nulti servis kod preuzimanja logana

prethodna tema - sledeća tema

sasa petrovic

 :hm: Mozda ova tema vec postoj, ali me interesuje na sta treba obtatiti paznju prilikom preuzimanja novog logana, odnosno sta podrazumeva nulti servis?

krle

Nulti servis je obično već odrađen pre preuzimanja vozila. Pregled obuhvata dekonzervaciju vozila i proveru svih fluida.

Proveri da li je u gepeku  dizalica, ključ za točkove i ušica za šlepovanje. Zavisno od tipa felni trebaš imati i odgovarajuću alatku za skidanje ratkapni.
Od dokumentacije tu je uputstvo, garantni list i servisna knjižica. U vozilu bi trebali biti i kontrolni listovi iz fabrike (tri lista formata A4 , a jedan izgleda ovako: http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=398.msg2858#msg2858), mada koliko vidim na forumu ispada da jedini ja to imam.

kiconix

Kao sto je rekao Krle, servis je vec uradjen a tvoje je da proveris klimu, podizace i sve ostalo sto ima prekidace (zavisno od opreme koju imas).

dovla

Treba da je dobro opran, podrazumeva se da je čist iznutra.
Pogledaj, pored onog što rekoše krle i kiconix, da nije negde ogreban, udaren ili da nije nešto zalomljeno i tako to.
Da nešto možda nedostaje (uglavnom majstori skinu sa jednog da stave na drugi auto ako nešto fali).