Problemi sa akumulatorom

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Meni je na loganu 1, crkao na pumpi dok sam stao da napunim plin, 8 god rada. Bilo je negde reci da prilikom zamene treba gledeti jacinu fabric akku i uzeti isti ili malo vece jacine / par mAh/, zbog jacine punjenja alternatora. Inace na Ladi standard /ziguli/ 1200, Trepca radila 12 god sa dopunjavanjem vode, nema ni Lade ni takve Trepce vise...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

VaskezNS

#316
Citat: VaskezNS poslato 13.10.2017. - 18:48
Za period garancije sam pitao jer je moj počeo da crkava sa nešto manje od 4 god od prodaje, a period garancije mu je 30 meseci. S obzirom da je prebacio 50% više vremena od garantnog perioda, uskoro ću ga zameniti najverovatnije za isti takav.
ProAtomic, 56 Ah, 480 A startne.

Danas kupio novi ProAtomic istih karakteristika. Redovna cena 6.880 RSD ali je uz "staro za novo" cena pala na 6.000 RSD. Garancija je sada produžena sa 30 na 33 meseca a kako sam stari kupac, tražio sam i dobio "najsvežiji" u radnji, pa je na ovome godina uvoza 2017.

Izmerena je potrošnja u mirnom stanju od 0,09A (što je nešto više od uobičajenog) a punjenje sa uključenim oborenim svetlima je oko 14V.

Ako bude služio kao prethodnilk ja ću biti zadovoljan.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

szs

Citat: VaskezNS poslato 21.10.2017. - 11:50
Izmerena je potrošnja u mirnom stanju od 0,09A (što je nešto više od uobičajenog) a punjenje sa uključenim oborenim svetlima je oko 14V.

Možda ne bi bilo loše da nadješ gde srče tu struju u mirovanju. Alarm, muzika, led sijalica u kokpitu ili gepeku... Normalno je OKO 10-20mA tj 0.01-0.02A
Tj 1W ti negde srče umesto normalnih 0.12W
Ne izgleda puno ali zimi vidljivo ako auto ostane par dana u zavejanoj ulici npr ili na planini dok se skijaš 7 ili 10 dana, može da te iznenadi slabije verglanje.
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

VaskezNS

#318
Slažem se potpuno, i ovako razmišljam:
- muzika je fabrički radio, bez ikakvih dodataka
- led sijalica u kabini mislim da nije, jer je merenje urađeno sa prekidačem rasvete na OFF (ali može se proveriti još jednom)
- u gepeku je fabrička sijalica
- ostaje alarm...ali ne znam kako da njega "ubijem", a i nema smisla da ga isključujem  :ne:

Od dodatno ugrađene "elektronike" imam samo još DRL (proveriću i njega, ima posebno izveden osigurač) i kameru koja se napaja preko upaljača (a koji ne bi trebao da bude pod naponom kada nema kontakta).

Ostaje mi da vadim osigurače jedan po jedan, pa da pratim na kom će pasti potrošnja i eventualno izvesti neki zaključak šta je sve na tom strujnom krugu i šta bi moglo biti sumnjivo  :ces:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

szs

Kod merenja obrati pažnju da meriš nakon 2 min mirovanja. Kod mene recimo i sa zatvorenom haubom (ne znam da li na starijim ima ista fora)
Tek nakon 2 min se ECU smiri i predje u sleep mode.
Alarm je OBIČNO oko 10mA ali ume da bude gadan da reaguje na mikro pokrete kao pred uzbunjivanje pa mu poraste potrošnja jer ocekuje nešto da se desi npr 1 do 2 min.
Možda je samo tako mereno a da stvarno, kada se smiri sve nema više od 20mA?  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

speedo

Ja sam imao te led sijalice i u kabini i gepeku...i znale su da ostanu da tinjaju kad bi standardna sijalica bila isključena. Na kraju sam ih povadio sve (i iz pozicija) i vratio fabričke.

Loganovac

#321
To tinjanje ne znači da troše više struje od "običnih" već da i kroz obične teče mala struja kad ne bi trebalo samo što se na njima to ne vidi.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

 :to:
Priznajem da to nisam znao - uvjeren sam bio u suprotno. Premda sam ih izbacio jer su neke počele i da trepere i da daju sve više i više plavu svjetlost...Jednostavno nekvalitet tih jeftinih led sijalica.

gromovnik

Juče otkazao Bosch S4 posle nepunih 6 godina korišćenja. Ostavio sam auto na 10 minuta sa 4 migavca i kad sam probao da upalim bilo je samo tak. Upalio na kablove i odvezao u Macuru i tamo kupio novu Vartu Blue Dynamic, isto 60Ah, za 10.000. Stari akumulator sam dao za uslugu zamene.

Zoran

Koliko li je opasno za elektroniku u autu voziti sa neispravnim akumulatorom.  Koji je recimo u prekidu. .?
Sam svoj gazda - vazda.

Raja

Kako u prekidu?  Daj to bolje opiši, ne razumem.

gromovnik

Citat: Zoran poslato 05.01.2018. - 14:02
Koliko li je opasno za elektroniku u autu voziti sa neispravnim akumulatorom.  Koji je recimo u prekidu. .?
Ne razumem se u to, ali mogu da primetim da mi sve radilo osim grejanja zadnjeg stakla, kad sam stavion nov akumulator, onda je i to proradilo.

Zoran

Prekid između kleme i  ploče, kako minus tako i plus.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Ako je u prekidu, nece imati napon izmedju klema, ako je jedna od ploca u prekidu, imace za toliko manji kapacitet, pod uslovom da ploca ne napravi kratak spoj, ako je jedna celija u kratkom spoju, imace manji napon.

Cisto teorijsko SBBKBB razmatranje, bez ikakve potrebe.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Nije bez potrebe. Ako je akumulator u prekidu i upališ auto pomoću kablova, kolika je opasnost za elektroniku?
Sam svoj gazda - vazda.