Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Sara nije toliko bitna, a smesa je drek, u novom testu zimskih guma spada u najgorih 20 guma sa zaustavnim putem na mokrom od ~43m, u odnosu na premium proizvodjace i zaustavni put od ~33m, sto je citavih 30% razlike.

http://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-2017-225-50-r-17-10811081.html
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Ma nase je ok, kupujmo domace... :Smiley: :Smiley:
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

trajce

Pozdrav, Da li je neko cuo za ruske gume Kama? Drugar ih ima i prodaje ih za 4000din. Mozda ih kupim za ovu sezonu ili dve...

glavonja3

Gledao sam neki test na ruskom i poredile se gume zapadnih proizvodjaca i Kama, otprilike koliko para takve su gume, s tim sto se kod nas tek pocinju prodavati pa je cena niza. Odlicne po snegu, po mokrom cini mi se osrednje i po suvom losije od proseka.

Ayrton

Imamo ih mi na službenim vozilima. Mnogo su glasne, ali kad beše onaj sneg, nisu ga ni osetile. Šara im liči na Kleberovu zimsku šaru. Ako ih nećeš voziti preko leta, mislim da bi mogle da posluže.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

trajce

Hvala, onda da ne prodajem letnje Tigar, već da ih cuvam za zamenu kad prodje zima, razmislicu, hvala!

Keka

Ja ne bih rizikovao sa time, dao bih 1000 din vise po gumi i isao na sigurne, proverene i dokazane proizvodjace.

Od cele zimske sezone, na voznju po snegu ce otpasti manje od 5%, dok ce veci deo voznje biti po mokrom, a to je oblast gde jeftine gume katastrofalno zakazuju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dekiv68

Odlične gume za vožnju po snegu. Preglasne za vožnju po suvom. Na autoputu  se čuje kao da je crkao ležaj točka, smeta normalnom razgovoru u kabini vozila.

Lazar@

Ima li ko iskustva sa Sportivom Snow Win 2?
Koga sam god pitao generalno za sportiva gume, svi ih u nebo ih dizu...

Imam ponudu za dvije skoro  nove (jos imaju one gumene iglice i one boje za smjer rotacije) za 50e?

ovakve


Andrix

Zanimljiva sara, mada cena za polovne mi i nije nesto posebno jeftina.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Za nevožene gume od 16" cena je više nego povoljna osim ako nisu baš bajate - proveri DOT.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

ondak je ok, neuhvatih da su 16
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Ivan91

Uzeh Dunlop Winter Response 2, 4 komada, za sneg cemo da vidimo, ovako su jaako udobne, i lepo se ponasaju suvo/mokro

djomla1977

Danas pazario Riken Snowtime b2 94h xl 205/55/16. Odlozeno cekovima na 6 rata po 3850 dindzi. Kakve god da su...videcu :-)

dekiv68

Mnogo povoljna cena gde si ih kupio.

Danas montirao 2 Sava Escimo S3 i 2 Riken. Riken proletos bile nešto preko 4.000 din, a sava nešto preko 5.000 din. Montiro na 6Jx15 ET50 felne kupljene nove za 3.600din/kom.

Mislim da je mnogo jeftinije kupiti gume u Bosni, čini mi se da je ušteda oko 40% sa povraćajem PDV, ali nisam imao vremena otići. Još se napuni pun rezervoar goriva i eto besplatnog puta