Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Veterinar


hobbista

Citat: FAN 5 poslato 15.03.2010. - 15:07
ako ti je prva originalna pumpa trebalo bi bez problema da izgura 120 000 kad je i predvidjeno
Za Evropu (zapadnu) je predviđen veliki servis na 120.000 (odnosno 90.000 za dizele) i tada se menja i pumpa.
Kod nas je veliki servis na 60.000 (koji ja neću raditi na toj kilometraži ako izađem iz garancije).
Menjanje zupčastog bez pumpe je dupli trošak (u najavi)!
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

krle

#17
Servisni intervali u Italiji  :




Za dizel:




AlexR

#18
Kakvo je vase iskustvo sa prvim velikim redovnim servisom na 60000km?
Pre neki dan sam bio u Hit autu zato sto mi se blizi redovan servis i frapirao sam se cenom redovnog odrzavanja??? :badmood:
Za 55000 din  menjaju navodno zupcasti kais, spaner, filtere, ulje, antifriz i pumpu za vodu.
A zasto menjaju pumpu za vodu meni nije ni najmanje jasno kad je ispravna, kad sam pitao zasto, usledio mi je jos nelogicniji odgovor da se pumpa menja kad se menja tecnost za rashladjivanje???
Bez obziira na sve nabrojane delove mislim da je 55000 jako puno za redovno odrzavanje!!!

sanderoman

Zovni Reno Savu, cisto radi poredjenja.

hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

urkepz

Probaj AK Vozdovac u Vojvode Stepe ja sam tamo radio servis na 45000 kostao me je 7030din,a u Hitu su mi rekli "znate sta, ispasce Vam oko 10200 ili tako nesto"
e izvini molim te,neka Tetka Mica radi za onim pultom uvek nadrndana i vise ne idem.

kiconix

Imas dosta toga da nadjes na forumu u vezi ove teme, samo malo procesljaj i koristi opciju-search- na pocetnoj strani.

david

Mislim da kod Zive izadje nesto vise od 30000din...

Keka

Renaultovi kaisevi i spaneri bez ruku izadju oko 20.000 din, plus svecice, filteri, stelovanje ventila.....30.000 je malo malo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kovdejan

Kod Žive je oko 33.000 i oni ne menjaju remenicu na prvom velikom servisu. U Savi me je izašlo oko 38000 ali su promenili i remenicu.

jasho

Aj da pripomognem, kad sam bio sad kod Žive pitao sam za veliki na Sanderu, rečeno mi je oko 27000 din, sa tim da ako stavljaju zamensku pumpu tipa valeo ili slično koja je oko 4500din ,a renoova je oko 11500 din, može  ona, ali tada prelazi 30 000 din.

kovdejan

Zaboravio sam da napomenem da su u cenu uračunate svećice i štelovanje ventila.

Veterinar

Ovde je rec o DCi motoru. Radio servis na 60000 i u Pancevu platio 300 evra po tadasnjem kursu (24000 dinara), ali tada nije menjana pumpa za vodu. Na 120.000 zvao sam isti servis i pitao za cenu. Receno mi je 29000 (ukljucujuci pumpu). Dakle, 29000 dinara je bila cena velikog servisa u Pancevu pocetkom leta  (otprilike, ne znam kada sam zvao).

AlexR

#29
Citat: sanderoman poslato 18.10.2010. - 19:26
Zovni Reno Savu, cisto radi poredjenja.


Zvao sam Reno Savu, covek kaze 7000 din za ruke +ulja+filteri+ ostali delovi (ukljucujuci pumpu) = otprilike po njegovoj proceni oko 35000din
Razlika oko 20000 din izmedju Save i Hita.
Znam da je Hit auto skup ali ovo je bezobrazno skupo.
Ranije sam tamo odrzavao auto ali mislim da necu vise.
Sanderoman kakva su tvoja iskustva sa Reno Savom?