor :D Iz toga razloga mislim da bi kod mene trosio bas puno


a sto se tice fabije 1.2....ja i kolega iz rent a car-a smo odlucili da se probamo sa nekih 40km/h...Ja sam vozio fabiu 1.2 a on clia III 1.5dci 68...
Mogu reci da dok sam dosao do 100km/h clio je bio nekih 5-7 duzina auta ispred mene  :doh: :D a dusu sam joj uzeo...


1.0sce mi je ok motor za dostavno vozilo, ali ko planira da vozi familiju u njega, definitivno ne...


1.2, 1.4 i 1.6 su motori koji su stari 20 godina(samo osvjezeni)...Generalno nikakvih problema i komplikacija nisu imali...

A za ove nove 0.9 i 1.0 sce ili 1.2tce nisam bas siguran koliko ce biti dugotrajni...

LeNgenda

http://www.automobile-catalog.com/auta_cmp2.php

Ako ovo moze imati ikakvog smisla, onda navodi na zakljucak da su 1.4 MPI i 1.0 SCe prakticno egal, utoliko pre sto ovaj sajt tvrdi da je novi Sandero 61 kg laksi od starog.

I potrosnja manjeg motora je znacajno manja.

Ako je tako, onda u redu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

saša61beograd

Nešto se ne snalazim sa ovim linkom.Ali,onako napamet,ne sumnjam da su 1,4 i 1,0 SCe egal.Razlika je verovatno samo u tome na koji način postižu to što postižu.U svakodnevnoj vožnji 1,0 verovatno prati ritam onog 1,4,ali sa jedno 500 obrtaja više i češćim šaltovanjem.Mada ni to ne mora da znači.
I dalje nema novih članova foruma sa ovim motorom.Ili se slabo prodaje ili ga kupuju ljudi bez nekog posebnog interesa za ono što voze,pa ih ni prisustvo na ovakvom forumu ne zanima.

Vladan

Јуче сам имао прилику да коначно пробам овај мотор. ХИТ ауто је добио тестно возило па сам отишао на један круг (буквално). Моје субјективно мишљење:

Власник сам Сандера 1.4 и по мени овај нови мотор нема шта да тражи поред овог старог. Ауто апсолутно нема никакве снаге(продавац ја и колега у колима цц 300кг). Треба му доста гаса приликом кретања брзо пење у више обртаје а не осети се ни дашак убрзања. Имам осећај да је много бучнији од мог. Нисам имао прилику да га провозам на отвореном, и видим каква су му међу убрзања. Разлог моје разочараности лежи и у томе што сам можда превише очекивао од њега и константно га поредио са својим. Али све у свему на малим брзинама дакле градска вожња стварно ми не делује уверљиво. Тестирани ауто није имао путни рачунар тако да не знам каква му је потрошња, док продавац наводи само фабричку и понавља то ко папагај. Опет по мени и цена је висока. Основна опрема резервни точак и боја 8600е (нема магловке и радио осим ако не поклоне). Таст пре 2 године купио новог сандера 0.9тце+лпг за 8990. Тако да сам и ту разочаран.

Знам да неко на форуму има овај ауто па ако прочита ово нека напише тиске чисто да и остали знају који размишљају о куповини.
:)

sandero2

Evo da napisem moje impresije o sanderu stepway sa 0.9 tce motorom bez lpg. Posedujem navedeni automobil i ne vidim niti jedan razlog zasto bi bilo tko bio razocaran sa tim automobilom,osim ako nije ocekivao nesto spektakularno ali tada se ne kupujoje ovaj automobil.
Ja sam sa autom potpuno zadovoljan i daje upravo ono sta sam od njega i ocekivao.
Motor je veoma zivahan veoma snazno povlaci prilikom kretanja odlicno ubrzava prilicno udoban i za duza putovanja. To je mali gradski automobil B segmenta i mislim da ima odlican omjer ulozenog i dobijenog i da je verovatno best buy. Meni potrosnja oko 6 l neka mjesovita voznja. Moje zamjerke bi isle prema mjenjacu i tu sigurno ima prostora za poboljsanja. Prekratka prva brzina a peta moze samo ako vozis preko 70 km h
Ukratko motor 0.9 tce je sigurno najjaci adut za sandera stepway.

Vladan

Pričamo o 1.0 Sce motoru sa 75 konja. 0.9 Tce sa 90 je sasvim druga prica.
:)

sandero2

Moja poruka se odnosila na opasku citiram "Таст пре 2 године купио новог сандера 0.9тце+лпг за 8990. Тако да сам и ту разочаран"

bugi

Mislim da se opaska o razocaranosti odnosila na cenu 1.0 vs 0.9tce+lpg...

Vladan

Da. Moja razočaranost se odnosila na cenu sadašnjeg 1.0 i nekadašnjeg 0.9Tce+LPG. :) . A nema nikakvih naznaka da će isti vratiti do početka sajma.
:)

LeNgenda

Svi, ali svi tekstovi i utisci koje sam procitao o ovom motoru kazu da je maaaalo zivlji od 1.2 16v, pogotovo na nizim obrtajima jer se lakse vrti i ima kraci prenos.

Ako trosi malo manje goriva i ako se na 120 km/h ne dere kao 1.4, sto se mene tice - kupljeno.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Aleksabgd

http://www.testoviautomobila.rs/testirali-smo-renault-twingo-sce-70/

Vozio sam twinga sa ovim motorom (rent a car) i mislim da je daleko bolji 1.4 motor. E sad sto moramo da se "lažemo" da je ovaj 1.0 sce dobar pošto drugog motora nema u ponudi  je .....

MitarMrgulic

Pozdrav drugari,
Načelno je kupljen Dacia Logan MCV 1,0 sce.
Na isporuku će se čekati cca 3 mjeseca, tako da bi trebao stići nekad početkom marta.

Izašao je negdje oko 8900 Eur, Ambience oprema sa radio / cd i produženom garancijom od 5 god ili 100 000 km.
Čim stigne i provozam, napisat ću recenziju za forum :)

Veterinar

 :to:   Sve nas jako zanima kakvi će biti tvoji utisci tokom eksploatacije.

saša61beograd

Ne znam da li vredi ovakva analogija:davnih godina sam istovremeno vozio Yugo 45 i Yugo 55.U gradu i do nekih brzina 45 je bio živahniji od 55,barem subjektivno.Ali kad se voze 4 putnika uz Bubanj potok postaje jasno da je veličina ipak bitna.
Postoji u žargonu izraz za male i relativno slabe automobile koji su živahni -"zvrk".Možda je i ovaj motorčić "zvrk",nije nemoguće,ipak je to Renoov proizvod.
Ono što mi smeta je što nam za iste pare prodaju 3/4 motora u odnosu na 1,2 16v.I pri tome na svakom SCe Reno uštedi 20 kg čelika i aluminijuma.Red bi bio da su tu uštedu podelili sa nama,kroz nižu cenu.
Još više mi smeta,odnosno brine me par komentara kolega Hobiste i Keke vezanih za ovaj motor,a u ovoj temi.
Možda su to sumnje bez osnova,samo kad sam kupovao mog Logana sa 1,4 Mpi motorom,taj motor je bio nešto što je bilo 100% dobro i provereno i to je davalo osećaj da idem na sigurno.Sada,da kupujem SCe, ne bih imao taj osećaj.

Zoran

Svi motori koji imaju variomat na bregastim imaju problema sa tim sklopom kada motor pređe pola radnog vijeka. Svi se vade na loše ulje isto kao ovi što se vade na loš LPG. Istina je da je to osjetljivo, vrijeme će pokazati koliko.
Sam svoj gazda - vazda.